За заменянето на едно нощно хранене с вода...

  • 1 422
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 259
Здравейте!

Искам да се консултирам с вас по един въпрос...

Педиатърката ме съветва да давам през нощта вода /т.е. за яденето в 3ч/ и между 12 и 6 съответно да му почива стомахчето.
На кърма сме и си ядем през 3часа.
Хубаво, обаче два пъти пробвам - скъсва се от рев и аз си го нахранвам и в 3часа.

Правилно ли е това?
Вие така ли процедирахте?
Така какво постигам - да спи по-дълго нощно време ли?

Благодаря...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Нищо няма да постигнеш, само ще си дразниш бебето да реве. Не я слушай педката, карай си изцяло на кърма. Коремчето няма от какво да почива когато бебето е само на кърма, тя е идеално пригодена за нуждите на бебето и съставът й е различен през различните периоди на денонощието, като се усвоява за около 90 минути от организма на бебето.
Това с "почиването" на коремчето важи най-вече за бебета на АМ, тъй като адаптето наистина по-трудно и по-бавно се усвоява от незрялото стомахче на бебето.
Кърми си спокойно, няма нужда да даваш вода вместо кърма.
Иначе , аз съм забелязала моя син (суче през 2 часа нощем), изсуква напълно цялата гърда само веднъж нощем (изпива и задното мляко), другите пъти суче по малко, колкото да да утоли жаждата си (изпива само предното мляко)
Правилно си постъпила, вслушвай се повече в майчинските си инстинкти и по-малко в педито по въпросите за кърменето.
Между другото и моята педка ме караше да заместя едно кърмене нощем, но нейните аргументи бяха защото беше наддал 1200 гр първия месец и това й се стори много...

Трябва да си оправиш линийката, че не се вижда колко сте големи.

# 2
  • Мнения: 3 760
Подкрепям горното мнение!!!!  Peace

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Нищо не съм "заменяла". Кърмех, докато сама спря да се буди за хранене нощно време.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моята педиатърка не ме е съветвала такова нещо. Напротив - каза ми да го храня когато той поиска, не да чакам да минат 3 часа както са казали в болницата.

# 5
  • Мнения: 393
Откажи се от тази идея! Ако бебето само не реши да изхвърли нощното ядене, водички, залъгалки и т.н. няма да помогнат, дори напротив. Нощите ще станат още по-кошмарни, защото вместо да се напапка бебчо и да отнесе плувката, той ще реве от глад.
Кърми си на поискване и се надявай детенцето само да си направи някакъв режим!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 986
  И моята педиатърка ме беше посъветвала същото, но 3 дни след като навърши 2 месеца,дъщеря ми спря да се буди нощем PeaceПо-добре изчакай Peace

# 7
  • Мнения: 3 092
Все още кърмя дъщеря си по цяла нощ и то много по-често отколкото като беше на 2- 3 месеца.
Кърми си детето щом има нужда от това.
Съветите за почиващото стомахче на кърменото бебе отдавна не са актуални , ама ей го на!  Thinking

# 8
  • Мнения: 259
Аз пък забравих да кажа, че сме на 2 месеца...

/за линийката - убийте ме, ама немога да я сложа, мъчих се няколко пъти.../

Мами - и аз мисля като вас.
Наистина ми се струваше мъчение и дори неадекватност да не се храни беби щом иска...

Иначе няма да се сърдя ако вземе да пропуска някое хапване нощем, че да си припомня и аз какво беше това нормален сън... tooth

# 9
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с всичко казано от момичетата. Помисли си само като си гладна и изпиеш 200 мл.вода вместо да хапнеш дали е приятно  Wink. Затова аз не причинявам такова нещо на малката. Храни си с кеф нощем. Моята преди се будеше по два пъти на нощ сега започна по веднъж и аз си свикнах с тоя начин на сън. Това с почивката на стомахчето е ПЪЛНА глупост!!! Успех Hug

# 10
  • Мнения: 439
подкрепям AngelEyes 
напълно!
Режима на бебчо някои мами го налагат.аз никога не съм го будила,за да яде в точен час.той си казва кога.ако спинка повечко се събужда с рев.ако ли не е искал да папка,може и сънен да го нахраня,но общо взето кърми си на поискване.бебчо ще ти показва кога трябва.иначе казват,че по-трудно се отказвало детето от цицата,отколкото от шишето,затова може би трябва да се дава вода.
една вечер пробвах с чай-изпи 50мл. като никога,на другия ден-старата песен,пак си папкаме нощем

# 11
  • Мнения: 214
Здвейте мили момичета...мойта малка прицеска сама се отказа от нощносто папане още на месец и 20дни и мога да ви кажа че съм много доволна и вече свикнах че с последното нейно папане трябва да си ледна за да се наспа и на следващия ден да съм бодра и наспала се...но и да не го беше направила нямаше да послушам ни баба си която имаше намерение ако не се откаже сама да я мъчиме с водичка нито педито си...казвали са ми че навремето мен така са ме отказвали от нощното папане и трябвало много търпение и нерви...моя съвет е оставете си бебчета сами да си направят режима казва ли са ми че е желателно поне веднъж на 24часа бебчето да си прави палза от 6 часа няма значение по кое време на денонощието ще е ткаче акоя прави тази палза от 6 часа не се притеснявайте Wink

# 12
  • Мнения: 887
И мен така ме беше посъветвала нашатапедиатърка,но аз продължих да го храня и през нощта.След 4 месец постепенно започна да спи по цяла нощ.Съветът ми е ти да се ръководиш от бебето,а не то от теб. Grinning

# 13
  • Мнения: 209
да ти кажа, хубаво е да почива стомахчето, но малцина са успелите!!!  Laughing моето бебе е на девет месеца и все още си хапва в 21ч,2-3ч и 6ч!!!и никакви води, чайове не помагат!!!

# 14
  • Мнения: 2 019
Нищо не съм "заменяла". Кърмех, докато сама спря да се буди за хранене нощно време.
i az

# 15
  • Мнения: 24
Това за заменяне на нощното кърмене с вода са дежурни наставления на всички доктори. Практиката обаче сочи друго. Повечето бебета си настояват за млякото. И нас така ни съветваха, но бебо си искаше гърдата, скъсваше се от рев като му давах вода и на втория ден спрях да го тормозя. На 2 месеца и половина се отказа от нощното кърмене.
Давай му да суче щом има нужда.
Успех.

# 16
  • Мнения: 304
При нас съня беше от 22.30(кърмим се в 21.00) до към 3 часа-докато една нощ се събуди чак в 6.00. На следващата нощ се събуди в 3.00-дадох му малко вода(около 10мл)и биберона и заспа.И така вече една седмица. И той се наспива хубаво и аз покрай него. Дано продължим така и занапред.
Мисля, че сега е момента за тази пауза ако бебето е готово разбира се.Защото после като почне да разбира повечко забрави, че ще му направиш някакъв режим.
Успех Hug

# 17
  • Мнения: 2 381
Все още кърмя нощем.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Никога не съм кърмила нощем. На мнение съм, че и бебето иска своето, но и майката е човек. Бебка беше на 3 часов режим с нощна пауза от самото начало и нямахме проблем с това. Тя свикна бързо, а аз се наспивах и бях отпочинала, когато се успокоих и си починах кърмата ми се засили. В началото дохранвах, но постепенно махнах добавката и сега сме вече 4 месеца само на кърма.
Знам, че поведението и мнението ми е в разрез с всеобщите настроения тук, но всеки има право на свое мнение и начин на възпитание и отглеждане на детето си. Не съжалявам, че така съм процедирала, а и бебка не изглежда лишена от храна, наддава добре и е едно жизнено и весело човече. Hug

# 19
  • Мнения: 942
Все още кърмя дъщеря си по цяла нощ и то много по-често отколкото като беше на 2- 3 месеца.
Кърми си детето щом има нужда от това.
Съветите за почиващото стомахче на кърменото бебе отдавна не са актуални , ама ей го на!  Thinking
PeaceИ ние се кърмим вечер и то по 100 пъти.

# 20
  • Мнения: 679
Откажи се от тази идея! Ако бебето само не реши да изхвърли нощното ядене, водички, залъгалки и т.н. няма да помогнат, дори напротив. Нощите ще станат още по-кошмарни, защото вместо да се напапка бебчо и да отнесе плувката, той ще реве от глад.
Кърми си на поискване и се надявай детенцето само да си направи някакъв режим!  Peace
Мноооого точно казано!  Peace

# 21
  • Мнения: 9 481
Здравейте!

Искам да се консултирам с вас по един въпрос...

Педиатърката ме съветва да давам през нощта вода /т.е. за яденето в 3ч/ и между 12 и 6 съответно да му почива стомахчето.
На кърма сме и си ядем през 3часа.
Хубаво, обаче два пъти пробвам - скъсва се от рев и аз си го нахранвам и в 3часа.

Правилно ли е това?
Вие така ли процедирахте?
Така какво постигам - да спи по-дълго нощно време ли?

Благодаря...
Да, правилно е!
Няма такъв филм "да почива стомахчето на бебето"! Направо ме хваща бяс на такива педиатри!! Как може да говорят подобни безсмилици?!?!От какво по дяволите да си почине???? newsm78
Щом се буди и плаче от глад-нахрани го! То не плаче за вода! Водата къде отива? нима не в стомаха?
Така и ти и то ще сте доволни и спящи Grinning
Остави то да си направи "режима" ще видиш колко по-лесно стават нещата. Peace
Прочети в библиотеката-има купища инфо.
Успех  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 718
Моето мнение е, че детето ми не е влак, че да кара по разписание. Когато е гладно, давам му. А и не е без значение и желанието на бебчето да се успокои със сукане. Защо да го лъжа със разни силикони и вода, особено ако не ги ще и двете. И аз много по-добре се наспивах като си взема човечето и го накърмя, отколкото да ставам по 369 пъти да му давам заместители.
За статистиката, Алекс сам спря да се буди нощем  от около месец и нещо. Знам, че това може да се промени, но какво пък ... that's the way it is   moresmile

# 23
  • Мнения: 16
всичко е индивидуално,бебетата се различава от първия ден от раждането си.

# 24
  • Мнения: 3 092
И само да добавя че когато започнаха зъбите , започна и адът при нас  Shocked и ако точно в този момент нямам "цица" под ръка леле как звучи    това означава ама буквално да не мигна никак! #CrazyСериозно ooooh! 

# 25
  • Мнения: 76
Надявах се да прочета от вас, че като стане по-голяма ще се откаже от нощните хранения, но виждам, че има и доста по-големи от нас бебоци с нощни хранения.
Ема се буди по 2-3-4 пъти на нощ. Много е нервна. Плаче без да си отваря очите. Ако е много скоро след харнене и давам бибата, но ако е минал около час - час и половина й давам да суче. Така се успокоява и много често заспива за 1-1,5 часа.
Вода почти изобщо не пие.

# 26
  • Мнения: 640
Аз пък успях да го отуча с номера с водата за 2 нощи,но я подслаждах с 2 лъжички захар.Иначе той наддаде 1,700 за 1 месец( а е роден 4,350кг),а какво остана да го храня и нощем.Втория месец кърмех в 21 ч и после в 6ч

# 27
  • Мнения: 6 461
Мисля,че няма смисъл да даваш водичка на бебчето вечерно време.
Кърми си го спокойно на поискване.
Бебето ти плаче ,не защото има нужда от вода ,а защото има нужда от мляко. Peace



Остави я педиатърката ти тя да пие вода като се събуди нощно време ....което не вярвам да го направи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт