Отново за яслата и безумието на директорката

  • 1 522
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 202
Съгласно чл. 22., ал.1 от Наредба № 6 за организацията и дейността на детските ясли Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст.

Моят съвет е да не се оставяш да те манипулират като разчитат, че не си знаеш правата! Peace Желая ти успех.  bouquet

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 15:37 от Гиги

# 16
  • София
  • Мнения: 568
Кажи й, че ще се оплачеш в Общината. Нека й пратят проверка. Да видим дали е много редно това, което прави. И без това проверките по детските заведения са зачестили.

# 17
  • Мнения: 705
Да занесеш кошара за спане? Звучи странно, но може и да стане "Вълкът сит и агнето цяло".

 

# 18
  • Варна
  • Мнения: 261
Благодаря на всички за отговорите! FlutterЩе се възползвам от тази наребда,ако все още е в сила и утре сутрин право при директорката.

# 19
  • Мнения: 202
В сила е , не се колебай да  действаш!   bouquet

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Извинявайте за спама,но и аз искам да попитам нещо.
 С директорката сме се разбрали,че Борянка ще бъде прехвърлена Септември в градинска група,но лятото ще ходи на сборна група.Питането ми е,дали в другата ясла/където ще е сборната група/ може да откажат да я приемат? newsm78

# 21
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
А новоприетите деца само следобяд ли ще ходят на ясла  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
Не. По цял ден. Просто на обяд си тръгват тези, които няма да спят там.

А защо не запишат малките до обяд докато изпишат големите?

# 23
  • Мнения: 5 577
Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст.



Toва какво е? Какви са тези мед. показания?

# 24
  • Мнения: 202

Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст.



Toва какво е? Какви са тези мед. показания?

Това могат да кажат само въпросните компетентни органи Peace

# 25
  • Мнения: 265
Аз съм ходила по-дъго време на ясла по медицински показания - заеквала съм и логопеда при който са ме лекували е препоръчал така, за да не ми се смеят по-големите децата в градината. Пък и те по-добре говорят и .... абе разбрахте ме   Whistling Предполагам има и други причини....

# 26
  • Мнения: 4 406

А защо не запишат малките до обяд докато изпишат големите?
нали по принцип така се процедира, докато свикнат

# 27
  • Мнения: 672
Не се притеснявай да си търсиш правата! Т.к. си от Варна за твоя радост ще ти кажа, че има кметска заповед и директорките са длъжни да изпишат децата на 31.05.07, дори да са навършили 3г през януари Wink. Просто кажи на вашата д-ка , че си проверила в Общината и не могат да изпишат детето ти преди 31.05! Успех!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 261
Така.......Сутринта първо говорих със сестрата и тя явно стресната от моята и на още няколко майки реакция,каза,че проблема ще го решат и няма нужда да ходим при директорката.Засега са решили,ей така изведнъж,че няма да връщат децата на обяд,а ако трябва ще спят по две в кошара и/или на диванчетата.Т.е много бързо намериха решение,като казахме,че не сме съгласни.Вярно не е най-добрият вариант,но е пак някакъв и засега остава това.
Не стигнахме до директорката,но предопредих сестрата,че ако не стане така,както е казала отиваме право там и ще се разправяме.Сигурна съм ,че сестрата ще й го каже,на ще видим след месец.
Отново благодаря за отговорите,много ми помогнахте! Praynig

# 29
  • Мнения: 3 537
Анелия е родена на 16 юни и ще ни местят в градината на 1 юни.Ако има свободни  места,мога да подам молба и да остане до края на септември в яслата.Така ми казаха миналата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт