Майки, ще подкрепите ли Църквата срещу убийството на неродените деца?

  • 22 308
  • 596
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 550
Пак ли тая тема  Tired
Не, няма да я подкрепя.

# 2
  • на пистата
  • Мнения: 5 849
 Naughty

# 3
  • Мнения: 1 629
не отварям линка, но на заглавието ще кажа: Не.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 6 364
не!

# 6
  • Мнения: 2 550
не отварям линка, но на заглавието ще кажа: Не.

Сега Водният ще почне да се възмущава що за майки сме ние...та ние подкрепяме "убийството" на неродени деца, следователно сме убийци. Това вече сме го видяли  Crazy

# 7
  • Мнения: 68
Не, няма да я подкрепя. Да се забрани аборта със закон? Това никога няма да стане. Лекар, който се отказва да практикува професията си, от страх да не бъде анатемосан, няма място в болницата. Или църквата ще се заеме да отглежда всички нежелани , но въпреки това родени деца, когато те бъдат подхвърлени по  кофите за боклук или изоставени по домове за сираци...?

# 8
  • Мнения: 9 095
Имам чувството, че статията в Стандарт е майтап Tired
Звучи като история от 16 век.

# 9
Не, няма да я подкрепя. Да се забрани аборта със закон? Това никога няма да стане. Лекар, който се отказва да практикува професията си, от страх да не бъде анатемосан, няма място в болницата. Или църквата ще се заеме да отглежда всички нежелани , но въпреки това родени деца, когато те бъдат подхвърлени по  кофите за боклук или изоставени по домове за сираци...?

В Хипократовата клетва лекарят обещава и да не помага на жена да абортира - това известно ли ти е?

# 10
  • Мнения: 3 423
Не отварям линка.
Църквата търси популяритет.

# 11
  • Мнения: 17 546

В Хипократовата клетва лекарят обещава и да не помага на жена да абортира - това известно ли ти е?

Той и много други неща обещава, ама защо ли!?
По темата: няма да я подкрепя!

# 12
  • Мнения: 24 467
Не, няма да я подкрепя. Да се забрани аборта със закон? Това никога няма да стане. Лекар, който се отказва да практикува професията си, от страх да не бъде анатемосан, няма място в болницата. Или църквата ще се заеме да отглежда всички нежелани , но въпреки това родени деца, когато те бъдат подхвърлени по  кофите за боклук или изоставени по домове за сираци...?

В Хипократовата клетва лекарят обещава и да не помага на жена да абортира - това известно ли ти е?

На мен това не ми е известно. Според правото нероденият още не е субект и не може да се говори за убийство.
Пък ако отворим моралния и духовен аспект намирам за възможно най- малко духовно и морално да се раждат деца, дето никой не ще да ги гледа. Проблем и за тях и за обществото! Кой ще ги възпитава в ценности, например?
За по- запознатите искам да ги попитам къде точно и по какъв начин в Библията се заклеймява абортът? Още тук ще кажа, че аз не съм запозната и затова питам. Общото правило на "Плодете се, множете се", само по себе си не съставлява такава забрана. Ако има друга нека да я видим.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 364
В Хипократовата клетва лекарят обещава и да не помага на жена да абортира - това известно ли ти е?

няма такова нещо. аз съм я чела клетвата.

# 14
  • Мнения: 6 315
В Хипократовата клетва лекарят обещава и да не помага на жена да абортира - това известно ли ти е?

Това е глупост!

Ето я клетвата:

ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА

Клетвата, с която се кълнат българските лекари

В името на Аполон - лечителя, в името на Хигия, в името на Панацея и в името на всички богове и богини, които вземам за свидетели, поемам върху себе си тази клетва.

На учителя, който ме е учил да лекувам ще гледам като на баща: ще му помагам да живее и ще му давам каквото му е нужно, и ще гледам децата му като свои братя. Ако те поискат да изучат нашето изкуство, аз ще ги обуча без пари и без никакви задължения в бъдеще.

Ще ги уча на принципите на медицината, ще им давам обширни обяснения, ще им развивам доктрината, като на свои деца, както на тях, така и на учениците си, които са записани при мен и са положили клетва.

Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.

Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.

Когато влизам в някоя къща, това ще бъде само, за да лекувам някой болен, като се предпазвам от всякаква волна неправда и най-вече от всякакви сластолюбия към жените и мъжете, били те свободни или роби.

Всичко, каквото видя или чуя при изпълнението на своята професия или извън нея и което не бива да се разправя, аз ще го пазя в тайна и ще го смятам за нещо свещено.

Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство.

Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано живея дълго време, за да преуспея в изкуството и да стана прочут во веки веков, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт и вечна забрава.

Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.

ЗАКЛЕХ СЕ!

 

Общи условия

Активация на акаунт