Ритни чиновник по гъза

  • 6 493
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 528
Направо ме уморихте! Уж за балгородна кауза, а се дърлите като... айде няма да казвам! В интерес на истината, тази тема наистина беше малко неясна в началото. И наистина - кои са конкретните чиновници, от които зависи поставянето на рампите, за да ида лично да ги наритам?! Доколкото разбрах от статията, кметицата се опитва да реши проблема по някакъв начин. Или не съм чела като хората (четях малко бързо в интерес на истината).
Аз лично бих посъветвала засегнатите лица да пуснат петиция, а ние ще я подкрепим.
Каквото се изпокарахте, като че ли става въпрос за собствените ви проблеми, егати хората!!! Моля, не натоварвайте темите и четящите ги хора по този начин!!! #2gunfire

# 31
  • Мнения: 7 122
Достъпната среда за инвалидите от всички възрасти е задължение на чиновници.

Аз разбрах метафората, използвана от Вълчан.
  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 821
ок..извинявам се за тона... Peace
просто това е едно поредно преливане от пусто в празно...кметицата блябля...избори идват,
а проблема е сериозен и не само за нашия град, предполагам...и не само в трите посочени училища и в двете учереждения...в здравната каса наистина е много малоумно да няма асансьор..въпроса е не да се дават интервюта по вестници, а да се направи нещо...но сме свикнали на обещания..а вие?

# 33
  • Мнения: 4 586
      Мама Блу, май не само очичките ти са сини, ами и косата ти е руса. Каварна в момента е къде къде по-оправен град от Добрич. И кметът и е къде къде по-кмет от вашата кметица. Гледайте "Пирамида".
     Благодаря ти, Красимира!
    
  

# 34
  • Мнения: 2 821
Wolf , Joy не позна за русата косица Joy...ама внимавай, че във форума наистина има и блондинки..да не се засегнат Mr. Green
А Цонко си е готин няма спор...и добре ни разнообразява летните месеци..заповядайте в нашия регион!

# 35
  • Мнения: 4 586
Мир вам. Hug

# 36
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Само хора, които не живеят или не посещават Добрич в последните години, могат да говорят лошо за кметицата. В интерес на истината за мандата си тя направи много за града, за разлика от предишните губернатори.
За Цонко какво да каже - има някой зад гърба му, не че той е много оправен и освен рок концерти и една седмижца на рибата през Септември - друго няма, само реклама.

# 37
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Раклама, ама каква.....  newsm78

# 38
Мили форумки имам чувството че не мястото тук за такава тем или болезнените теми са толкова вного че на човек му идва до гуша. Точно преди половин час готината ни кметица ми звънна за да ми каже че щом в другите градове няма рампи и в Добрич няма да има...
Малко преди това майката за която се борим ми плака по другия телефон че е отчаяна защото сина е трябва да отиде в друго уч-ще след 8 кл където пак няма рампа детето е умно и четливо но с ПРОГРЕСИРАЩО заболяване на костите и мускулите!!!!!!!!!Защо не разбираме че един кмет прави това което иска или може  или това за което съответната партия му осигурава пари ама така че да се види за следващите избори!А ние с инвалидните колички несме масата която ще осигури купчинката бюлетини Хайде да спретнем петиция "Рампа за училището на .../майчето на момчето още нее готова психически да му публикува името-заБоляването му е открито преди две години и протича мълниеносно /Да не забравя да кажа че бащата и негови приятели сами са заварили парапети към входа на училището/

# 39
  • Мнения: 2 821
krasiobr , почнах да приемам много лично тази тема...може би като съгражданка...
Много съжалявам за така развилите се събития...какво да се коментира..то на човек не му остават сили да прави коментари..а и кому са нужни само приказки..
Хайде да спретнем петиция "Рампа за училището на .../майчето на момчето още нее готова психически да му публикува името-заБоляването му е открито преди две години и протича мълниеносно /Да не забравя да кажа че бащата и негови приятели сами са заварили парапети към входа на училището/
кажи с какво да помогнем...и ако желаеш заповядай в темата ни в По градове...там сме много момичета и ще помогнем

# 40
  • Мнения: 1 072
    krasiobr, в Пазарджик, на всяко кръстовище из центъра се направи скосяване за колички. Не се сещам за институция на главния вход, на която да няма рампа. Как стои положението вътре, не знам, защото влизам, свършвам си работа и не осъзнавам какво би затруднило един несамостоятелен човек. В училищата не знам как е, защото отдавна не съм влизала в такова.
   Всяка сутрин виждам едно момче в инвалидна количка, което работи към Общината. Знам, че има още едно със детска церебрална парализа. Явно имат специална програма за интегриране. Вярно е, че градския транспорте не е пригоден.

   Имам трудноподвижен човек в семейството си. Разбирам ви.   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 629
Краси, изгответе една петиция, после ще се качи в онзи сайт за петиции и ще я подпишат много хора.
Ако се вдигне поне малко шум ще е добре.
Прати имейли на когото се сетиш, на битиви, на Нова, на Господари на ефира, на Милен Цветков.

# 42
  • Мнения: 1 629
Свържи се и със Сдружение Настоящи и Бъдещи Майки, мисля че няма да ти откажат помощ.
Ако мога да ти помогна с нещо - насреща съм.

# 43
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
В общината на Добрич също има служителка в инвалидна количка.Тази вечер бях на концерт в органовата зала и същата тая служителка чакаше някои роднина или познат да я принесе. Мисля  че трябва
да се направят рампи не само в училищата, а и във всички общественни сгради.Бих подкрепила всяка една инициятива за разрешаване на проблема.

# 44
  • Мнения: 15 619
Идеята е красива, но не навсякъде приложима, имам предвид за старите сгради - има паметници на културата, при които инсталирането на такава рампа е почти невъзможно..., за съжаление...
Това ще се промени, разбира се, но няма да стане от раз, с махване на вълшебната пръчка.
И е необходимо, при подготвяне на проекти за нови обществени сгради, да се предвижда и улеснен достъп на хора с увреждания...

Общи условия

Активация на акаунт