Тръгваме на ясла-моля за съвети

  • 2 945
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 723
Майче, на нас ни искаха само един комплект дрешки за преобличане, ако стане някаква авария и едни пантофи. 10 памперса и шише за водичка и сок, ако не може да пие от чаша.
Пижами и лигавници имат оборотни:)
Ние сме на ясла от понеделник. Утре за първи път ще го оставя да спинка следобед там... ако не размислим с татко му до довечера ooooh!
Лелките казват, че не плаче, изяждал си всичко, играел с децата и даже акал в гърнето всеки ден (а ние до сега не сме го слагали на гърне Embarassed). Явно се приспособява милото, но е много голям шок за него, не че за нас не е де ooooh!

# 46
  • Мнения: 522
Заведох го сутринта за пръв път ,но ни върнаха защото имало карантина заради варицела Sad.Сега се моля да мине преди да са ни изтекли изследванията Confused.Иначе Нас нямаше нищо против да остане даже много се зарадва,че го заведох ама...
При нас искат салфетки,руло тоалетна хартия,сапунче,лигавник,резервни дрешки(в случей на авария или,че се изпоти),папки 2бр и 5етикетчета Grinning.

# 47
  • Мнения: 1 448
На нас ни искат 5 броя лигавници и 20бр кърпи, оставих им и 5 памперса и пакет мокри кърпички, въпреки че стои по 40-50мин  Rolling Eyes Като започне да посвиква ще ми искат салфетки, веро и т.н. и от тези коли, които се бутат с крачета  Shocked Много са нагли, нямам думи просто  Tired

# 48
  • Мнения: 3 042
При нас искат 10 лигавника, 10 кърпи /тензухени/ и 2  хавлиени кърпи.

Памперси си нося всеки ден по 2-3 бр. да има. Grinning  Има 1 комплект дрехи за преобличане, който си стои постоянно в гардеробчето. Обувки за вътре. Искат и пижама /но Злати още не е оставал да спи/.

# 49
  • Мнения: 47 991
При нас искат 10 лигавника, 10 кърпи /тензухени/ и 2  хавлиени кърпи.

Памперси си нося всеки ден по 2-3 бр. да има. Grinning  Има 1 комплект дрехи за преобличане, който си стои постоянно в гардеробчето. Обувки за вътре. Искат и пижама /но Злати още не е оставал да спи/.
при нас искаха само  2 кърпи и 3 книжки, а също и да носим там салфетки и мокри кърпи- не мисля че е много
аз нямам нищо против да се носят коли или колички, обикновенно такива играчки има по 1-2 за група и се чупят бързо, а всички деца ги обичат и искат да играят...все пак за нашите деца е... когато искат коли сте против, когато искат парички също, а иначе си оставяме там дечицата по цял ден- само с песнички и добро желание не се занимават толкова деца! моят син например предпочита да си играе сам и да не го закачат лелите, а пък е най-малък и едва ли може да се пребори за кола или количка  Crossing Arms

# 50
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И нас това ни чака в скоро време.Записвам се да проследя темата.

# 51
  • Мнения: 3 089
а децата на различна възраст ли са? ако групата е една е ясно, но ако в яслата има 3-5 групи, разпределят ли се някак дечицата по възраст. щото е ясно, че петра, както е на година и 5 м, има още само бръмбари в главата си и не може да се равнява с почти 3-годишните  Thinking
всъщност, не знам дали не е добра да се поразбъркат децата - вероятно така малките по-бързо ще 'дръпнат'  newsm78

споделете, моля Hug

# 52
  • Мнения: 106
Първо и най-важно, когато водите мъничетата сутрин и влезете в яслата не се впускайте в обяснения, няма да се успокоят ни най-малко, точно обратното - започват още повече да плачат, защото усещат, че ще ги оставите. Аз й говорех поне месец преди да тръгне,че там има много играчки и деца, с които да играе и т.н. Същото повтарях и след като я взема-утре пак ще си играете ... Първата седмица я вземах на обед, втората по-рано, преди да започнат да идват другите родители към 16-16.30. Давах й и любима играчка и така. На-кратко съветът ми е да не се бавите много, събличате, обличате, целувате ги и бягате преди да сте се разплакали. Успех и по-малко сълзи на всички новобранчета и техните мами!

# 53
  • Мнения: 47 991
в нашата ясла са смесени-от 1 до 3 години във всяка група
мисля че така малките дръпват по-бързо, а лелките се справят по-лесно

# 54
  • София
  • Мнения: 11 711
а децата на различна възраст ли са? ако групата е една е ясно, но ако в яслата има 3-5 групи, разпределят ли се някак дечицата по възраст. щото е ясно, че петра, както е на година и 5 м, има още само бръмбари в главата си и не може да се равнява с почти 3-годишните  Thinking
всъщност, не знам дали не е добра да се поразбъркат децата - вероятно така малките по-бързо ще 'дръпнат'  newsm78

споделете, моля Hug
В нашата ясла има две групи,едната е набор 2004,другата 2005.Това е в момента.На есен 2004 минават в градината,понеже е ОДЗ,а на нейно място  ще бъде сформирана друга група-набор 2006.
Ние живот и здраве ще бъдем с набора си 2005.
А иначе си права,че когато по-малките са с по-големи се опитват да им подражават.Поне така е с дъщеря ми на 1.9г. и сина ми на 9г.

# 55
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас нямаше никакви проблеми и стрес,още на третия ден ми казаха,че мога да ги оставя за цял ден.Дано и твоето да е така. Hug

# 56
  • Мнения: 1 448
И при нас са смесени от 1 до 3год, но така лелките могат да се занимават повече с мъниците - хранене, обличане, памперси, докато големките могат вече сами да се хранят и да ползват гърне примерно  Wink

# 57
  • Мнения: 150
Така, сега да се отчета и аз.
Днес го заведохме за пръв ден на ясла и стоя там до обяд. Хвана ръката на сестрата и си влезе направо с нея- не мисля че изобщо разбра какво става.После ми казаха че след 15 мин. е заплакал малко но се е заиграл явно и е спрял. На обяд за учудване на лелите си  е изял всичкото ядене. Но ме предупредиха,че попринцип от втория ден започвали проблемите, защото вече са наясно, че мама ги оставя там за дълго време, така че още ми е свито сърцето.
Искат ни 10 лигавника, 10 малки хавлиени къкпи, 1  шише минерална вода, памперси,  ако имаме възможност казаха и влажни кърпички и тоалетна хартия.

Общи условия

Активация на акаунт