Клуб на жената на компютърния "специалист"

  • 8 097
  • 218
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 15 219
Един майски ден през 1993 г. .............

Аааа, още не съм му платила за корекциите на програмната ми част от дипломната ми работа,  Embarassed през същия май на 1993 год. Близнаците ги родих - мъжко и женско, но само това. Иначе съм обзаведена със собствен комп., за да не му преча и досаждам. Въпреки всичко аз си го харесвам.

# 181
  • Мнения: 2 957
Заедно сме...май от вече 3 години.Той беше системен админ към един интернет доставчик,към който се бях вързала:) Виждахме се когато ходех да си плащам нета и се чувахме понякога по телефона като зънях за щяло и нещяло,но май не бяхме много впечатлени един от друг.
Започнахме да си чатим една вечер след едно земетресение във Варна.И така...си чатихме към 3-4 месеца,после среща и много скоро заживяхме заедно.Вече си имаме и момченце на 1г и 5м.Simple Smile

# 182
  • Мнения: 6 993
Ясно, няма да го пращам да работи към доставчици Joy

# 183
  • Мнения: 96
Здравейте!
Видях темата и реших да се включа набързо! И аз живея с компютърен специалист - засега сме решили да не инсталираме продукта Съпруга 1.0, но пък дете 1.0 вече е налице!  Grinning
Отначало се отнасях с уважение към неговата ангажираност с компютъра, после започнах да се дразня, после ми мина, и като цяло обикновено се прескачаме пред монитора кой по-първи да се докопа. Той обикновено излиза с номера, че има работа, но всъщност слуша джаз. Мрази метъл Simple Smile И ако се сърдя за джаза, си слага слушалките и се отцепва окончателно. От игрите - само NFS-все има нови версии, даже имаме волан и педали - то си е мания!
Засега обаче детето успява да го разсее, особено като викне със силен глас. 

# 184
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
И аз да кажа, но май ние сме за друга тема "Клуб на семейство компютърни специалисти"  Simple Smile Аз със собствен на работа, мъжа ми също. Детето със собствен в къщи. Прибираме се след 19ч. и познайте....дебнем кога детето ще освободи неговия.... Joy

# 185
  • Мнения: 3 205
Маценцаааа. Вашите мъже май тотално окупираха компютрите тия дни, а?

# 186
  • Мнения: 95
Маценцаааа. Вашите мъже май тотално окупираха компютрите тия дни, а?
Ааа, не, не  Naughty Ние окупирахме мъжете си  Laughing В това хубаво време да ни заведат на разходка, почерпка, туй-онуй  Twisted Evil Е, поне моят така добре се представи

# 187
  • Мнения: 117
Брей, как не я видях тая тема по-рано.
Моя младеж е сис админ - и той като на amber, към доставчик. Аз също работех там - та така се запознахме.
Но не свършва дотук - брат му също е сис админ и като се срещнат почват едни разгвори едно чудо ....

Вкъщи виндоуса е забранен със закон - Linux forever
Та ... и аз го заобичах - няма как  Mr. Green Понякога ми много трудно да се боря с него... ама справям се някак Simple Smile
Докато беше една машината вкъщи "борбата беше безмилостно жестока" - след като докараха лаптопа вече има мир и спокойствие. Всеки си избира машина и къщата е мирна и тиха Simple Smile
... тааа такива работи

Интересно племе са тия младежи  Grinning

# 188
  • Мнения: 1 849
Е ние не се запознахме във връзка с компютрите, но често идваше да оправя компютъра на студентския ни клуб, първата Нова година не я карахме заедно но за това пък на първи сутринта се срещаме на Плиска, за да ме учи как да боравя с Интернет и да  търся материали за дипломната работа. Можете да си представите и двамата не спали цяла нощ, какво обясняване и разбиране е било, но важното е, че сме заедно! Blush

# 189
  • Мнения: 6 993
Аз пък съм по-добре с линукса, от колкото той. Това пак благодарение на моята Фр Ф и безплатния достъп до интернет , който благоволиха да ни осигурят. На компютри с Линукс Mr. Green Айде аз за една седмица се ориентирах, ама повечето ми колежки...голяма мъка Shocked

# 190
  • Мнения: 117
Аз пък съм по-добре с линукса, от колкото той. Това пак благодарение на моята Фр Ф и безплатния достъп до интернет , който благоволиха да ни осигурят. На компютри с Линукс Mr. Green Айде аз за една седмица се ориентирах, ама повечето ми колежки...голяма мъка Shocked

Е добре бе, мацка -  за една седмица си се ориентирала в графичната среда ...  но като цяло да се  ориентираш в linux - едва ли #Crazy

# 191
  • Мнения: 6 993
E, да, не съм.

# 192
  • Мнения: 483
Момичета,
моят мъж е програмист от най-лош вид #Cussing out
В момента сме жестоко скарани и даже си казахме че сме до тук един с друг снощи Sad
Аз родих второто ни дете преди един месец...Той е в едномесечен отпуск по бащинство УЖ. Дори в болницата беше с лаптопа и работеше.
Този един месец от сутрин до вечер бачка от вкъщи. На всичките ми молби да ми обърне внимание се отговаря с "ей сега" което се транслира в работа от секундата в която стане до 2-3-4-5 сутрин. Когато не ми издържат нервите и се разкрещя той направо полудява. Опитвам се да му обясня че отпуската му е дадена за да е до мен и бебето, но уви ако не му го тикна в ръцете няма да го докосне. Какво прави: ходи на пазар, води и взима дъщеря ни от училище и изхвърля боклука. Купува ядене ако не съм сготвила (не се оплаква за това). Плаща на фирма да чисти в къщи.
Но не ми обръща грам внимание!!! Не проявява съчувствие, едва ли не ми казва "на ти сега да видиш какво е да поработиш".
Той работи в Microsoft и расте много бързо в йерархията, но това става с цената на работа от порядъка на 16-18 часа всеки ден.
Спрял е да говори за чувствата си, не се интересува от моите. От друга страна никъде не ходи без мен (въпреки че често го канят) всеки ден си идваше от работа за да вземем детето от училище(спирката на автобуса е само на 5 мин от вкъщи)...
Вчера стана голяма разправия... и двамата сме станали обидчиви и нервни.
Искам да кажа че го обичам повече от всичко на света, знам че и той ме обича...но изглежда толкова далечен Cry
Не знам какво да правя, сега се е заключил в едната спалня и аз полудявам.
От горе на всичко е македонче, той ме обижда по най вулгарният начин, но ако аз направя същото  не може да ми прости с дни. Голям инат и малко злопаметен.
ПОМОЩ!
Той е тоталният работохолик (той не играе на игри на комп. само работа). Това почва ужасно да ни се отразява на взаимоотношенията. Аз работя от вкъщи и нямам никой около мен, не карам кола (най-голямата ми грешка)
Не знам как може да ми се помогне, но поне изпуснах парата малко Cry

# 193
  • Мнения: 335
Момичета,
моят мъж е програмист от най-лош вид #Cussing out
...Той е тоталният работохолик (той не играе на игри на комп. само работа)...

Най-после да прочета нещо правдоподобно.
Нямам нито един познат програмист, който да играе с часове игри на компа си.
(Освен, ако не е студент).

ПП Явно познавам само програмисти "от най-лош вид"  Wink

# 194
  • Мнения: 2 491
Искам да кажа че го обичам повече от всичко на света, знам че и той ме обича...но изглежда толкова далечен Cry
Не знам как може да ми се помогне, но поне изпуснах парата малко Cry

В такъв момент е трудно за теб, добре поне, че изпусна парата, да ти олекне.
Ами, просто наистина му кажи, че го обичаш и имаш нужда от малко внимание(това му го кажи, когато не е на компа).
Но от друга страна, щом това наистина му е работата, а не игри и забавления(както при нас), просто се опитай да бъдеш малко по-толерантна, за него е важна работата и издигането и явно се стреми да го постигне, пък и работи в добра компания-подкрепи го!
А, на теб никак няма да ти е лесно, но каквото можеш се опитай да промениш.
Кураж, успех и бъди силна и спокойна!

Общи условия

Активация на акаунт