за мамите от Пловдив 8

  • 13 545
  • 314
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
девойки прекрасни,попаднахме на това:

http://plovdiv.dir.bg/2007/06/11/news1768526.html

http://plovdiv.dir.bg/2007/06/11/news1769527.html

за второто ни се иска да ги подкрепим ,и то не само за Пловдив.По принцип наистина трябва да им се увели4ът заплатите.Ще имате ли възможност да се свържете с тях и да видите как то4но да ги подкрепим PeaceВие на място там,ние от Сф ако се налага Wink
няма да ме има от утре 3-4 дни,моля ви свържете се с Кика ако измислите нещо.Ина4е на мобилния покойно можете да ме търсите Peace

Ще попитам утре в Зелениково за какво точно става въпрос и дали може с нещо да се помогне и ще пиша.

# 271
  • Мнения: 606
Момичета, някой може ли да ми каже нищо повече за тези приемни семейства???
Къде мога да прочета за това- децата постоянно ли са при семействата и др. подобни????
Ако някой знае нещо- нека го сподели!!!
Благодаря!!!

А що се отнася за Асеновград, аз съм за, стига да е след 17,00 часа. Просто трябва да зная 1-2 дни предварително за да оставя Дари в Първенец и стига само да е здравичка!!!!


девойки прекрасни,попаднахме на това:

http://plovdiv.dir.bg/2007/06/11/news1768526.html

http://plovdiv.dir.bg/2007/06/11/news1769527.html

за второто ни се иска да ги подкрепим ,и то не само за Пловдив.По принцип наистина трябва да им се увели4ът заплатите.Ще имате ли възможност да се свържете с тях и да видите как то4но да ги подкрепим PeaceВие на място там,ние от Сф ако се налага Wink
няма да ме има от утре 3-4 дни,моля ви свържете се с Кика ако измислите нещо.Ина4е на мобилния покойно можете да ме търсите Peace

# 272
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Момичета, някой може ли да ми каже нищо повече за тези приемни семейства???
Къде мога да прочета за това- децата постоянно ли са при семействата и др. подобни????
Ако някой знае нещо- нека го сподели!!!
Благодаря!!!

..............................

Съжалявам, че нахлувам в Темата  Hug Относно приемните семейства, трябва да се приготвят куп документи, когато се кандидатства /горе-долу се прави едно досие както при осиновяване/, не знам дали вече не организират и курсове за приемни родители  newsm78, детенцето или децата остават постоянно при семейството, като то един вид го/ги отглежда като свои, държавата за тази грижа отпуска определена сума на дете на месец /как става отчитането точно, не съм много сигурна  newsm78/ - единственото доста проблемно в цялата ситуация е, че приемните родители трябва да поддържат връзка с биологичните родители и биологичните родители са в състояние да си вземат детенце, когато решат и имат готовност /разбира се не без документи и определена процедура/  Confused Но и приемните родители имат правото да се откажат да отглеждат детенце след време - такъв случай бяха показали преди време за Пловдивска област ако не бъркам  newsm78 .... семейство, което се грижило за детенце около година, решило че трудно се справя /или имаше някаква друга причина  Thinking/ и го върнало на Дома, за емоционалното състояние на детенце няма да говоря  Cry

# 273
  • Мнения: 786
Днес с Мили бяхме в Зелениково.Занесохме малко дрешки,повечко играчки - топки,кофички с лопатки.Купихме банани,ябълки,кроасани и солети.Никаква промяна освен състава на децата.Някои вече са преместени при по-големите.Доста деца имаше хремави и гледката беше направо ужасна.Няма кой да им бърши нослетата и течат ония ти зелени...Муцунките им омърлявени,незнам как ги къпят ама май не е много често.Или не толкова старателно.
Много се зарадваха на кофичките и веднага се заровиха в пясъка.Само няколко дечица кръжаха около нас.Другите предпочетоха пясъка Sad
Изпратиха ни с думите : Нали пак ще дойдете и ще ни донесете подаръци.
Точно преди една година посетих този дом за първи път и сега като отидох като че ли беше преди една година.Има един сладур на 3 год.българче - Никола,като ме гушна както ме гушка Вики и веднага ми се насълзиха очите.Как ми се искаше да си го взема с мен...но.....

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Както и Вяра е писала днес бяхме при децата в Зелениково. Занесохме нещата които събрахме на Акцията, също и нещата които купихме благодарение на всички вас които се включихте. Още веднъж специални благодарности   bouquet  bouquet  bouquet
Децата много се зарадваха на играчките Grinning, още като ни видяха настана едно ровене в чувала, всеки гледаше да си вземе играчка. Много се заиграха с кофичките, трябваше да вземем повече, ама за другия път ще знаем. Имаше и сълзи, този ми взе играчката, онзи ми взе лопатката, ама без това не може. Разделихме се с обещанието да отидем пак, надявам се да го изпълним и отново да зарадваме душичките.

# 275
  • Мнения: 335
много съжалявам, че неможах да дойда с вас. сигурно е било много вълнуващо, както при срещата с всички деца които съм видяла. тези големи очакващи ояи направо те изгарят. браво на вас, че сте ги зарадвали. Hug

# 276
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моми4ета,някакви по специални нужди при вас има ли?

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Момичета, знам че не му е точно тук мястото, но се надявам да го видите, а ако прецени модератора може да го изтрие.

Момичета, току що ми се обадиха от пресцентъра на д-р Чомаков, имат ми джиесема от миналата година и искат да поканят сдружението на майките на откриване на нова детска площадка днес в градската градина от 18 часа!

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Момичета, знам че не му е точно тук мястото, но се надявам да го видите, а ако прецени модератора може да го изтрие.

Момичета, току що ми се обадиха от пресцентъра на д-р Чомаков, имат ми джиесема от миналата година и искат да поканят сдружението на майките на откриване на нова детска площадка днес в градската градина от 18 часа!

Много е хубава новината.Браво!Най-после нещо за децата.

# 279
  • Мнения: 606
ПОЗДРАВЛЕНИЕ НА ВЯРА И МИЛИ ЗА ПОСЕЩЕНИЕТО В ЗЕЛЕНИКОВО!!!!
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ МОМИЧЕТА!!!!!!!!!!!!
ГОРДЕЕМ СЕ С ВАС!!!!!!!!!!
ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ ОТ МЕН!!!!!!!!!!!!!!!!
Както и Вяра е писала днес бяхме при децата в Зелениково. Занесохме нещата които събрахме на Акцията, също и нещата които купихме благодарение на всички вас които се включихте. Още веднъж специални благодарности   bouquet  bouquet  bouquet
Децата много се зарадваха на играчките Grinning, още като ни видяха настана едно ровене в чувала, всеки гледаше да си вземе играчка. Много се заиграха с кофичките, трябваше да вземем повече, ама за другия път ще знаем. Имаше и сълзи, този ми взе играчката, онзи ми взе лопатката, ама без това не може. Разделихме се с обещанието да отидем пак, надявам се да го изпълним и отново да зарадваме душичките.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Вяра,успя ли да купиш занимателните игри за Рада Киркович, за да им ги занесем идната седмица.

# 281
  • Мнения: 786
Днес с Kiro, посетихме дом Рада Киркович - до Четвъртък пазара.Занесохме на децата занимателни игри,който веднага им влизат в употреба.Заминават два месеца на лагери и ще ги носят със себе си.Дарители общо взето имат,но като постоянна нужда имат от бельо.
Там има 78 деца,като от тях само 30 имат право да посещават родителите си.Останалите са на специални режими,било : - отнети родителски права,съдебни дела и т.п.
При нас през цялото време беше един сладур Асенчо и все питаше кога ще стане 15ч за да дойде майка му.В къщи имал една кака и един батко,но той е далеч от тях Sad
Обявявам начало на заслужената ЛЯТНА ПОЧИВКА и на есен с бодра стъпка отново по задачите.
ПРИЯТНА ПОЧИВКА НА ВСИЧКИ , КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА В НАШЕТО БЛАГОРОДНО ДЕЛО!!!

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Радвам се че нещата ще влязат в употреба. Надявам се на есен да имаме възможност да им купим бельо.
Аз в края на седмицата заминавам на лагер, но от време на време ще се старая да влизам в темата. За сега ще остане тази, а в края на лятото ще пусна нова тема.
Пожелавам на всички приятна почивка и весела ваканция на децата!

# 283
  • sofia
  • Мнения: 7 477
МОля ви,моми4ета,следете тази тема защото можеда има въпроси и желаещи  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203081.0

# 284
  • Мнения: 606
ВЕСЕЛО ЛЯТО И ОТ МЕН НА ВСИЧКИ МАМИ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт