Стегнах си багажа. Това нормално ли е?

  • 3 944
  • 80
  •   1
Отговори
Цялото ми семейство мисли, че съм луда параноичка!  smile3511  и може би са прави!? Не знам! Аз съм в 32 седмица, а вече съм си оправила багажа за болницата, по списъцитеу които вие сте дали, с което много ми помогнахте и искрено ви благодаря!!! Мъжа ми казва - за къде ти е този багаж? На почивка ли ще ходиш? И на мен ми става много гадно!Аз просто искам всичко да ми е готово. Моля ви кажете ми това нормално ли е?
Вие кога си приготвихте наобходимите вещи за болницата?

Цитат
CIALOTO MI SEMEISTVO MISLI,4E SAM LUDA PARANOI4KA! smile3511  I MOJE BI SA PRAVI!?NE ZNAM!AZ SAM V 32 SEDMICA A VE4E SAM SI OPRAVILA BAGAJA ZA BOLNICATA,PO SPISACITE KOITO VIE STE DALI,S KOETO MNOGO MI POMOGNAHTE.I ISKRENNO VI BLAGODARIA!!!MAJA MI KAZVA-za kade ti e tozi bagaj?na po4ivka li 6te hodi6?i na men mi stava mnogo gadno!az prosto iskam vsi4ko da mi e gotovo.molia vi kajete mi tova normalno li e?vie koga si prigotvihte naobhodimite ve6ti za bolniata?

Пишете на кирилица. Не пишете само с главни букви!

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 08:29 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Асе, не може ли на кирилица. Много трудно ти се чете. И не пиши с големи букви - съгласно форумската етика, това е все едно, че викаш.
А относно багажа си права. След 30 г.с. е най добре да ти е под ръка - всичко се случва. Пък и нищо няма да му стане, я Mr. Green

# 2
  • Мнения: 617
добре е че си стегнала бажага - нека да ти е готов, отколкото да не изненада неприятно

# 3
  • Мнения: 2 587
Не бих казала че си луда параноичка.Няма защо да се чака последният момент,може пък бебчо да избърза.Ти пък не се връзвай на всичко казано от семейството.Никой не го прави с лоша умисъл(поне мисля че е така).
Моя позната й изтекоха водите в седмият месец и тогава мъжът й тичаше в последния момент да събира багаж.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Много добре си направила даже!!! Peace Мен пък ме мислят за луда, `щото още не съм си го стегнала. Имам желание и знам, че, ако не си го стегна аз - няма кой, но пък мързелът ми е огромен... Mr. Green

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз си го стегнах по това време. Все си мислех, че ще трагна скоро да ражда. А родих чак в 39 г.с. Но, когато ми изтекога водите се радвах, че багайа ми е  готов, защото не ми беше до събирането му тепърва. Добре си направила. Peace

# 6
  • Мнения: 1 999
Аз започнах лека полека да го стягам, когато влезнах в 9-ия месец.

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Хубаво си направила, аз се приготвих щом влезнах в седмия месец. Друг е въпросът, че родих 3дни преди термин.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
Кажи на мъжа, ти че има и още "по-луди" от теб (визирам себе си), защото моя багаж бях започнала да го стягам от 6-ти месец.

# 9
  • Мнения: 54
Аз още се мотая, но и при мен както при Filka мързела е голям. Подготвила съм списъка, но още не съм натрупала сака Laughing

# 10
  • Мнения: 7 186
Дето се вика, да ти имам проблемите Mr. Green
Аз моя багаж също го бях стегнала рано- рано. Още като влезнах в 7- мия месец започнах да си набавям всичко необходимо по списъка. За мен е нормално, умея да си организирам времето и това ми спестява много главоболия, време и туткане в последния момент Simple Smile
А някой ако ме е мислил за луда finger

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз моя си го стегнах в 37 г.с. и още си стой в гардероба JoyНо смятам тези дни вече да го ползвам hahaha

# 12
  • Мнения: 999
аз си оправих багажа в началото на 7 месец.

# 13
  • Мнения: 742
Аз започнах лека полека да го стягам, когато влезнах в 9-ия месец.

М да и аз така, а родих 14 дни след термина Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 44 216
и аз в началото на 9 месец го приготвих. но пък бебета и в 7 и в 8 се раждат, по-добре да са ти подръка нешата....хич не се връзвай, щом ти е по-спокоъно по-хубво да си стой опакован...на тях какво им пречи?

# 15
  • Мнения: 86
Що не вземете да си го стегнете в 10-ата седмица.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 216
Що не вземете да си го стегнете в 10-ата седмица.

 #Crazy айде малко по-културно...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
Що не вземете да си го стегнете в 10-ата седмица.
Вземи се образовай малко и по-леко с изказванията.

# 18
  • Мнения: 6 624
О ,съвсем нормално е   Hug

# 19
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз съм още далече от момента с багажа, но мисля, че си постъпила добре и даже ще се поуча от примера ти!  smile3501 От написаното разбирам, че си доста ядосана, което е разбираемо. В крайна сметка никой не знае как се чувстваш и какви потребности имаш. За съжаление роднините с най-добри чувства натрапват мнението си и това ни ядосва. И при мен, както предполагам и при много други бъдещи и настоящи майки, се случва роднините да се опитват да ги организират около майчинството и да дават "ценни" съвети. Не ги слушай ако не ти допадат съветите и си пази нервите - очаква те най-прекрасния момент в живота на една жена - да стане майка.

Леко раждане!   bouquet

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Що не вземете да си го стегнете в 10-ата седмица.

И в десетата да си го стегнем, какво от това? Нека си е готов - нито яде, нито пие, нито много място заема.

# 21
  • Мнения: X
Нормално е в нормалните общества, където никой не е чувал за суеверия около бременността и раждането, където всичко за бебето е купено и изпрано до седмия месец, а болницата и екипът за раждането се избират едва ли не след двете чертички от теста.
Миличка, всичко, което те кара да се чувстваш по-спокойна и сигурна в този момент /без да ти вреди/, е нормално. Знам го по себе си. Мнението на околните...  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 2 891
В началото на седмия месец бях готова с чантата за болницата. Не виждам нищо лошо в това, да си подготвен за ситуацията.

# 23
  • Мнения: 227
 Много добре си направила.

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз започнах лека полека да го стягам, когато влезнах в 9-ия месец.

И аз така направих.

# 25
  • Мнения: 724
Здравейте момичета  bouquet
и аз мисля като влезна в 7 -ми месец да го стягам моя багаж и бих искала да Ви помоля ако може да кажете къде е този списък?
Благодаря предварително 

# 26
  • Мнения: 104
Добре си направила,за разлика от мен.Аз си приготвих багажа вече като ми изтекоха водите и трябваше да тръгвам за болницата.Бях взела куп непотребни неща,а необходимите мъжа ми трябваше да ми ги носи на другия ден.Да уточня родих 4 дена преди термина  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 11 016
Бях заявила на всеослушание, че ще си стегна багажа щом вляза в 8 месец. Сега ще влизам в 9-тия, а дори не съм си купила всичко необходимо за родилното, да не говорим за подреждането му Embarassed Embarassed

# 28
Не си луда миличка.Моят багаж беше стегнат още щом влязох в седмия месец.Исках всичко да мие готово в случай на изненада.Това обаче не ми попречи когато настъпи момента да си забравя документите и всички изследвания Embarassed. Нека те мислят за каквато искат-по-добре да ти е спокойно поне за багажа, че знам през бременността колко други неща те притесняват.

# 29
  • Мнения: 4 621
Въобще не си нито луда, нито параноичка, успокой се Peace
И на мене ми се искаше да си стегна багажа по отрано, но все не оставаше време и се заех с тази задача в началото на 9 месец Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 1 424
аз си грабнах козметиката и чехлите сутринта, като тръгвах да раждам. друго не съм носила, но ако трябваше, щях да се приготвя поне седмица по-рано Peace

# 31
  • Мнения: 1 264
Що не вземете да си го стегнете в 10-ата седмица.
Joy Joy Joy
Това направо ме срази. Всъщност няма нищо лошо и в 10-та да се стегне.
Майка ми от средата на седмия започна всеки ден да ме пита стегнала ли съм си багажа. И когато вече влезнах в деветия, преборих огромния си мързел и взех, че го стегнах.  Embarassed
Родих 14-дни преди термина и добре, че го приготвих.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 13:05 от sleepy

# 32
  • София
  • Мнения: 2 227
аз си грабнах козметиката и чехлите сутринта, като тръгвах да раждам. друго не съм носила, но ако трябваше, щях да се приготвя поне седмица по-рано Peace
То хубаво да се подготви една седмица предварително, ама ако е секцио, ако не е и не знае кога точно ще роди. Терминът е доста относително понятие Laughing.

# 33
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Момичета,амбицирате ме да преборя мързела и да стягам куфарите и аз  TiredДааа,тези дни ще започвам с пазаруването,а по-късно и подреждането.Прави сте,че бебета се раждат и в 7мия и в 8мия месец. Peace

# 34
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз моя го приготвих в началото на 9 месец. Ако не ме мързеше толкова и аз щях да го стегна още в 7-8 месец.

Здравейте момичета  bouquet
и аз мисля като влезна в 7 -ми месец да го стягам моя багаж и бих искала да Ви помоля ако може да кажете къде е този списък?
Благодаря предварително 

Виж в отчетните които скоро ще раждат.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 230
В 6ти разполагах със списъка, в 7ми напълних един голям сак, после постепенно започнах да махам нещица от него и така всичко необходимо се побра в една раница. Всичко, което не беше от първостепенна нужда изхвърча, а тати ми ги донесе по-късно в болницата. Например помпата, тати ми я донесе на 5тия ден след раждането, така и не я ползвах.
antoniast
Ето ТУК
Във всички отчетни теми има списъци

# 36
  • Мнения: 3 500
И аз си стегнах багажа в 32 седмица.Но не взимай много и излишен багаж. За самото раждане необходимите неща се побират в раничка или пликче.Останалите неща нека са отделно в друго сакче, което мъжа ти да ти донесе по-късно.

# 37
  • Мнения: 2 897
Нито си параноичка,нито луда Simple SmileПросто организирана и подредена Peace
Леко раждане!

# 38
  • Мнения: 1 671
Много добре си направила, и аз го стегнах по-рано, като се наложи да ме приемат в болница по спешност оцених колко добре съм постъпила.

# 39
  • Мнения: 14 133
добре е че си стегнала бажага - нека да ти е готов, отколкото да не изненада неприятно

# 40
  • Мнения: 386
Аз започнах лека полека да го стягам, когато влезнах в 9-ия месец.

И аз така направих.
И аз

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Много добре си направила - аз си стегнах багажа в 34 седмица  Peace
Всички ми се смееха колко съм нетърпелива
Родих няколко дни по-късно - в 35 седмица за изненада на всички  Rolling Eyes

# 42
Много добре си направила.То не се знае ,кога ще ти потрябва.По добре да е готов, отколкото да се чудишкакво да слагаш в последния момент.

# 43
  • Мнения: 888
съвсем в реда на нещата си е Peace

# 44
  • Мнения: 7 186
аз си грабнах козметиката и чехлите сутринта, като тръгвах да раждам. друго не съм носила, но ако трябваше, щях да се приготвя поне седмица по-рано Peace
То хубаво да се подготви една седмица предварително, ама ако е секцио, ако не е и не знае кога точно ще роди. Терминът е доста относително понятие Laughing.

Абе и планирано секцио да е, човек пак трябва да се приготви рано, че не се знае Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 276
Не се притеснявай, това е напълно нормално. Леко раждане!

# 46
  • Мнения: 1 174
Много добре си направила. Simple Smile

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз моя го приготвих към средата на 8 месец....

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Стегнах си го, когато влязох в деветия. Но ако това те успокоява по някакъв начин, можеш да си го приготвиш още от шестия.

# 49
  • Мнения: 8 505
Добре де-решила си,приготвила си багажа за болницата.Не ми е ясно обаче защо се ядосваш за такова дребно нещо...

# 50
  • Мнения: 2 332
Спокойно - нормално е за първо раждане - и аз тогава си го бях стегнала доста по-рано. За второто си го стегнах 1 ден преди термина Wink.

А на вашите им кажи да си гледат работата - в крайна сметка ти ще раждаш... reflex е права - пази си нервите, сега са ти нужни само приятни емоции.

Успех и леко раждане!  Peace

# 51
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
добре е че си стегнала бажага - нека да ти е готов, отколкото да не изненада неприятно
Peace

# 52
напълно нормално е да си стегнеш багажа,моя го стегнах в 8 месец.по добрте да ти е готов.леко и безпроблемно раждане Peace

# 53
  • Мнения: 6 164
Накупих си нощници, чехли и пр. и си направих списък още преди да вляза в 9-я. Нещата ми бяха под ръка, но бях решила да ги пъхна в сака за 5 мин. като започна да раждам. От приятелки знам, че имаш време и за душ даже. Така се случи, че се наложи да го предизвикаме и някои неща стегнах вечерта, други - сутринта.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 688
Стегнах си багажа когато влезнах в 9ти месец
Ако това ще ти помогне да се чустваш по-спокойна,защо да не го стегнеш и по-рано,пък другите нека си говорят каквото искат

# 55
  • Мнения: 5 468
В 32 седмица багажа ти трябва да е готов.
Моя приятелка термина й беше на 8 март. Обаче на 24 февруари й изтече водата, грабна готовия багаж и отиде в болницата. Роди същия ден. Ако беше си живяла спокойна с мисълта, че към 1-2 -ри март ще си оправи багажа?... newsm78

# 56
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
аз си грабнах козметиката и чехлите сутринта, като тръгвах да раждам. друго не съм носила,
...нощница и малко бельо, което не мога по-рано да го приготвя, защото си го ползвам. За к'ви куфари иде реч? newsm78

# 57
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Щото много изчаквах и затуй като тръгнах към болницата 14 дни преди термина с изтекли води и моя паникьосан  мъж  Shocked  нищо не си бях взела за мой срам. Понеже раждах по мое желание в близкия град и трябваше да пътуваме нямах много време да се организирам посред нощите да търся да си приготвям багаж. Добре че имах позната там, която в 12 часа през ноща ми намери една нощница да не се излагам в болницата  ooooh! Така че мила МНОГО добре си направил  Peace

# 58
  • Мнения: 1 877
И аз някъде по това време бях готова с багажа

# 59
  • Мнения: 1 273
Добре си направила! Възхищавам се на такива като вас. Аз нищо не си стегнах, дори преносвах и пак нищо (срам!). Отидох за тонове една сутрин и родих Mr. Green. И моя мъж събра всичко необходимо, макар че родих в частна клиника и не беше необходимо да се носи нищо. Предварително само бях изпрала и изгладила дрешките на бебо.
Успех и леко раждане Hug

# 60
  • София
  • Мнения: 1 524
Напълно нормално да си стегнеш от рано багажа.  Peace

# 61
  • Мнения: 5 391
И аз в 7-ми месец бях готова с багажа Whistling

Родих ден преди термина обаче Rolling Eyes

Леко раждане!  bouquet

# 62
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Така е правилно,според мен....да си готова и подготвена.Желая ти лесно раждане Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 5 606
Асе, не може ли на кирилица. Много трудно ти се чете. И не пиши с големи букви - съгласно форумската етика, това е все едно, че викаш.
А относно багажа си права. След 30 г.с. е най добре да ти е под ръка - всичко се случва. Пък и нищо няма да му стане, я Mr. Green
Съгласна!

# 64
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Подготвих основните неща в началото на седмия месец-нощница,чехли,кърпи,а после само добавях-днес последно сложих превръзките и вече е напълно готов LaughingНищо лошо няма в това да си подготвен! Hug

# 65
  • Мнения: 1 157
Аз започнах лека полека да го стягам, когато влезнах в 9-ия месец.
и добре,че беше готов,защото водите ми се пукнаха в 12ч. вечерта и веднага тръгнахме към родилното

# 66
  • Мнения: 11 607
Казват това било синдрома на гнездото..... Както една птица гнездее - оправя си гнездото, оправя си яйцата, мъти ги, така и ние, жените, като ни дойде музата - започваме да гнездеем, в случая да се приготвяме за бебето.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
Много добре си направила даже!!! Peace Мен пък ме мислят за луда, `щото още не съм си го стегнала. Имам желание и знам, че, ако не си го стегна аз - няма кой, но пък мързелът ми е огромен... Mr. Green

Разпознах себе си Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 10 858
Къде има списък за багажа за болницата?

# 69
  • Мнения: 505
По-добре готов по-рано, отколкото в последния момент да ви връщат за някой забравен документ. Що ли ги слушаш изобщо, я не им обръщай внимание!  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 089
в 7-я месец вече бях готова с всичко - и с нещата за бебето, и с багажа за родилното  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 227
По-добре готов по-рано, отколкото в последния момент да ви връщат за някой забравен документ. .........

Като мен например. Въпреки, че багажа си го приготвих от рано, си забравих личната карта и се наложи да пращам мъжо да ми я носи.

 Mr. Green Laughing Mr. Green

# 72
  • Мнения: 689
По-добре готов по-рано, отколкото в последния момент да ви връщат за някой забравен документ. Що ли ги слушаш изобщо, я не им обръщай внимание!  bouquet
  Peace
Приготвих си багажа, когато влязох в 9-ия месец.

# 73
  • Мнения: 1 004
Багажа си го оправих като влязох в 38ма седмица и все още ми стои оправен. И май ще си постои още

# 74
  • Мнения: 5 362
Когато си решиш-тогава.Никой не ми е казвал кога да го направя.Аз лично бях готова с багажа,когато влязох в 9-я месец.

# 75
  • Мнения: 532
Страхотно си направила.Аз набавих всичко вече - остава само да го сложа в чантичката. Успех и не давай ухо какво казват другите. Гледай какво ти казва твоето усещане.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 773
в седмия месец вече бях приготвила всичко Laughing

# 77
  • Мнения: 2 015
Ами аз като не ходех на работа и само това правех.Пишех списъци, вадих дрехите, които перях, гладих ги и пак ги прибирах.После драсках от списъка, правех нови.Слагах и махах от сака, за да не забравя нещо и това цели 3-ри месеца.

# 78
  • Мнения: 11 016
Къде има списък за багажа за болницата?

Всяка болница си има различни изисквания. Провери в тази, където си решила да раждаш.

# 79
  • Мнения: 574
Така се прави по принцип много си си добре! PeaceАз не бях така.Стегнах си багажа в деня на термина,защото се обадих на лекаря да му кажа,че утре ще отида да ми сложат системи защото неиздържам вече-ама беба се уплаши и ми изтекаха водите преди да тръгна за болницата! Mr. Green

# 80
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
И аз почнах от 7 месец малко по малко да го събирам, всичко бях складирала в гардероба и като влязох в 8 подредих всичко в един сак и го строих на удобно място

Общи условия

Активация на акаунт