Как се прави подписка за отстраняване на дете от градината?

  • 12 000
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 880

Големи сте светци всички ... защото не става дума за вашето дете  Confused!
Не виждам тук някой да се прави на светец Simple Smile.Идеята е да се помогне по възможно най-добрия начин,така че да няма ощетени или поне да се направи такъв опит,защото
утре може да се окаже с някое от тези дечица пак заедно- в един клас.... И пак същата работа.
Именно по тази причина смятам,че да се изключи детето от градината не е най-доброто решение,напротив.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 21:16 от Валенцето

# 61
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Права си Пипинка. Не ми се пишеше защото не знам изхода. Без родителите да решат, че има проблем в поведението и да работят в тази посока с подкрепата на възпитатели, психолог или който е в обкръжението на детето нищо няма да се промени. Ще продължава да тормози, защото то тормози околните и в училище и къде ли не.
В класа на сина ми има едно момче, абсолютно асоциално, агресивно/една тиха агресия, злобна/ и доколкото разбирам на моменти неадекватно. Заплашва съучениците си с убийство и повярвайте, всички приемат нещата много сериозно, аз също и се страхувам. Бе не ми се разказва ... и според психолозите не е психично болен, просто симулира и манипулира и то успешно. Напоследък е поутихнал, днес просто лежал на пода под масата по време на час... това е 11ти клас. ooooh!

# 62
  • Мнения: 4 586
В някои страни постъпват така- социализират децата, да могат като порастнат да работят, дори фирмите назначаващи хора с увреждания на работа получават преференции. У нас се предпочита тия деца да си стоят във къщи, да не ги виждате вие и вашите здрави деца, защото предизвикват у вас погнуса, да им плащате мизерни социални пенсии и толкова, ето така=. Все повече деца на земята ще се раждат различни. Все по-вече токсични вещества поглъщаме, консерванти, оцветители. Природата просто не е предвидила такъв развой на събитията.
   Вие решавате. Вие сте арийците на тая планета.

# 63
  • Мнения: 17 409

Големи сте светци всички ... защото не става дума за вашето дете  Confused!
Не виждам тук някой да се прави на светец Simple Smile.Идеята е да се помогне по възможно най-добрия начин,така че да няма ощетени или поне да се направи такъв опит,защото
утре може да се окаже с някое от тези дечица пак заедно- в един клас.... И пак същата работа.
Ами съжалявам,но никой не може да ме убеди,че да се изключи детето от градината е най-доброто решение,напротив.

Не четеш ли? И аз съм написла същото.

# 64
  • София
  • Мнения: 9 880
Венера,да,точно затова те цитирах Peace,защото и ти си написала същото.ама май го направих малко неразбираемо,ще го оправя.Чета,разбира се.

# 65
  • Мнения: 2 563
Поне за миг допусна ли ,че въпросният "палавник" може да има психически или психологически причини за поведението си, а може и да има диагноза, която родителите умишлено скриват?!

Никой не е длъжен да ви казва диагнозите на другите деца в групата. Това е поверителна информация и ако персоналът на градината разказва наляво-надясно от какво е болно някое дете, направо са си за уволнение.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 880
В някои страни постъпват така- социализират децата, да могат като порастнат да работят, дори фирмите назначаващи хора с увреждания на работа получават преференции. У нас се предпочита тия деца да си стоят във къщи, да не ги виждате вие и вашите здрави деца, защото предизвикват у вас погнуса, да им плащате мизерни социални пенсии и толкова, ето така=. Все повече деца на земята ще се раждат различни. Все по-вече токсични вещества поглъщаме, консерванти, оцветители. Природата просто не е предвидила такъв развой на събитията.
   Вие решавате. Вие сте арийците на тая планета.

Браво, така ни се пада! Само дето не улучи темата. За деца в увреждания в тази тема не става въпрос.

# 67
  • Мнения: 2 563
В някои страни постъпват така- социализират децата, да могат като порастнат да работят, дори фирмите назначаващи хора с увреждания на работа получават преференции. У нас се предпочита тия деца да си стоят във къщи, да не ги виждате вие и вашите здрави деца, защото предизвикват у вас погнуса, да им плащате мизерни социални пенсии и толкова, ето така=. Все повече деца на земята ще се раждат различни. Все по-вече токсични вещества поглъщаме, консерванти, оцветители. Природата просто не е предвидила такъв развой на събитията.
   Вие решавате. Вие сте арийците на тая планета.

Браво, така ни се пада! Само дето не улучи темата. За деца в увреждания в тази тема не става въпрос.

Що да не става въпрос?! Засега не се знае какво му има на детето, може и увреждане да е. Аз съм бивш учител и не мога ей така от далече да твърдя, че детето в тази тема е просто лошо възпитано.

В крайна сметка става дума за отношението към различните деца - били те с увреждане, от лошо семейство или с някаква друга специална потрбеност. Забелязвам липса на съчувствие. Пречат ли - айде, да си ходят. Иначе Да спасим Дарина, колко обичам децата и т.н.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 242
Flash*, повярвай, че реакцията щеше да е същата или подобна.
И за какво дете става въпрос? Трудно ми е да приема, че едно 3 годишно може да бъде определено като "невъзпитано", "непоправимо" и т.н. и единственото решение да е отстраняването му. Ако ставаше въпрос за дете над 6 - 7 години - да, но на 3... Може и да съм безкрайно наивна, но не мога да приема, че един педагог не може да се справи. Най-лесно му е обаче да каже, че е така. Та има два варианта - или детето има проблем и има нужда от съответната помощ - лекари, психолози и т.н. или просто е буйно и с труден характер и тогава учителките са тези, които трябва да се справят. Няма вариант то хем да е без увреждания, хем да не става за масова детска градина.

# 69
  • Мнения: 4 668
В тази тема никъде не прочетох , че детето е болно ... защо веднага му се приписва някаква диагноза ?
или просто е буйно и с труден характер и тогава учителките са тези, които трябва да се справят.
Не , Лекси ... не учителите , а родителите на първо място ! В случая те нехаят явно ...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Лекси, значи на 3 години не може да е невъзпитано но може да нарече жена 'путко такава' или 'ще те убия'?

ydomusch, може и да има но може и няма увреждане, нали? За мен решението не е в преместване на детето и в двата случая и съм го написала. Четейки Ани оставам с убеждението, че детето си ездраво-за щастие.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 242
Flash*, основите на възпитанието се поставят до 7 години. Преди те да изтекат, още има надежда за промяна. Ако има кой и какво да я провокират, де. Не че не съм го правила, но някак не ми се вижда редно да поставям етикети /особено негативни/ на 3 годишно.

Pipinka, те също, разбира се, но в случая негативите падат върху детето. То е "заклейменото". На родителите им дреме - градини бол. А докато е в ДГ, отговорността за поведението на толкова малко дете пада върху госпожите. Съгласна съм, че малко им се плаща, за това, което се изисква от тях, че групите са големи, че в такива ситуации трябва да се намесят и социалните, но...
Интересно ми е как в частните ДГ няма такива "трудни" деца, с които персоналът да не може да се справи. Едната причина може да е, че все са деца на загрижени, отговорни и възпитани родители, но по-вероятната причина струвами се е, че когато родителят плаща, а директорът изисква, учителят намира начин да се справи..

# 72
  • Мнения: 2 563

ydomusch, може и да има но може и няма увреждане, нали? За мен решението не е в преместване на детето и в двата случая и съм го написала. Четейки Ани оставам с убеждението, че детето си ездраво-за щастие.


Не знам дали е здраво... Как дефинираш здраво? Агресията е провокирана от нещо в организма или обкръжението му. За мен дете на 3, което казва "Ще те убия" и цели с химикал очите на другите, е психически нездраво. А дали ще е физически или психически нездраво, за мен няма значение, това е специално дете, с нужда от по-различни грижи, а не подхвърляне насам-натам.

# 73
  • Мнения: 4 668
това е специално дете, с нужда от по-различни грижи, а не подхвърляне насам-натам.
Пак питам - за сметка на кого е това ,че е "специално" ?
И виновни ли са родителите , които искат да предпазят своите деца ?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Добре - и се стига до проблема - родителите не полагат тези по-различни грижи! Как да бъдат принудени да предприемат нещо и може ли без тяхното съдействие само от служебни лица да бъде помогнато на детето? Защото то в някаква степен застрашава останалите деца в случая. И реално, един възпитател в състояние ли е да положи достатъчно различни грижи за едно дете, при условие, че трябва да полага някакви грижи и за останалите да кажем 20 деца. И то по начин който да не отказва родителите от съответното държавно заведение, защото четем как всеки драпа да си изолира детето в по-малка и по-безопасна среда в частна градина да кажем. И трябва ли да се наричат родителите на другите деца които не знаят отговорите на тези въпроси арийци и въобще да се обиждат по начина по който си е позволила Wolf?

Общи условия

Активация на акаунт