Как се прави подписка за отстраняване на дете от градината?

  • 11 983
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 563
Добре - и се стига до проблема - родителите не полагат тези по-различни грижи! Как да бъдат принудени да предприемат нещо и може ли без тяхното съдействие само от служебни лица да бъде помогнато на детето? Защото то в някаква степен застрашава останалите деца в случая. И реално, един възпитател в състояние ли е да положи достатъчно различни грижи за едно дете, при условие, че трябва да полага някакви грижи и за останалите да кажем 20 деца. И то по начин който да не отказва родителите от съответното държавно заведение, защото четем как всеки драпа да си изолира детето в по-малка и по-безопасна среда в частна градина да кажем. И трябва ли да се наричат родителите на другите деца които не знаят отговорите на тези въпроси арийци и въобще да се обиждат по начина по който си е позволила Wolf?

Ти си права. Но когато преживееш това, което Wolf е преживял, ще разбереш защо той ползва тези думи.

# 76
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
в групата на Влади има едно дете,което постоянно бие останалите деца,говори цинизми и непрекъснато прави поразии.Говорих с майка му хилядократно,но тя не взима отношение,дори вчера налетя да ме бие.Заплашват госпожите с уволнение ако се оплакват от него и те не смеят нищо да направят.

Според мен целият проблем с това дете идва от семейството - ами щом майка му ти се е хвърлила да те бие! Това значи, че за детето побоите са нещо нормално и в реда на нещата. А пък откъде мислите, че ги е научило тези цинизми - също от родителите си! На това дете и психиатър не може да помогне, защото то израства в лоша семейна среда и да него е напълно нормално да се държи лошо. Това разбира се не значи, че то трябва да се заключи в клетка, но ще е много трудно на персонала в градината да превързпита едно дете, което расте в нездравословна семейна среда. Не знам точно какво би било решението по този въпрос, но пък не мисля че всички останали деца трябва да страдат заради този малък побойник.

# 77
  • Мнения: 1 001
Не знам "Как се прави подписка за отстраняване на дете от градина?"

Не знам и какво ще направя аз, ако някое от моите деца се държи агресивно (и арогантно) с другите деца!

Но знам, че ще направя всичко възможно да разбера каква е причината за това му поведение!
Но знам, че ще направя всичко възможно да УБЕДЯ родителите на "проблемното" (кавичките не са случайни) дете да ПОМОГНАТ на детето си (и тафтологията не е случайна)! И знам, че ако не искат, могат да бъдат заставени! И мутрите се страхуват ... даже повече ...

Защото детето Е дете и не е виновно за възпитанието/невъзпитанието си ... виновни са родителите му! А да как да се "изключи" родител знаете и вие!

И дано никому не се налага да пише в темата Деца с увреждания и хронични заболявания, включая и "родителите" на това дете! Дано родителите да са виновни, а не детето да има необходимост от допълнително обгрижване!

Допълнение: Wolf е той ... аз лично се възхищавам на вълк-единак, особено когато единака се грижи за глутницата ... но това е друга тема ...

# 78
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много емоции, много недоразбраности. Поемете дълбоко въздух и да мислим като отговорни възрастни и родители.
Персоналът е отговорен. Защото той първи трябва да забележи, че има проблем с което и да от децата. Щом има пострадали деца, трябва да реагират- да говорят с родителите на агресивното дете или да помолят психолога да говори с тях, да обсъдят случая с директора и ако всичко това не подтикне родителите да предприемат нещо те са длъжни по за Закона за закрила на дедето да уведомят социалните служби и Агенция за закрила на детето и инспектората. Това е работа и отговорност на персонала на детската градина!!!! Значи този въпрос е ясен. Това е тяхната отговорност и задължение. Това са механизмите, които могат да накарат която и да е мутра да изпълнява родителските си задължения. Детето е огледало на семейната среда. Предполагам не изненадвам никой с това твърдение. Отговорност и задължение на Инспектората след всички тези стъпки да се направи обследване на детето от психолози на Ресурсния център по местоживеене- в София се намира в Двореца на децата.  Комисия от Инспектората да даде мнение, че това дете се нуждае от ресурсно подпомагане и така с детето ще се работи и няма да се ангажира допълнително госпожата на смяна в групата.

Отговорността на другите родители е да пазят и възпитават собстваните си деца. Ако смятат, че могат да помогнат едно дете с асоциално поведение да излезе от това състояние и утре да не се сблъска тяхното дете с неговото асоциално поведение в училище, на улицата, посреднощ в собствения си дом и да съдействат да бъде социализирано сега, когато е "меко като глина" - това ще е супер. Но не е по силите на всеки. Подписка е къде, къде по... "отговорно". Подписката носи ли застраховка никога повече да не го видим това дете? А застраховка никога детето ни да не се сблъсква с други такива деца? А застраховка дали нашето дете няма да е такова? Май отговора на трите въпроса е - не.
Бихте могли да искате да работи психолог с цалата група, с другите родители. Детската градина не е някакво изолирано общество в което нещо се случва и ние като един истински "Господ Бог" решаваме просто нещата- хващаме некачествения играч и забравяме за него. Не става така. Там също има отношения и ние не трябва да сме външни "играчи", а да носим отговорност за това, което се случва вътре.

# 79
  • Мнения: 2 543
Ух, тъкмо се бях порядъчно ядосала и прочетох поста на yosarian.   bouquet Ето това е истината - ако не участват всички в процеса на интеграция на "проблемното" дете, няма да има полза за никой и най-вече за детенцето, което, съгласете се, не е избрало нито родителите си, нито средата си, нито градината и учителките си. Бъдете по-разсъдливи, когато става въпрос за толкова малки деца, а защо не и за по-големите.  bouquet

# 80
  • Мнения: 597
Искам да бъда разбрана правилно-аз лично съзнавам,че въпросното дете в групата на сина ми е просто дете и че то не си избира в какво семейство да се роди и да израства или в каква градина да бъде.По-скоро с всички действия,които предприемам,освен че искам да предпазя моето и другите деца,искам да провокирам родителите на онова детенце,защото те са основните хора,които са длъжни да възпитават сина си.
Днес говорих с директорката-тя е запозната с това дете и поведението на родителите му.Посъветва ме да напишем жалба до нея,за да има законовото основание да привика родители в кабинета си.Ще се свика и родителска среща и ще видим как ще се развият нещата.

Общи условия

Активация на акаунт