Декоративни свещи или...

  • 46 575
  • 363
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 316
Гери, рисувах с акрилни бои на "Марабу".  Laughing  Hug
О тр. и аз да закупя Laughing :lol:kadrokosa,твоят син е роден 1 сед. след дъщеря ми.  JoyДа ти е жив и здрав.

# 211
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Гери, аз въобще не знам дали тези бои са най-подходящи за рисуване върху свещи, но това имам у дома и това ползвам.  Laughing Мъжът ми си ги беше купил, за да си боядиса одраното по моторджийското си яке.  Mr. Green Хехехех, не бях обърнала внимание, че и твоята щерка е родена декември 2005.  Wink И на теб да ти е жива и здрава!  Peace Ти защо тогава не пишеш в отчетната тема, аааааааааааа?  Laughing Hug

# 212
  • София
  • Мнения: 316
Забъркала съм се с тия хобита.Направо  си е пристрастяване. Crazy LaughingА каква е тази тема м/у впрочем?А с четка ли боядисва свещите?

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 17:16 от geniko

# 213
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Гери, писах ти ЛС, че да не занимаваме др. момичета с теми извън тази.  Wink Да, с обикновена плоска четка рисувах.  Hug

# 214
  • Мнения: 2 591
хей, вие да не станете роднина  Flutter  hahaha да са ви живи и здрави и много да ви радват  Heart Eyes

# 215
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
хей, вие да не станете роднина  Flutter  hahaha да са ви живи и здрави и много да ви радват  Heart Eyes

Хаххаха, ами от приказка, на приказна и накрая може да сватосаме децата наистина.  Joy Joy Joy Joy
Хубав ден на всички!   bouquet

# 216
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотни неща Grinning
В едно от любимите детски на дъщеря ми показваха как се леят свещи и различни техники за украсяване. Една много ме беше впечатлила - на свещи с ъгли (като триъгълната нагоре в темата, а във филмчето беше във формата на звезда) по ръбовете минаваха с нещо като картофобелачка, но не докрай, за да не се скъса - така се отделят дълги тънки парченца, които навиваха надолу или усукваха и ставаха страхотни украси. Не знам дали има значение восъка обаче... вероятно трябва да е такъв, който не се рони newsm78 В същото филмче показваха как се оцветяват свещи на тънки пластове - готовата вече бяла свещ топяха първо в разтопен цветен восък, после веднага в студена вода, пак в бял восък, пак във вода, после в друг цвят, вода, бял восък, вода, цветен восък и така много пъти. И като се направи това с картофобелачката, отдолу се показват оцветени като дъгата ивички Grinning
Там показваха също и как закрепват фитилите във формата, след като вече е закрепен веднъж в долната част на свещта - на правоъгълно парче дебел картон (или пласмаса), разрязано по дължина до средата - фитила се вмъква до края на разрязаната част и вече си го центрирате както искате на свещта, а картона го държи изправен. Не знам дали го обясних ясно Embarassed
А в един от броевете на Кулинарен журнал имаше готини идеи за украсяване на готови обикновени свещи с различни семена, кафе и пръчици канела - беше семпло и лесно (мисля, че свещта се загряваше, за да омекне горния слой и се овалва в семената - а големите семена като кафето се закрепват с помощта на поялник).

# 217
  • Габрово
  • Мнения: 366
Страхотни сте   bouquet.

# 218
  • Мнения: 3 810
hedra, страхотни идеи!  bouquet

# 219
  • Мнения: 2 591

 Peace даваш ни още много таралежи в гащите  newsm03 smile3534  newsm51

абе мимиту, мислех си тези сапуни (нали и ти си по таралежите  Mr. Green) с обикновено мляко няма ли да станат  newsm78

# 220
  • Мнения: 679
Те и без мляко ще станат, но на тези смисълът им е точно, че са кърма  Grinning

# 221
  • Мнения: 2 591
 Wink вярно, там е тръпката, ама  ..... Rolling Eyes

# 222
  • Мнения: 3 810
абе мимиту, мислех си тези сапуни (нали и ти си по таралежите  Mr. Green) с обикновено мляко няма ли да станат  newsm78

Абе майка ми от свинска мас прави...

# 223
  • Мнения: 2 591
е, то това си е традиция, на кой ли баба му не е правила  Embarassed ама ние нали гледаме нещо ново да вкараме  Joy

# 224
  • Мнения: 335
Браво,момичета  Peace
Много хубави неща сте сътворили  Laughing ,запалих се и аз  Blush Само да изнамеря необходимите неща  ще се опитам и аз да направя нещо  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт