Любим откъс от любима книга?

  • 3 719
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Лиска,така почва мойта книга ,но може и да е изпуснато не знам.Извинявам се,за което.

# 31
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
"Любовта е това, което всеки от нас мисли за нея. Тя е онова, което двама души решат, че е. Различна за всеки, който обича." - Харолд Робинс

"Краят на една любов трябва дасе отазнува така, както се чества смъртта в Ню Орлиънс - с песни, смях, танци и много вино. Любовта, както и животът, не се влага в банката. Тя се изразходва. А по-късно се разсъждава за нея." - Франсоаз Саган

# 32
  • Мнения: 3 423
Лиска,така почва мойта книга ,но може и да е изпуснато не знам.Извинявам се,за което.

А така свършва.
Както аз написах.

Не се извинявай.
Допълнихме се.

# 33
  • Мнения: 365
Всеки ден Бог ни дава освен слънцето и един миг, в който можем да променим всичко онова, което ни прави нещастни. Всеки ден се преструваме, че не разбираме кога настъпва този миг, че той не съществува, че днешният ден е същият като вчерашния и няма да е no-различен от утрешния. Но който внимава, ще от-
крие вълшебния миг. Той може би настъпва сутрин, когато заключваме вратата, или пък е в моментното мълчание, възцарило се след вечеря, в хиляди други неща, които ни се струват все същите. Този миг съществува — това е моментът, в който цялата сила на звездите прониква в нас и ни позволява да вършим чудеса. Понякога щастието е благословия, но в повечето случаи е завоевание. Вълшебният миг на деня ни помага да се променим, кара ни да тръгнем и да търсим мечтите си. Ще страдаме, ще преживеем трудни моменти, ще се сблъскаме с много разочарования - но всичко това е преходно и няма да остави следи. Затова пък един ден ще можем да погледнем назад с гордост и вяра.
Горко на оня, който се страхува да поема рискове. Той може би никога няма да изпита разочарования, нито пък ще страда като тези, които следват мечтите си. Но когато погледне назад - защото все някога поглеждаме назад, - ще чуе сърцето си да казва: „Какво стори с чудесата, чиито зрънца Бог пося в дните ти? Какво стори с дарбите, които твоят Учител ти повери? Погреба ги в дълбока яма, защото се страхуваше да не ги изгубиш. И сега единственото, което ще оставиш след себе си, ще бъде сигурността, че си пропилял живота си."
Горко на оногова, който чуе тези думи. Защото ще повярва в чудеса, ала вълшебните мигове в живота му вече ще са отлетели.


Паулу Куелю - "Край река Пиедра седнах и заплаках"

# 34
  • Мнения: 326
"О, използвайте младостта си, докато не е отминала!
Не губете напразно златните си дни в слушане на досадни проповеди, не се опитвайте да поправите непоправимото, не пропилявайте живота си заради невежите, пошли и нищожни хора в името на болезнени стремления и лъжливи идеали.
Живейте!
Живейте, защото този прекрасен живот се съдържа във вас!
Не пропускайте нищо! Търсете все нови и нови усещания! Не се страхувайте от нищо!"

Оскар Уайлд "Портрет на Дориан Грей"

# 35
  • Мнения: 2 070
Еееее, нямам време сега, но ако намеря ще се включа.

# 36
  • Мнения: 1 063
"Никакво отпускане в дребните неща от живота."
В очакване на Годо, Бекет

# 37
  • София
  • Мнения: 2 381
"Тишина - ти си най-хубавото, което съм слушал."
Иля Еренбург - "Ден втори"

 "- Човек изобщо не се променя, въпреки хилядите клетви, които си даваме. Понякога, когато нямаме почва под краката си сме готови да го сторим. Но щом отново си поемем дъх, забравяме всичко. - И Лахман си пое дъх: Какво е това всъщност - героизъм или идиотизъм?"
Ерих Мария Ремарк - "Сенки в рая"

От "Клетниците" имаше един цитат, че младите се нуждаят много повече от повишено самочувствие и т.н., обаче не мога да го намеря, а съм я чела отдавна...

# 38
  • Мнения: 2 274
          Да се учиш,                                        Да правиш нещо,                                   Да учиш другите,
ще рече да откриваш онова,                            ще рече                                     ще рече да ги подсещаш,
    което вече знаеш.                              да показваш, че го умееш.                че те знаят точно колкото теб.


  Захванеш ли се да доказваш,                         Съвестта ти е мерило за това                   Ето как ще провериш
         че нещо ти пречи,                                 доколко честен си в своя егоизъм.                    дали си изпълнил
             бъди сигурен,                                            Вслушвай се внимателно                         мисията си на Земята.
 то наистина започва да ти пречи.                                   в нея.                                               Ако си жив, не си.

                                                                                                            Из " Илюзии" - Ричард Бак

Има едно проклятие.
  То гласи: " Дано живееш в интересни времена!"                               Из "Интересни времена" - Тери Пратчет

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Някой чел ли е "Панчатантра"?

Ето няколко стиха от нея, които ми харесват:

"С вода насища ли се огън,
Безкраен океан с поток...
Смърта със хиляди живота,
а мъж със поглед черноок"

"Вежливият за миг не ще прекъсне,
тоз, който пие цяр или се бръсне
или пък онзи, който с трепетна омая
в леглото на жената търси рая."

# 40
  • DE
  • Мнения: 521
"Не бива да се страхувам. Страхът погубва разума. Страхът е онази низка смърт, която носи пълно унищожение. Аз ще се изправя с лице срещу моя страх. Ще му позволя да мине по мен и през мен. А когато отмине, ще извърна вътрешното си око, за да проследя пътеката му. Там, откъдето е минал страхът, няма да е останало нищо. Ще остана единствено аз."

Молитвата срещу страх от ''Дюн'' на Франк Хърбърт. Изпробвала съм въздействието й нееднократно, когато бях по-малка и гостувах на село при баба. Разхождах се до гробищата, когато мръкнеше и си я повтарях. Луда работа, но наистина действаше!

# 41
  • Мнения: 28
Из "Мечо Пух" на А.А. Милн:

" Какво е по-хубаво от едно гърненце с мед? Ами две гърненца с мед!"

" Колкото повече вали, толкова повече вали." и т.н..

Препоръчвам книгата, не е само за деца...дори бих казала -повече е за възрастни.

# 42
  • Мнения: 4 585
"Не бива да се страхувам. Страхът погубва разума. Страхът е онази низка смърт, която носи пълно унищожение. Аз ще се изправя с лице срещу моя страх. Ще му позволя да мине по мен и през мен. А когато отмине, ще извърна вътрешното си око, за да проследя пътеката му. Там, откъдето е минал страхът, няма да е останало нищо. Ще остана единствено аз."
    И аз я ползвам. След като си я кажа и се чуствам безплътен. Действа. Бих желал да съм Бин Джезаритски вещер.

# 43
  • Мнения: 2 716
За сега се записвам. След няколко часа ще прочета и напиша  bowuu

# 44
  • Мнения: 803
"Тютюн" за мен е пълна с любими откъси; не върви да цитирам само няколко реда, цялата книга е много ценна. Чела съм я около 4-5 пъти. Peace

Общи условия

Активация на акаунт