Мани снобите, да поговорим за пaрвенющината...

  • 1 999
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Първенюта не са ли онези селяндури, които веднъж забогатели се опитват да се набутат в елита .... друг е въпроса какво е елит .... но пък и всички гледахте ВИП Брадър   Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 405
парвеню идва от руски език парвеню

# 17
  • Мнения: 2 292

парвеню в гугъл има 0 намерени  newsm78

# 18
# 19
# 20
  • Мнения: 2 700

парвеню в гугъл има 0 намерени  newsm78

парвеню идва от френски: причастие на глагола
parvenir - 1/ стигам, достигам, 2/, успявам, сполучвам
3/ . правя кариера, успявам в живота, издигам се

# 21
  • Мнения: 920
Значи първо трябва да се справим с правописа на думата. Моля някой френскоговорящ да го обясни.
Или може би идва от първенец в учението и спорта, особено второто, защото те са основна част от парвенютата в България.

Р.S. Соларис вече го е направила.

# 22
  • Мнения: 3 405
соларис, мерси Grinning

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тоя клюкарник ми стана с много сложна терминология, тотално се обърках вече с тия средни класи, снобарии и парвенюта. Чакам петъка!
Мдам.
1 ден не съм влизала и от сутринта Rolling Eyes мигам на парцали.
Отде толкоз свободно време, бре хора, някои едвам откъсваме по 2-3 часа да се наспим smile3507, вие как успявате?

И аз чакам петъка! Да питам защо изчезнаха едни презервативи от аптеките и това, че държа точно на този вид и марка дали ме прави снобка Stop. Ама наистина ги няма Naughty. И в аптеката на mall-а даже Wink.

# 24
  • Мнения: 1 629
Разкарайте проклетите череши! Моля.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Защо бе какво им е? Ако си сноб, можеш да наминеш през Мола, в Пикадили има, по 39,99 лв килото. А иначе - мисли за тях като за вишни Simple Smile

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хаха, ето го новия кашкавал - черешите. Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
Мда, ама за средна класа май не става, за ниво на аристокрация ще ги въведем Simple Smile

# 28
  • Мнения: 677
Мда, ама за средна класа май не става, за ниво на аристокрация ще ги въведем Simple Smile
С 10 хилки на месец можеш да си вземеш 250кг все пак,а?
Среднокласни са,мноо ясно..
Ако обаче ги е кълвала сврака,черешите,ще ги вземеш без пари направо..

# 29
  • Мнения: 3 423
Да питам защо изчезнаха едни презервативи от аптеките и това, че държа точно на този вид и марка дали ме прави снобка Stop. Ама наистина ги няма Naughty. И в аптеката на mall-а даже Wink.[/sub]

Ти що мислиш, че аз толкова
питах за мола, а? Овършах го.

Общи условия

Активация на акаунт