Мисля,че никога повече няма да намеря свестен:)

  • 13 740
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Говоря - като цяло. Нашите мъже, като че ли нямат чувство за семейна принадлежност, за отговорност, за уважение. Естествено, че има изключения, естествено, че има чужденци - лайна, трябва да си идиот, за да твърдиш обратното.
Но смятам, че причината отчасти наистина е в миналото и преходите на страната ни. Преди нямаше църква, имаше комунизъм и страх от системата, сега няма комунизъм, а пък и никой не става религиозен изведъж, следователно в момента няма респект от нищо! Всеки може да си развява коня както си ще. И най-вече мъжете естествено, една жена е в същността си майка и покрай всичко друго тя трябва да си остане такава. Мои познати от чужбина изказаха следното мнение - абе като че ли вашите мъже стават бащи много лесно, като на майтап, а после не могат да се грижат за децата си...  Ами масово е така. То и законите в нашта мила държава са едни - ставаш баща, и после 40 лева, за да останеш такъв и това е.. друго не се иска.  #Crazy

# 76
  • Мнения: 1 425
Говоря - като цяло. Нашите мъже, като че ли нямат чувство за семейна принадлежност, за отговорност, за уважение.
"Вашите" мъже и "мъжете в България" са две съвсем различни неща.
А ти религиозна ли си? И спазваш ли религиозните принципи?
И за да се стане баща/майка трябват двама не е ли така? Или те мъжете са виновни, а разбира се - жените никаква вина нямат?
За законите - ако си държиш на правата можеш и по-висока издръжка да си докараш, разбира се ако мъжа получава нормална заплата, амо е някой с минимални доходи, какво искаш да му вземеш?

# 77
  • Мнения: 1 732
За законите - ако си държиш на правата можеш и по-висока издръжка да си докараш, разбира се ако мъжа получава нормална заплата, амо е някой с минимални доходи, какво искаш да му вземеш?

Пантер, остави ти парите!
Отговорност им липсва на някои мъже.
Мислят си, че е лесно да станеш баща, а после олеле-мале...
Не било тъй просто.
Изискват се средства, грижи, любов, време.

А деленето на български и чужденци е направо абсурдно  ooooh!

# 78
  • Мнения: 1 425
@Сабина
Ти отговорност ли очакваш от мъж зарязал жена си и 2 деца за да се забавлява с любовницата по български и чуждестранни куорорти?

# 79
  • София
  • Мнения: 310

Отговорност им липсва на някои мъже.
Мислят си, че е лесно да станеш баща, а после олеле-мале...


Ще цитирам нещо прочетено във форума: "Лесно се става баща, трудно е да останеш такъв"

При мен важи с пълна сила за съжаление. Надявам се да се променят нещата....

# 80
  • Мнения: 1 732
@Сабина
Ти отговорност ли очакваш от мъж зарязал жена си и 2 деца за да се забавлява с любовницата по български и чуждестранни куорорти?
Rolling Eyes newsm78 Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 161
След като последната ми връзка приключи по живо по здраво открих, че май ми е по-спокойно  да живея сама, трудно ми е да съвместявам работа, дете и гадже  Rolling Eyes. Не че нямам нужда от мъж до себе си, но от известно време прагът ми на търпимост става все по-нисък, а и желанието ми да правя компромиси все по-малко.
И по тоя повод се чудя дали умението да съжителстваш с някого е като карането на колело, което никога не се забравяло или с течение на времето човек се превръща в единак, който трудно допуска други такива единаци до себе си и това е необратим процес?  Thinking

# 82
  • Мнения: 1 425
По-скоро се губи форма, ако не го правиш, но е обратимо, ако имаш желание. За съжаление и тук както и при повечето други неща с възрастта влизането във форма става все по-трудно.

# 83
  • Мнения: 26
На мен пък ми се иска да се задомявам, но не съм срещнал човека, или по точно срещнах го и не успях да го хвана.  Все им казвам на тези които ме питат "Няма ли да се жениш вече?" че ако беше работа да съм я свършил до сега. Кой знае какво ще ми се падне и на мен. Като чета тука и ми е доста интересно. Шарен свят.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 477
Мама Урса, и аз съм от твоята агитка на единаците. Ама не мисля, че ми се иска да става обратимо и отново да правя ежедневните компромиси на съвместното съжителстване. Никак не ми липсва мъж, много си ми е комфортно и спокойно. Така че хич и не искам в никаква съвместна форма да влизам и не смятам, че това е стряскащо или ужасяващо. Има толкова забавни и приятни начини за прекарване на времето тогава, когато децата ще са големи, а ние свободни баби-разбойнички. А не връткане около грохнал мъж....ааа, не е за мен това Naughty Понеже е доказано, че жените са по-дълголетни от мъжете, а моите наблюдения около мен показват, че с годините мъжете по-често попадат под ударите на инсултите и инфарктите, а жените няма къде да ходят освен да са силни и да ги гледат....Сори за оспамясването на темата Wink Wink

# 85
  • Мнения: 2 956
По-скоро се губи форма, ако не го правиш, но е обратимо, ако имаш желание. За съжаление и тук както и при повечето други неща с възрастта влизането във форма става все по-трудно.
Мда...напълно съм съгласна с това.
Относно желанието...ми..вече незнам накъде клоня и аз...на моменти ми е тягостно и съм готова на тези компромиси, но на моменти си ми е екстра и не съм въобще. Както някой беше казал ( не си спомням кой точно ) ,че а ми пипна дистанционното,а съм го ...  Laughing Laughing Laughing и аз май на този етап съм така...може би ми пречи и това,че съм законтрена в къщи все още, не работя, ежедневието със всичкото суетене около къща и дете си казва думата... Tired

# 86
  • Мнения: 2 327
Според мен няма нищо общо с формата. Въпрос на навици, хората просто привикват на нещо и в последствие трудно се отказват от него, особено пък ако им харесва. А когато живееш с друг се съобразяваш с неговите навици донякъде и той с твоите, а те всеки път са различни(при смяна на човека става въпрос).

# 87
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 852
Аз мисля, че е добре да се излиза, да се забавлява, да се запознава с нови хора. Да не се "излиза" от форма. Нови хора, нови изживявания. Не бива да се мисли "това ли е ТОЙ".
Не мисля, че е правилно да се делят мъжете на българи и чужденци. Аз познавам чудесни български мъже.
Може "свестния" да е до теб, но да не го забелязваш.

# 88
  • Мнения: 26
Поддържам Mariel. Изплува ми въпроса, какво за вас означава "свестен"?

# 89
  • Мнения: 4 744
Тая тема само я прелиствам ежедневно ooooh!
Свестни свободни мъже има момичета, не се отчайвайте Peace

Общи условия

Активация на акаунт