Отговори
# 240
  • Мнения: 14 511
кубче лед сутрин на лицето - домашен вариант на т. нар. мезотерапия ако не се лъжа.
според майка ми ако се прави редовно почти няма да има бръчки

# 241
# 242
  • Мнения: X
Без да искаме ставаме жертви на модата
В стремежа си да следваме най-новите модни тенденции по-някога забравяме за собственото си здраве Не всичко модно е безопасно.
Изкуствени нокти
Лепилото, което задържа изкуствените нокти, вреди на вашите собствени нокти: те губят своя блясък и с времето може да започнат да се разслояват. Ако случайно скъсате изкуствения нокът може да повредите нокътната пластинка.
"Парниковият" ефект, който неизбежно възниква след покриването на собствените нокти с полимерните, създава благоприятни условия за развитието на гъбички.

Бикини тип “прашка”

Най-често те са направени от синтетично влакно - и както всички други гащички от неестествени материали, способствуват за възникване на гъбична инфекция (кандидоза).
Има и още един „подводен камък", който се причинява от кройката им - раздразване и даже алергична реакция на интимните части.

Пробити уши

Според твърденията на китайската медицина, на меката част на ухото са разположени повече от 100 биологично активни точки, които съответствуват на различни органи и участъци от тялото, особено за очите, носа и върлото.
Ето защо има опасност да се падне не там, където трябва и да се придобие хронично главоболие.

Честата смяна на цвета на косата
Постоянното обезцветяване води до отслабване и изтощение на косата, появяват се раздвоени краища.
Боите за коса с тъмни цветове могат да предизвикат алергични реакции на кожата на главата.

Пирсинг
Опасностите на пирсинга са: възможна инфекция, образуване на груби келоидни белези и алергия към метали.
Покрай това при пробиването могат да бъдат увредени важни нерви и артерии.

Обувки с високи токове и остри върхове
Тези модни „обувчици" могат да причинят на своята притежателка цял куп неприятности.
Стъпалата страдат от мазоли, изкривявания и нарушение на кръвообръщението Освен нова тези обувки не са особено устойчиви при ходене, което води до проблеми с гръбначния стълб, без да говорим за риска да си изкълчите крака.

Тесни панталони с ниска талия
Притискането на бедрата пречи на движението на кръвта и лимфата в областта на таза отначало това се изразява в тъпи болки в кръста и болезнени менструации. Постоянното носене на такива „лоши" панталони може да предизвика появата на възпалителни инфекции на половите органи и пикочния мехур.

Сутиен
От притискането на презрамките на тесния сутиен на жените с голям бюст отичат раменете, появяват се хронични болки в гърба, ръцете и областта на шията.
Освен това сутиените от синтетична дантела, а също и тези с банели, при повече от половината жени дават различни кожни увреждания от протриване до хроничен дерматит.

По материали от Розали.ком

# 243
  • Мнения: 437
Изчетох подробно всичките страници по темата... адски полезна и приятна тема, да ми ядат ушите мрънкащите мами  Grinning   Hug
Зизи, кефиш ме много Simple Smile  От известно време май позанемарих разните процедурки, глезотийки и упражнения... трябва пак да намеря време.. Маската на Деси правех известно време (за коса) - с чудесен ефект.. трябва си отново!
За статистиката - 4 години съм омъжена и дете си имам... и продължавам да стоя зад твърдението, че жената трябва да привлекателна и поддържана, без значение на каква възраст е и коло странични ангажименти има... И не само за да е привлекателна в очите на собствения /и чуждите/ мъже.. но и за собствено удовлетворение и добро самочувствие... Ще продължа да следя темата

# 244
  • Мнения: X
Изчетох подробно всичките страници по темата... адски полезна и приятна тема, да ми ядат ушите мрънкащите мами  Grinning   Hug
Shusha, благодарско!  bouquet
Христина изглежда страшно различно когато я нагримираха (ВБ2) #Crazy
Офф топик малко Blush

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 15:10 от Анонимен

# 245
  • Мнения: X
Бягането без специален сутиен е фатално за женските гърди


Hосенето на спортен сутиен- от памук и ликра, намалява движението на гърдите със средно 60 %.
 
 
Милиони жени бягат всяка сутрин за здраве без да полагат необходимите грижи да запазят бюста си.

Изследователски екип от Университета в Портсмут, Англия, са установили, че при бягане гърдите извършват неконтролируеми движения в три посоки, които повреждат невъзвратимо нежните тъкани.

Според изследването, на всеки 100 метра тичане, гърдите „изминават“ 135 метра.

Като се прибави и теглото на бюста – средно между 200 и 300 грама, се оказва, че тичането в парка е огромен стрес за крехката структура на гърдите.

Изследователите посочват, че носенето на спортен сутиен- от памук и ликра, намалява движението на гърдите със средно 60 %.

Д-р Джоан Скър, ръководител на изследването, смята, че жените трябва да бъдат предупреждавани за възможните последици от упражненията без подходящ сутиен.

„Колкото е важен изборът на обувки за тичане, толкова важно е за жените да изберат и подходящия сутиен“, завършва д-р Скър.

Довечера ще допълня със статия "Как да изберем спортен сутиен". Peace

# 246
  • Мнения: 3 423
Какво стана със спортния сутиен?

# 247
  • Мнения: X
Извинявам се, пропуснах снощи Blush
Как да изберем спортен сутиен?
Еластичност
С едната ръка хващате сутиена в средата, а с другата в краищата на колана.
Колкото по - малко се разтяга, толкова по - добре ще придържа гърдите ви.
Презрамки
Колкото по - широки са презрамките, толкова по - комфортно се чувстват гърдите ви по време на тренировка. Двойните презрамки почти два пъти намаляват товара на раменете. Еластичната част на презрамките трябва да е отзад, иначе от тежестта на  гърдите те ще се разтегнат и ще престанат да ги поддържат. Избирайте модели с регулируеми презрамки, така ще можете да ги скъсите, ако се разтегнат.
Гърди
Ако гърдите ви не са особено големи, избирайте плътно прилепващи сутиени. За гърди по - големи от трети номер (чашка С), ви е нужно спортно бюстие с чашки.
Проба
Поскачайте в пробната, направете две - три енергични движения с ръцете настрани и нагоре, за да проверите дали презрамките не падат и дали гърдите не подскачат твърде много. За да се убедите, че не излизат от сутиена, направете няколко наклона напред.

# 248
  • Мнения: X
5 причинители на лош дъх
1.Мръсна уста – 90% от лошия дъх е следствие на бактерии в устата, които приемате чрез храна (не добре измити плодове и зеленчуци, лапане на химикалки и пр.) Тези бактерии намират изключително приятна почва по езикa ви, зъбите и в долната вътрешна част на бузите ви. Влажната среда им дава възможност да се размножат и да замиришат.
2. Лош –вътрешен баланс на устната кухина. Причините за лошия дъх в този случай са при кървене на венците и при сухота в устата. Кървящите венци могат да са следствие от много фактори на действие- миризмата идва от тяхното замърсяване. Сухата уста е характерна през пролетния и есенния сезон, както и при хората пиещи много кафе и пушещи цигари. Слюнката отмива замърсяванията, при суха уста –това не се случва и устата замирисва. 
3. Миризливи храни. Ако сте приемали- чесън, лук, алкохол и тютюн, то миризмата веднага се усеща от дъха ви. Доказано е че тези храни (включително и растителните мазнини) започват да се преработват едва два часа след приемането им, като при преработването им се отделят газове – с доста неприятен мирис.
4. Не приемате достатъчно карбонати( плодове и зеленчуци). Стомахът ви преработва главно мазнини и малко плодове-отделят се газове и киселини, които предизвикват лошия дъх. 
5. Заболявания. Наличието на лош дъх, може да е следствие на някакво заболяване, като при повечето заболявания, това е един от първите симптоми. Заболявания на стомашно чревния тракт, (язви –гастрит и т.н), диабет и развалени зъби- лошия дъх може да е следствие от тях.
5 лека срещу лош дъх
1. Поддържайте устната си кухина чиста. Дъвки, паста за зъби – четки за език, конци за зъби и др. Не забравяйте да си миете зъбите по два пъти на ден, когато сте яли нещо със „силен” аромат- три пъти.
2. Поддържайте устата си влажна пийте повече течности, за предпочитане –чиста минерална вода, но може и сокове и чайове.
3. Внимавайте какво ядете! Ако все пак сте почитатели на лука и чесъна е добре освен старателното измиване на зъбите и да изпивате по една чаша топъл зелен чай 1 час след хранене. 
4. Яжте колкото се може повече плодове и зеленчуци. Особено подходящи са зелените ябълки, лимоните и бананите. Добре е обаче да не ги мешате и ако ядете зеленчуци яжте само зеленчуци или плодове-само плодове – не е добре да ги мешате.
5. Ако въпреки това, когато говорите се усеща мириса на ацетон, по добре се консултирайте с вашия личен лекар или стоматолог.
Силва Мара
по материали на ем ес ен

# 249
  • Мнения: X
Водим ли здравословен начин на живот?
Както много пъти сме си говорили начинът ни на живот е много важен. От това колко време спим, колко вода пием и каква храна ядем, зависи как изглеждаме и колко дълго ще запазим младостта и красотата си. Отговаряйки си на следните въпроси, вие ще разберете живеете ли пълноценно и в зависимост от това какво трябва да правите ли да не правите.

Отговорете на следните въпроси, като на всеки въпрос на който, бихте отговорили с да се равнява с 2 точки.

1. Храня се всеки ден най-малко по три път и в определено време – Да-2т. Не -0т.
2. Пия най- малко по литър и половина вода на ден  – Да-2т. Не -0т.
3. Изяждам най-малко по два плода на ден – Да-2т. Не -0т.
4. Спя по 7-8 часа на ден– Да-2т. Не -0т.
5. Упражнявам някакъв спорт поне два пъти в седмицата – Да-2т. Не -0т.
6. Правя си разходки сред природата – Да-2т. Не -0т.
7. Поемам храна богата на витамини и минерали – Да-2т. Не -0т.
8. Приемам по 1 литър млечни продукти на седмица. – Да-2т. Не -0т.
9. Изяждам средно по 1 кг. зеленчуци на седмица  – Да-2т. Не -0т.
10.Не се ядосвам и нервирам през деня – Да-2т. Не -0т.

Съберете точките които сте получили и отговорете на следните въпроси като когато отговаряте са да това ви носи 1 т.

1. Пуша – Да-1т. Не-0т.
2. Пия -Да-1т. Не-0т.
3. Храня се когато ми скимне- Да-1т. Не-0т.
4. Храната ми се състои главно от червено месо, салам и пържено. Да-1т. Не-0т.
5. Пия по 5-6 кафета на ден -Да-1т. Не-0т.
6. Денят ми изпълнен със стрес и неприятности - Да-1т. Не-0т.
7. Водя заседнал начин на живот - Да-1т. Не-0т.
8. Спя или по 2-3 часа на ден или по 10-12 - Да-1т. Не-0т.
9. Течностите които поемат са кафе или кола - Да-1т. Не-0т.
10.Редовно за десерт си хапвам шоколад, вафла или бонбони. Да-1т. Не-0т.

Съберете точките, които ви носят утвърдителните отговори. Извадете ги от получилия се по-горе резултат.
Ако имате 20т.до -17 т., то вие жив живеете много хубав живот и се грижите достатъчно добре за себе си.
От 16 до 14 – има за какво да си помислите –повече плодове, повече сън или спорт.
Ако точките ви са от 14-надолу, то вие водите ужасен начин на живот и е крайно време да помислите за себе си и здравето си.

# 250
  • Мнения: 437
специално потърсих къде бях чела за златния пръстен...
Пробвах няколо пъти - безумно доволна съм от ефекта Simple Smile Много благодаря за споделената идея.. и почиства, и направо пилинг ефект си става..
Домашен козметик в банята Simple Smile

# 251
  • Мнения: X
 Hug Много се радвам - и моите черни точки намаляха, а в комбинация и с малко медицинска козметика съм наистина доволна от резултата  bouquet

# 252
  • Мнения: 3 782
Искам да кажа,че темата много ми харесва. Благодаря на Зизи,но и на всички други за прекрасните съвети, за доброто самочувствието,което имате, за позитивната енергия. Hug Искам да ви кажа,че аз все още не съм женена /искам да стане много скоро/, но все повиче се замислям как ще задържа вниманието на моя любим за по-дълго време върху мен. Като всеки мъж той ми казва,че ме обича всякък,но истината е,че аз искам да изглеждам красива,секси и много,много позитивна не само заради него,но и заради себе си. На мнение съм,че няма грозни жени,има такива,които не знаят как точно да подчертаят красотата си. А ние трябва да сме наясно,че нашата карма е такава - да сме красиви и секси до мозъка на костите си. Аз не мога да помогна със съвети,поне засега,но мога да кажа,кое качва моето самочувствие и ме кара да се чувствам секси. Много обичам да мириша приятно,мажа се постоянно с кремове, ползвам много парфюми /с мярка/. Косата е едно от тайните ни оръжия и затова не трябва да я пренебрегваме. Полагам грижи и се стремя да си правя прически,колкото се може по-често,защото правата коса в един момент омръзва. Вече времето се затопля и е ред на откритите рамена, голите крачета и късите поли. Въпреки,че дори и в прилепнало потниче и секси дънки може да изглеждаме добре.
Най-важното е обаче винаги да се усмихваме!!!! 
Ще следя темата с голям интерес!

# 253
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен,много приятна темичка.Моля ви кажете пак за златния пръстен ипочистването на лицето от черни точки.

# 254
  • Мнения: X
Под душа, след като порите вече са се отворили от топлината, вземаш златен пръстен (не много дебел) и с тясната страна започваш да "остъргваш" лицето. Не е особено приятно, но е ефективно - подобно е  на почистването при козметик Peace

Общи условия

Активация на акаунт