Отговори
# 255
  • Мнения: 4 629
Радвам се, че темичката пак изплува   bouquet Бях пропуснала да прочета за спортния сутиен". Тъкмо на време ми идва тази информация мисля да започна да тичам това лято Rolling Eyes

# 256
Поздравления zizi top за страхотната тема . Много ми допада . Ще следя с интерес .

 newsm51 smile3501 smile3501 smile3525 newsm10 newsm03  love001 newsm74

# 257
  • Мнения: 213
Благодаря на zizi top отивам веднага да пробвам  bouquet

# 258
  • Мнения: 437
мдам... zizi top  е нашата малка фея на красотата Wink
Приятно ми е да те чета... и полезно!   Hug

# 259
  • Мнения: X
Защо целулитът е на 100% проявен при жените?
Знаете ли защо мъжете не страдат от целулитни образувания?
Защото те не износват бебета.
Целулитът е „измислен" от природата като резерв натрупани калории, необходими за оцеляването на детето, растящо в майката. Тя е предвидила всички жени, дори и най-слабите, да имат подобен запас, за да могат да кърмят малките си и да оцеляват в студа. Затова, колкото и несправедливо да ви изглежда, от пубертета нататък вие, като жена, сте генетично програмирана да „складирате" мазнини в долната част на тялото си.
Уви, не живеем в онези времена, когато закръглените ханш и бедра са били символ на съблазън. За добро или за зло, се променят не само условията на живот, но и каноните за красотата. Днес ако не друго, поне сме добре нахранени, живеем на топло и тези мастни натрупвания хич не са ни притрябвали. А моделите на Рубенс изобщо не са блян, към който да се стремим. По-скоро бихме си ги залепили на хладилника за уплаха.
Но... морфологията си не можете да промените. Остава утешението, че натрупаните „там" мазнини предпазват от сърдечносъдови проблеми по време на менопаузата. И, разбира се, възможността при добро желание да се лишиш от тази „протекция".

Що е то ... “портокалова кожа”?
Специалистите обикновено наричат целулит рехавите мастни отлагания по бедрата, прасците и ръцете.
Закръгленостите, наречени гиноиди, не се трансформират винаги в целулит. Но под влияние на женските хормони (естрогените), обилното по-хапване и заседналия начин на живот могат да раздуят мастните клетки понякога до 60 пъти над големината им. Притискайки колагеновите нишки, нервите и кръвоносните съдове, тези уголемени клетки затрудняват кръвообращението и лимфния поток.
Вследствие това кръвоносните съдове пропускат част от водата и токсините навън. Съединителната тъкан се уврежда и се просмуква с течност, надува се, втвърдява се и „затваря" в себе си фибрите и клетките подобно на начина, по който са „опаковани" нишките в телешкото филе. А ние за по-красиво я наричаме „портокалова кожа".

Защо кожата губи еластичност
При прекалената употреба на сладко и месо и недостатъчната на плодове и зеленчуци организмът преработва отровите в кисели соли, които се отлагат под формата на шлака и водят до загуба на еластичност на тъканите. Други причини са недостигът на кислород и на движение. Става дума не за тежко физическо натоварване, а за леки оздравителни упражнения и за редовни разходки на чист въздух. Това са някои от хипотезите за причините, пораждащи целулита.

Шестте стадии на целулита
Засега учените нямат единно мнение по въпроса къде завършва целулита-норма и започва целулита-патология. Няма и единна класификация. Някои лекари определят четири стадия на целулита, други шест. Според болшинството учени началният стадий на целулита е нормална физиологична особеност на женския организъм.
Първи стадий - малки отоци и подпухналост. Кожата все още е равна и гладка, но течността започва да се задържа в подкожната мастна целулоза. По-трудно зарастват рани и синини.

Втори стадий - отоците нарастват. Появяват се неравности, които се забелязват при напрежение на мускулите.

Трети стадий - при "свиване" на кожата се вижда "портокалова кора". Течността започва да притиска артериите. Повърхностните вени не могат да се справят с дейността си. В капилярите се задържа кръв. Появяват се уплътнения и синини, които трудно минават.

Четвърти стадий - целулитът се вижда ясно дори при отпуснати мускули. Поради недостиг на кръв кожата в тези места е студена със син оттенък. При прищипване и натискане има болка.

Пети и шести стадий - площта на целулита се увеличава, появява се и по ръцете. Може би най-правилно е мнението на учените, които твърдят, че първите три стадия трябва да се смятат за козметичен дефект, а четвъртият вече е заболяване.

Три фактора влияят върху появата на целулита - наследственост, възраст и начин на живот
Ако жени от рода ви са страдали от целулит, той скоро ще се появи и при вас. За развитието му помагат още хормонални проблеми, нарушаване дейността на щитовидната и задстомашната жлеза, нарушения в кръвообращението, обмяната на веществата, излишното тегло, неправилното хранене, честите стресове, обездвижването, играта с теглото (известният като "йо-йо" ефект - ту отслабване, ту напълняване).
Много дами не отчитат този факт и като променят често теглото си, успяват да превърнат лекия целулит в безобразно целулитище.
Все още няма обективни клинични данни, които позволяват да се сравни ефективността на различните антицелулитни методики. В повечето случаи апаратните методи помагат по-добре от масажите и гимнастиката, особено за 3-4 стадий. Те заемат едно от първите места в програмите за моделиране на тялото. Прекрасно се съчетават с другите методи на лечение и засилват положителния им ефект. Но не са подходящи за всички. При заболявания на органите на малкия таз, при ендометриоза такива процедури могат да се правят само в областта на бедрата. Не се назначават при тромбофлебит, мокри дерматити, изпъпчена, раздразнена и особено чувствителна кожа. Помнете, че целулитът се появява там, където мускулите бездействат. Ако не се движите, пренебрегвате гимнастиката и ходенето, "портокаловата кожа" бързо ще се появи. При интензивна работа на мускулите кръвта и лимфата се движат и кожата остава здрава и еластична. Затова отделяйте време за всекидневни, редовни упражнения.
Целулитът нараства при дълго стоене в една и съща поза. Много полезни са контрастните душове и разтриване на тялото с твърда ръкавица. Помага и сух масаж с четка или гъба. Добре действат сауна и бани, ако няма противопоказания за тях.

Как да се освободиш от “портокаловата кожа”
Както вече посочихме появата на целулита зависи от генетични, хранителни и хормонални факта и, както и от такива, които са свързани с кръвообращението.
Което си означава война точно на тези фронтове: променяш хигиената на живот, храниш се рационално и третираш самите образувания локално. Понякога е наложително да съвместяваш повече техники, за да достигнеш до желания резултат. Големият проблем е, че портокаловата кожа се образува много бързо и се настанява трайно. Но все пак може да бъде преборена с постоянство и с някои ограничения.


Специалните препарати

Новите комплексни средства, съдържащи интензивни овлажняващи компоненти, ценни природни масла и извлеци от лечебни растения, са много ефективни в борбата с целулита: те предпазват от проникване на глюкоза в клетките и по този начин спират синтезирането на мазнини.
Препаратите, които съдържат активните вещества на кафявото и червеното водорасло, действат като дренаж, предпазвайки от натрупването на течности.
Освен това те подхранват кожата и и оказват необходимото смекчаващо, регенериращо действие, защото водораслите съдържат протеини, аминокиселини, различни витамини и микроелементи. Но тези препарати ще ви помогнат само в случай че се използват наред с масажи и редовни физически упражнения.


Кофеинът има особен ефект
Кофеинът улеснява разпадането на мазнините и спомага за изхвърлянето им от мастните клетки. Той влиза почти във всички антицелулитни препарати. Ако се прилагат специални ампули с кофеин, то само след 2-3седмици обработваните участъци стават по-гладки.
Средството покрива кожата с невидии филм, който видимо повишава влажността и температурата на кожата и по този начин спомага за изхвърляне шлаката.


Интегриран масаж
Не по-малко ефективно средство са масажните трика. При всяко движение те създават ефект на лек точков масаж и освен това видимо стимулират циркулацията на кръвта.


Антицелулитно обвиване

С този метод можете лесно да намалите обема на коленете или бедрата с 1 - 2 см.
Той се състои в следното: с плътни памучни ленти, напоени със соли от Мъртво море и лечебна глина (продават се в аптеките), плътно стягате необходимите участъци.
Този метод стимулира обмяната на веществата в организма и снабдява кожата с минерални вещества и микроелементи.


Редовен масаж
Най-добре е антицелулитната програма да започне със сух масаж. След него кожата много добре поема активните вещества.
Правете кръгови движения от долу на горе.


Хранете се правилно!
Целулитът не е непременно свързан с проблеми с теглото, но колкото повече мазно и сладко ядеш, толкова повече нараства възможността да раздуеш мастните клетки.
Доказано е, че килограмите в повече винаги подчертават феномена на портокаловата кожа и жени, които като малки са били пълни, когато пораснат, са по-засегнати от целулит в сравнение с останалите.
За съжаление една обикновена диета не е достатъчна да го елиминираш, защото адипозните клетки, натрупани по седалището, са „подсигурени" със специални рецептори, които блокират топенето на калориите. Всичко, което трупаш в областта под колана, много трудно излиза навън. Това, да ограничиш храната си, няма да ти помогне никак. Само ще загубиш бузките и гърдите си, но не и бричовете.
Просто избягвай мазното и сладкото!

Автор: Мира Савова
Източник: розали.ком

# 260
  • Мнения: X
Благодаря Ви, момичета  Heart Eyes
Този път малко длъжко стана Embarassed , но е интересно.  Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте!

Харесва ми темата, има много полезни съвети. Малко набързо я прегледах, че съм с ученик и малко бебе.......... Rolling Eyes

От кафето и аз съм доволна много. Но имам еди сериозен проблем с петна от бременността, главно по челото. Знам, че има много скъпи кремове, но в момента ми е непосилно да ги купя.
Мисля задължително обаче да си взема защитен крем за лятото.
Но дали има нещо домашно или по достъпно, което избелва. Аз слагам кислородна вода, но незнам може ли да се ползва през лятото.
Благодаря ако ми помогнете!!! Hug

# 262
Здравейте!

Харесва ми темата, има много полезни съвети. Малко набързо я прегледах, че съм с ученик и малко бебе.......... Rolling Eyes

От кафето и аз съм доволна много. Но имам еди сериозен проблем с петна от бременността, главно по челото. Знам, че има много скъпи кремове, но в момента ми е непосилно да ги купя.
Мисля задължително обаче да си взема защитен крем за лятото.
Но дали има нещо домашно или по достъпно, което избелва. Аз слагам кислородна вода, но незнам може ли да се ползва през лятото.
Благодаря ако ми помогнете!!! Hug

мила71 дойде и моят ред да споделя  в "Очарователни, желани и със самочувствие" лесен , евтин и много ефикасен  трик за твоят проблем.
Има едно детско кремче "Бебетан"-може да се намери в аптеките .Това е невероятн крем  - мажи всяка вечер преди лягане точно върху петната -гарантирам ти успех лично съм пробвала изсветляват!!! Naughty Naughty,  но го прави продължително време около месец  Peace , за да има резултат .Няма да ти навреди аз дори слагам на някои пъпчици или неравностни петанца по кожата на лицето.Действа.... Flutter и майка ми и приятелки са го пробвали доволни са .Струва някаде около 2 лв. Успех  и да се похвалиш Grinning Flutter

# 263
  • София
  • Мнения: 958
diass - Благодаря за отговора ти!!!  Simple Smile Още днес ще го купя.
Непременно ще споделя ефекта!
 Simple Smile

# 264
  • Мнения: 1 321
А този крем Бебетан става ли и за петна приличащи на  лунички по лицето? newsm78

# 265
  • Мнения: X
Парфюмът е прекрасно нещо, но трябва да знаем как да го употребим, за да си спестим разочарованията:
  • парфюмирайте кожата на няколко места, но главно там, където пулсира кръвта;
  • за да се удължи удоволствието от парфюма и да се подсили следата, която оставя, използвайте допълнителните продукти от серията: тоалетна вода, масло за баня, парфюмиран крем, талк, сапун;

  • парфюмът е жив и деликатен продукт, а освен това твърде чувствителен. Пазете го от светлина, топлина и затваряйте флакона веднага след употреба;

  • голям шик е да се парфюмира спалното бельо, възглавницата, калъфките;

  • не се парфюмирайте, преди да се печете на слънце, защото върху кожата могат да се появят незаличими петна;

  • дрехите парфюмирайте с пулверизатор, но имайте предвид, че естествените тъкани ухаят с истинския аромат, а изкуствените го правят по-остър;
  • веднъж отворен, един парфюм трябва д се съхранява при 5 градуса.
    Непрозрачните опаковки също задържат процеса на „стареене" на летливите ухаещи съставки
Какви са основните изисквания към един парфюм?

Свежест: всеки парфюм съответства на принципа „след тоалета", т.е. той никога не е в противовес на състоянието на чистотата и добрата физическа фирма. Това е едно неотменно изискване - лека свежа връхна нота!

Хармония: парфюмът обикновено се предлага от човека, който е зад щанда. Клиентката го мирише в продължение на 4-5 минути и прави покупка, забравила вече аромата. Когато обаче след 50-60 минути тя го помирише отново, парфюмът трябва да й напомня онзи аромат, заради който го е купила.

Излъчване: способността да се „разлива", „разсейва" и прониква, за да прави приятно уханието, което всеки човек би искал да излъчва, е характеристика на всеки добър аромат.

Трайност: парфюмът трябва да се усеща минимум 6 часа, което обикновено е времето между две последователни парфюмирания. Разбира се, ароматът може да трае по-дълго време, но по-малко - това би било истинско разочарование за клиентката.

Модерният парфюм е чудесен, ако ни помогне да покажем кои сме ние, какво желаем да бъдем, как искаме да бъдем оценени от другите. Това е привилегированият начин да демонстрираме пред света своята личност, и то с чувство за свобода.
Източник: Розали

# 266
А този крем Бебетан става ли и за петна приличащи на  лунички по лицето? newsm78

Ако става дума точно за лунички- може и да ги изсветли няколко тона  Flutter, но за петна придобити от други фактори /бременност, акне или нещо подобно/ да става Peace

# 267
  • Мнения: 412
кубче лед сутрин на лицето - домашен вариант на т. нар. мезотерапия ако не се лъжа.
според майка ми ако се прави редовно почти няма да има бръчки

...според мен също  Simple Smile
това е единствения "грим", който ползвам, дори с леко подобрение - вместо кубче лед, кубче замразен билков чай (липа или лайка), прекрасно е и за очите ми, тъй като ходя с лещи и те, милите, са доста изморени  Rolling Eyes
..и, да, на 31 съм почти и нямам бръчки

# 268
  • Мнения: 1 817
Много интересна тема! Браво Зизи!   bouquet

# 269
  • Мнения: 6 630
Запис и от мен прекрасна тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт