Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 70 062
  • 435
  •   1
Отговори
# 225
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Момичета, уроинфекция и бактериурия едно и също ли е, че като чета тук малко взех да се обърквам? Когато имаме бактерии това кое от двете е или и двете?

# 226
  • София
  • Мнения: 219
Bory доколкото знам когато има бактерии е бактериурея, те отделят токсини, които предизвикват възпаления (но не винаги, зависи от микробното им число и индивидуалите особености), ако се възпалят пикочните пътища е уроинфекция, дано съм ти била полезна

# 227
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бори, и аз си го обяснявам като Евва. Ако бактериите са под 10 на 5 е бактериурия но без уроинфекция.
Искам да се похваля (дано не прозвучи нескромно). Днес ходихме на преглед при д-р Гайдаров и според него бъбреците вървят към подобрение. Резистентния индекс който следи е паднал от 0.68 на 0.65 при левия бъбрек и на 0.58 при десния. Нормата за нормално функциониране на бъбрека е под 0.7. С две думи задръжката на урина намалява и бъбреците му изглеждат по-добре.
Черпя ви по този повод.

# 228
  • София
  • Мнения: 213
Днес ходихме на преглед при д-р Гайдаров и според него бъбреците вървят към подобрение. Резистентния индекс който следи е паднал от 0.68 на 0.65 при левия бъбрек и на 0.58 при десния. Нормата за нормално функциониране на бъбрека е под 0.7.
  smile3501 smile3501 smile3521
 Вие сте си направо в нормата , браво на Марти / и на майка му /

# 229
  • Мнения: 186
martisun, браво!! Много ме зарадва тази новина!! Само така - да ни се оправят дечицата!! Поздрави и целувки на малкия герой Марти!!  Grinning

# 230
  • Мнения: 271
Много се радвам за вас Martisun!
А аз да докладвам: вчера бяхме в София на преглед при доц. Пандаров. Той направи на малката калибровка и установи много голямо стеснение на уретрата. Насрочи дата 10.05 за операция, като обесни че манипулацията е лека и се стои с катетър само 3 дни. След операцията ще продължим с медикаменти и след общо 6 месеца ще повторим цистографията. Ако не покаже рефлукс, значи сме отстранили проблема, ако покаже - означава че има анималия и от пик. мехур към бъбрека в уретерите или клапите. Моля се да не стигаме до там и с тази операция да си решим проблемите.

# 231
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Мартисън, много добра новина. Дано и занапред четем само такива. А този резистентен индекс откъде гледа да го следи? Аз за пръв път чувам за такъв.

# 232
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте,момичета!
Съжалявам, че още преди време не ви прочетох...Моят син в началото на март вдигаше Т/само Т/. Започнахме с Панадол и Вит.Ц.След седмица пуснахме изследвания, излезе СУЕ 45 и започнахме Дурацеф.Докато го пихме беше добре, после пак се върна Т-та.Пак изследвания-СУЕ 110!!!Видеозон-единият бъбрек с 3-4 мм по-голям от другия. Не успяхме да изолираме бактерия, може би заради антибиотиците. Започнахме с Цевзил. След 2 дни ни приеха в болница и венозно Цевтрин. Изписаха ни и бихме вкъщи 1 седмица Амикацин. Спряхме го и пак вдигна Т, този път и кашлица и сополи. Отидохме при детски пулмолог-нова снимка/на старата снимка на дробовете в болницата казаха, че нищо нямало/-бронхопневмония. Бихме 6 дни Зинацеф и детето се оправи. В четвъртък го спряхме, на контр.преглед казаха, че е добре. Днес, обаче, пак Т-38,5.
Докато пием антибиотици е добре, спрем ли ги-на следв.ден пак е с Т.
Дайте идеи, моля ви!

# 233
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря на всички за похвалите и пожеланията. Стискам палци на всички да има с какво да се похвалят тук и да спрат да пишат в тази тема.

Момичета, днес Марти има имен ден. Свети Мартин. Почерпете се за негово здраве Wine Glass newsm64

Тоничка, не може ли да се направят сега изследвания и да се разбере какъв е точно проблема? Какво е това нещо - ще режат детето и ако не знам си какво ще го режат пак след време? Тези в Пирогов винаги така правят ми се струва. Никога не решават проблемите наведнъж. За Марти ми говореха че ще са нужни поне 5-6 операции за да се оправи.

Бори, и аз чух за първи път от него за този индекс. Другаде не са го мерили. Но той явно се е научил на нещо ново и затова така.

Бюти, направете някъде изследвания и ехограф. Очевидно има проблем детенце. Отиди при Буева или Лилова.

# 234
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря на всички за похвалите и пожеланията. Стискам палци на всички да има с какво да се похвалят тук и да спрат да пишат в тази тема.

Момичета, днес Марти има имен ден. Свети Мартин. Почерпете се за негово здраве

Честит Имен Ден на Марти!



Да е здравичък и засмян!

# 235
  • София
  • Мнения: 7 097
А аз да докладвам: вчера бяхме в София на преглед при доц. Пандаров. Той направи на малката калибровка и установи много голямо стеснение на уретрата. Насрочи дата 10.05 за операция, като обесни че манипулацията е лека и се стои с катетър само 3 дни. След операцията ще продължим с медикаменти и след общо 6 месеца ще повторим цистографията. Ако не покаже рефлукс, значи сме отстранили проблема, ако покаже - означава че има анималия и от пик. мехур към бъбрека в уретерите или клапите. Моля се да не стигаме до там и с тази операция да си решим проблемите.

Операцията наистина е лека /трае около половин час/ и детето бързо ще се възстанови. При Калина стенозата също беше много тежка и престоя с катетъра 5 дни, но ни пуснаха в домашен отпуск след 2 дни в Пирогов и после само отидохме да й го свалят.

# 236
  • Мнения: 1 802
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАРТИ! МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ДА МУ НОСИ ИМЕТО МУ!   love001

# 237
Здравейте и от нас!!!
Честит Имен Ден на Марти!
И браво за хубавите новини - ГЕРОИ СТЕ!!!!!!!!!!!!! - най-накрая и тук добри новини!!!

# 238
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията. Да ви се връщат стократно.

# 239
  • Мнения: 5 531
Честит Имен Ден на Марти и от нас.  Да е жив и здрав и много много усмихнат. Поздравления и за добрите новини.
Мария пак беше болна, този път и аз не знам от какво. Беше с температура 2 дена, сега цялата е с някакъв обрив newsm78 От около 2 седмици си имаме и допълнение към списъка с болести  - запек и болки в ставите. Просто чудесно Mr. Green За пикането, вече ми писна да пиша.
Поздрави на всички.

Общи условия

Активация на акаунт