Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 70 009
  • 435
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 390
Честит имен ден на Марти! Да е много здрав, палав и винаги усмихнат!
Честито и на него и на мартисън за добрите новини - все това да се чува!

# 241
  • София
  • Мнения: 120
Честит имен ден на Марти и от нас с Теди!
Да е мног здрав, палав и да носи много щастие на мама!

# 242
  • София
  • Мнения: 219
Честит имен ден на Марти и от нас с Дими.
При нас има ново двайсе. Оказа се че сме се преборили с е.колите, но затова пък имаме ентерококус фекалис и то 10^5, е такова чудо не бях срещала:((( а в момента пие панцеф, явно ще трябва да го спра и да започна с друго:(

# 243
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Още веднъж благодаря на всички за пожеланията. Да се връщат на вас и дечицата ви!
Ева, защо ти определяш дали да спираш антибиотика? С нефролог не се ли съветваш?

Аз пак ще се хваля. Най-после спипах Мартин съвсем здрав и му сложих ваксината. Сложихме пентаксим за да обхванем всички ваксини наведнъж. Сега ще правим изследванията и в понеделник живот и здраве тръгваме на ясла.

# 244
  • Мнения: 69
Здравейте мили мами.
От известно време чета темата, и се надявам някой да може да ми отговори.Та значи от около 2 месеца в урината на дъщеря ми- 3,7г има някакви бели парцалчета и едни бели като прашинки. Изследвахме урина /този месец само обикновена, а миналия и стерилна/ и там всичко е наред.Но личната не ми отговори от какво са тези парцалчета и "прашинки".Много се притеснявам, защото мин.лято в уринат на детето се изолира Протеус Мирабилис и пишкаше много често, по малко-лекувахме го с Аугментин, Зинат и бисептол.След това направихмеконтр. изследване и се появи Псевдомонас Аеругиноза, но се оказа от ваг. секрет-изследвахме и него-лекувахме по антибиограма с Ципрофлоксацин-само той и Амикацин бяха S.Оттогава периодично изследвам урина и е имало само януари месец Протеус вулгарис 10 на 4, но не го лекувахме-предположихме ,че е замърсяване.И после се появиха тези парцалчета.Детето е гледано на ехограф и Благоевград , и в София в мед.ц. детско здраве/забравих името на д-ра/и казаха, че няма проблем.Но мен много ме притесняват тези парцалчета и "прашинки" и се надявам някой от вас да знае нещо по въпроса и да ми отговори.Благодаря ви предварително и пожелавам на всички да са им здрави дечицата! Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 219
marti: разбира се че не го спирам аз а докторката, но сега след разговор с нея минаваме на фулорин и дано се изчисти детето най-сетне, че взе да ми писва.

 Доротея36: обезателно пусни стерилна урина, а що се отнася до другото и при нас се е случвало да има такива парцалчета и като пусна обикновена урина в утайката има : левкоцити, бактерии, урати, плоски епителни клетки. Преди да изчкам антибиограма от стерилната започвам да я наливам с много чай, сокове и вода и урината се избистря. А ако можеш излей част от урината в стъклена чаша, да се утай за 12 часа, изсипи внимателно течността отгоре и прокарай пръст по дъното за да видиш дали има песъчинки.

# 246
  • Мнения: 69
marti: разбира се че не го спирам аз а докторката, но сега след разговор с нея минаваме на фулорин и дано се изчисти детето най-сетне, че взе да ми писва.

 Доротея36: обезателно пусни стерилна урина, а що се отнася до другото и при нас се е случвало да има такива парцалчета и като пусна обикновена урина в утайката има : левкоцити, бактерии, урати, плоски епителни клетки. Преди да изчкам антибиограма от стерилната започвам да я наливам с много чай, сокове и вода и урината се избистря. А ако можеш излей част от урината в стъклена чаша, да се утай за 12 часа, изсипи внимателно течността отгоре и прокарай пръст по дъното за да видиш дали има песъчинки.
EVVA в обикн. урина има 3-4 левк, ед ер/предполагам един еритроцит?/, всичко друго е отр.Няма бактерии и според личната няма нужда от друго изследване.И ние много често имаме калц. оксалати в урината, но док каза, че не е повод за притеснение.Вие как мислите?

# 247
  • София
  • Мнения: 219
при мен за уратите ми казаха че няма проблем и найстина след една седмица нямаше урати вече, това са кристалчета пикочна киселина, но мисля че е различно от оксалатите. Консултирай се и с друг лекар, незнам какво да ти кажа , но и аз се шашкам като видя мътна и парцалеста урина:(

# 248
  • Мнения: 1 802
Dorotea36 наистина, не е чак много притеснително че има калциевиоксалати в седимента, но това може и да е вследствие на това, че детето не приема  достатъчно количество вода или течности. При мен също постоянно във седимента на урината има кал.оксалати, които вече са станали камъчета по 3 mm, но аз пия цистон за да ги изкарам от бъбреците, незнам при децата как е. Трябва да попиташ кои точно храни да избягваш да даваш на детенцето, за да не се наслагват песъчинките във бъбречетата. На мен ми казаха да избягвам мляко, вътрешности (дробчета и т.н.) и други храни, които не съм си поставяла за цел да запомням. Все пак - послушай EVVA за сретилната урина. Урината на здравия човек е бистра без парцалчета и прашинки. Анализа най-добре ще покаже имаш или нямаш място за притеснение. Желая ти да нямаш!  Hug  Успех!

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 14:56 от Елеонора_76

# 249
  • София
  • Мнения: 213
 Момичета пикочната киселина , уратите и калциевите оксалати са продукт от нормалното разграждане на храните, пикочната киселина е отпаден продукт от месото, уратите са от зелените храни- салати и др. Бъбречни конкременти/ камъни/ действително се образуват от калциеви оксалати , затова когато има зародиши на камъни / песъчинки / е добре да се спазва диета от точно тези храни от които е зародишът.
Доротея просто пусни една нормална и една стерилна урина сега, когато са налице тези прашинки и ако няма нишо бъди спокойна, урината зависи от   храната която си приемал. Ако детето пие малко вода урината се концентрира , затова е хубаво да я оводниш.

Merychery да не сте с шарка  newsm78
На майката с детето с антибиотик - температура това е нещо недобре излекувано , консултирайте се с име в детската нефрология, ние ходим при Буева, прегледай темата и ще видиш имена на добри детски лекари. Изследвайте кръв и урина / обикновена / диференциалното броене / в кръвта / показва дали има бактериална инфекция.

# 250
  • Мнения: 5 531
 Boiana не сме . Сега е добре, а и ние шарките ги изкарахме, остана ни рубеола,ама май имаме ваксина за нея  newsm78. Това си бяха пак нейните алергии.

# 251
  • София
  • Мнения: 219
Boiana: според теб на какво се дължат плоските епителни клетки в урината, (между другото и на входа на влагалището й ги има), и можеш ли да ми кажеш нещо за ентерококус фекалис, откриват ни го в урината:(

# 252
  • Мнения: 1 802
Еве, не се притеснявай от тези епителни клетки. Това са клетки от кожата, нормално е да ги има във седимента на урината. Както на входа на влагалището.  Peace

Enterococcus faecalis са вид ентерококи. Лекуват се, не се притеснявай!  Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 219
Ох дано не са толкова упорити, колкото ешерихия колите:(

# 254
  • Мнения: 5
Предстои ни операция за смъкване на единия тестис в торбичката, но се колебаем за избора на лекар, колебаем се между доц. Кюркчиева от Пирогов и д-р Гайдаров от Правителствена болница.Ходихме на преглед при доц. Кюркчиева 2 пъти. Като лекар казаха че е много добра, но въпреки това някак си като човек  не ми допадна, а  и от Пирогов като болнично заведение и като отношение към пациентите имам не добри отзиви. После се насочихме към доц. Минков от Правителствена, дори имахме разговор с него , но за съжаление той вече не би могъл да ни помогне. Разбрахме, че д-р Гайдаров е негов ученик и също бил добър специалист, но  след среща с него ми се стори много млад, естествено това че е млад и може би няма толкова дългогодишен опит като някой други лекари, не го прави не добър специалист. Но въпреки това  моля,  ако някой има впечатления от доц. Кюркчиева и д-р Гайдаров нека ги сподели. Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 12:51 от markiza_m

Общи условия

Активация на акаунт