капсули Polygynax

  • 124 397
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 691
Радвам се за теб-имай предвид че течението е нещо което се лекува мн трудно и почти винаги ще имаш малко ако си предразположена.
Важното е да го контролирая като избягваш сладки неща и строга хигиена. На прегледите ще се види дали имаш още гъби или не. Иначе не е толкова страшно. Аз го имам от както имам и цикъл....вече не ми прави впечатление

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да ви питам, спирате ли да слагате полижинакса по време на цикъл?
На листовката пише да не се спира, а д-ра казва друго  newsm78.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 691
слушай доктора

# 48
Много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете малко чрез вашия личен опит.Аз съм на 17 години.Днес ходих при гинеколожката ми и ми изписа Polygynax,някакви хапчета които трябва да  да изпия от тях 4 таблетки още тази вечер и мазило.Отидох с оплакване от сърбеж и неприятно течение.Тя просто ме прегледа на "магарето" и ми каза да взимам 6 таблетки в продължение на 6 дена-вечер.Но незнам защо ме попита дали майка ми знае че съм имала полов контакт.Аз и отговорих че не знае.И тя ми каза тогава ще ти ги напиша на отделна рецепта да си ги купиш сама-това не е проблем за мен.Но ми е много странно какво общо имат тези вагинални капсули Polygynax с това.При употребата им задължително ли е да съм имала полов контакт??? Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 2 521
Това са вагинални глобули.
Може би е имала пред вид, че майкати ще се досети че си имала полов контакт след като ще си слагаш ваг. глобули.
Малко тъпо съждение, т.к. може да имаш вагинално възпаление и да си девствена.
Не се притеснявай, не е нещо страшно, лекува се.
Друг е въпроса, че би било по-добре да ти пусне микробиологично изследване на вагиналния секрет.
Но тия доктори пестят от направления и затова на око преценява какво ти е.
Хубавото е, че това е широкоспектърен препарат. Дано се оправиш, но ако можеш след лечението си поискай микробиология, за да се увериш, че си излекувана.

# 50
Това са вагинални глобули.
Може би е имала пред вид, че майкати ще се досети че си имала полов контакт след като ще си слагаш ваг. глобули.
Малко тъпо съждение, т.к. може да имаш вагинално възпаление и да си девствена.
Не се притеснявай, не е нещо страшно, лекува се.
Друг е въпроса, че би било по-добре да ти пусне микробиологично изследване на вагиналния секрет.
Но тия доктори пестят от направления и затова на око преценява какво ти е.
Хубавото е, че това е широкоспектърен препарат. Дано се оправиш, но ако можеш след лечението си поискай микробиология, за да се увериш, че си излекувана.


Много ти благодаря,че ми отговори толкова бързо.Но според теб да казвам ли на майка си,че съм имала полов контакт или не.Тя все още не се е прибрала от работа.Днес и дадох другите бележки с мазилата и онези други хапчета.Мога примерно да и кажа,че ми е останала в джоба другата рецепта и съм забравила да й я дам.Аз не мисля че е нужно да си имал полов контакт и тогава да ги употребяваш тези капсули.Защото още преди да съм имала полов контакт- може би около  6 -7 месеца си имаь проблеми с течение и бактерий.Майка ми знаеше за тях.Как да постъпя според теб?Но мисля и ти си била в такава позиция на моята възраст.Нормално е да ме е срам да и кажа,защото незнам каква ще е реакцията й,но от друга страна не искам да я лъжа.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 521
bubinkaaa, мила, като майка на дъщеря съвсем малко под твоята възраст те съветвам непременно да споделиш спокойно всичко с майка си.
Не си направила нища лошо, това се случва на всички жени. Дано майка ти се държи добре. Ако имаш нужда от съвети - винаги съм насреща, може и на лични.

# 52
  • На гарата
  • Мнения: 163
Ефекта от полижинакса е нулев ако течението е хронично.Всяко течение трябва да се хване още в началото иначе много трудно се лекува - да кажа и че не се лекува ooooh!

# 53
  • Мнения: 3 459
Ефекта от полижинакса е нулев ако течението е хронично.Всяко течение трябва да се хване още в началото иначе много трудно се лекува - да кажа и че не се лекува ooooh!
При мен полижанакса не действаше  Peace
И до ден днешен квито и глобули да ми дадат не ми действат, проклетото течение не се маха и тва си е  #2gunfire

# 54
  • Мнения: 394
Здравейте! А някоя да има следния проблем: неприятно усещане, от рода на парене, при поставяне на вагиналните глобули ?

# 55
  • London, baby
  • Мнения: 800
Здравейте! А някоя да има следния проблем: неприятно усещане, от рода на парене, при поставяне на вагиналните глобули ?
2 пъти съм ги приемала. 1вият път към 10тия ден получих такова усещане, а при 2рия нямах никакъв проблем. така и не разбрах каква беше причината

# 56
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен, днес си взех резултатите от цитонамазката, но никъде не се споменава за РАР, а пише следното: "обилно неутроф.левк.- данни за възпал.процес" и резултата след това е Полижинакс, шест капсули. Лекаря ми каза, че мога и сутрин и вечер да слагам по едно. Някой може ли да ми каже какво точно означава този възпалителен процес, защото при прегледа не се е видял с просто око и нещо съм леко попритеснена. И възможно ли е това възпаление да е вследствие от това, че когато ми взеха секрет за цито бях в предменструално положение. След лечението ще си направя ново изследване да видим за какво точно става въпрос. Rolling Eyes

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Доколкото знам цитонамазка се взима до 3-5 ден след цикъл за да са точни резултатите.
Полижинакс сутрин никога не съм слагала.

# 58
  • Мнения: 13
Знаеш ли как ме успокои с този отговор. Знаех си, че всичко си ми е наред, защото дори и течение нямам. Не съм боледувала от нищо гинекологично, единствено преди цикъл се появява леко течение за ден, два до три максимум. И като видях този резултат се притесних, то и лекаря се зачуди, защото ми каза, че видимо нямам нищо, но явно тези таблети ми ги изписа профилактично за всеки случай. Шантава работа, никога няма да ходя при гинеколого за цито преди цикъл. Явно аз съм си виновна  newsm78. Благодаря ти за отговора.  bouquet

# 59
ами лечението с Полижинакс-поставя се дълбоко вагинално по една капсула вечер преди лягане;страшен е този препарат-за профилактика и лечение на смесени и неспецифични инфекции-като средство на пръв избор.

Общи условия

Активация на акаунт