Великденски яйца и козунаци

  • 64 186
  • 526
  •   1
Отговори
# 450
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да докладвам аз за писалката. Значи направих първо както пише в упътването- нарисувах мотивите с молив, повторих с писалката, сварих яйцата с боята и ..изненада- няма нищо от труда ми. Ядосах се много, измих яйцата , боядисах ги пак с брилианта и отгоре наново направих няколко яйца с восък. Та по технологията описана в упътването- нищо не става. Догодина ще го имам предвид. Рисънъка ми е като на първолаче, ама нямам тренинг с писалката.

# 451
  • Мнения: 294
Да докладвам и аз за козунака. Не можах да го докарам много на форма, че тавичките ми са все едни плитички и нямам подходяща, но догодина ще се подготвя newsm10
Иначе, как ухае само, мммм
Имам предчувствието, че ще е много вкусен smile3508
Блонди, смело давай по рецептата, стана чудесен, като за начинаещ като мен.smile3521
Работих с половината доза, но сложих 6 яйца и цяло пактече /42гр. / мая.



# 452
  • Мнения: 2 829
Оплетох ги. малко малки ми станаха двата големи, но исках да пробвам и розетката, защото за раздаване ми се вижда най-удобна. А и все пак днес ми е генералната репетиция  Grinning
Тестото ми стана твърде меко и се опасявам да не ми се слее всичко.
Отдясно наляво:
1. Чешки козунак (само плетката)
2. 6 плитки
3. 2 розетки от по 4 плитки.




мале,,какви форми ,какъв козунак!!!!!!!!!!!  bouquet

# 453
  • София
  • Мнения: 7 011
cathie,отново супер плетеница си сплела     bouquet А какво е това оранжевото в козунака,прилича ми на кори...от портокал  Thinking...

Изобщо няма да успея така да го сплета и затова ще се огранича с обикновена тройна плитка  Crossing Arms



slato, много пухкав и вкусен изглежда твоя козунак.Браво   bouquet!

# 454
  • Мнения: 855
Прекрасни неща сте сътворили  smile3501 ще разгледам и ще си избера някоя изпитана рецепта за събота. Ще пробвам и аз козунак да направя. Дайте съвет за някой по-лесен(за пръв път ще правя), че не ми се връща назад тролова страници  Praynig Искам да попитам някой боядисвал ли е с тези бои :

Купих ги от Метро и незнам дали ще се получи нещо. Видях , че сте боядисвали с Брилянтните, ама с тези незнам ще се получи ли нещо  newsm78

# 455
  • Мнения: 3 550
Момичета, не съм ви чела, но ще го направя в близко бъдеще. Видях, че има подходяща тема и пускам снимки на днешните си подвизи.  Grinning Тази година наблегнах на червената боя, другите цветове са съвсем малко. За пръв път правя и яйца с писалка. Доволна съм от резултата.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50192&photo=12

Тук можете да видите яйцата, козунаците и козуначените кифлички.

# 456
  • София
  • Мнения: 7 011
Искам да попитам някой боядисвал ли е с тези бои :

Купих ги от Метро и незнам дали ще се получи нещо. Видях , че сте боядисвали с Брилянтните, ама с тези незнам ще се получи ли нещо  newsm78

Ще стане,слагаш ръкавиците и действаш по инструкцията.Обаче много гадно миришат   Sick

# 457
  • Мнения: 3 550
Джемма, да не би да си загряла твърде много яйцата. В упътването пише, че водата не трябва да завира, а само да се стопли до такава степен, че да се размекне восъкът. После го доизбърсваш със суха кърпа. Ако се разтопи съвсем, ще изпадне от яйцето, а на негово място ще се настапи боята. С други думи няма да настъпи желаният резултат. Не се ядосвай, изглеждат чудесно и така.

# 458
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето моите най-обикновени яя тази година ЦЪК-ни  Peace
от 21 се спука само едно, при това всички са домашни Wink извадих ги няколко часа на стайна температура преди да ги сваря, сложих тензух на дъното на тенджерата, наредих яйцата, сипах студена вода и сложих 2 ч.л. сол. на слаб огън да заври водата и 15-20 минути варене  Peace


в събота ще показвам козунаци
  Mr. Green

# 459
  • София
  • Мнения: 3 816
Първия козунак ми е почти готов,втория втасва.Ще покажа снимки по-късно.Имам едно питане - с какво мажат купените козунаци отгоре, та лъщят така. newsm78Аз нещо не можах да постигна този ефект.

# 460
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Steisi,  не знам какво точно стана, но не се отпечата рисунъка. Но това ще ми е за урок. А твоите са супер, браво !

# 461
  • Мнения: 7 091
Прави ми впечатление от снимките, че всеки различно точи.
СПоделете с олио ли точите или с брашно? ЧУдя се тази година дали да не опитам с брашно, но с епритеснявам да не стане твърда кората  newsm78

# 462
  • Мнения: 3 927
Steisi,
станали са чудни твоите яйца. Ти с купешката писалка на "Пет" ли рисува? И с восъка от комплекта ли? Аз мисля, че има нещо нередно в този комплект - не може восъкът да се втвърдява и да се отлепва от яйцето....на мен днес така ми се получи и никаква следа от восъка не остана......добре че пробвах само с едно яйце  Simple Smile

Я, още малко да разкрася темата с бисквитките, които успях да спретна следобед с новите си великденски формички:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633114058660312500.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633114058692343750.jpg

И да споделя, че вместо да правя глазури минавам вече на директно боядисване на тестото с бои. На втората снимка патетата са жълти(но не личи Wink), зайците от нормалното си тесто, а цветята са жълто+червено. Така отпада сравнително сложното укрсяване с глазура.

Зори,
моделиращата маса върши чудна работа и за сладки - изрязах със същите формички от нея и я залепих върху сладките, докато бяха топли и така получих бели зайци  Laughing

# 463
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
                 Weary WearyНяма ли кой да ми отговори на този въпрос smile3518

   
Имам един въпрос за маята?Колко грама беше едно кубче мая в България?В рецептата ми пише, че се слага едно кубче мая+1 пакет суха мая.Но сухата мая тук не шупва и трябва да сложа само прясна.Та какво количество прясна мая трябва да сложа общо, която да е равна на 1 пакет прясна + 1 пакет суха????Някой може ли да ми помогне с изчисленията!!!!! Simple Smile

 Марче, мерси!

# 464
  • Мнения: 3 927
Едно кубче у нас е 42 гр.
Аз ползвам VIVO, знам че е за 1 кг брашно. Скоро тествах една друга, май JIVO се казваше, на нея пишеше, че е за 2 кг. брашно.
Това от мен  Simple Smile

А, още нещо. Суха мая има в пакетчета по 7 грама - на Йоткер и по 11 гр., някаква JUVO.....

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 22:06 от Taneto

Общи условия

Активация на акаунт