Великденски яйца и козунаци

  • 64 210
  • 526
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 708
Момичета я кажете във какви съдове печете козунаците.
Аз ги слагам в Правоъгълна тава обаче те е сливат.Искам индивидуално.Мислех за тези от фолио които са,но дали ще стане. newsm78

# 196
  • Мнения: 505
Ето миналогодишните ми козунаци  Embarassed Правех за пръв път, по рецепта от тук, довечера ще разровя да намеря коя точно беше  ooooh!  Това беше първият път, в който месих и да ви кажа бях много доволна от резултата, само дето имах мускулна треска след това  Laughing. Тази година ще правя пак Peace http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119252&view=1&photo=1

# 197
  • Мнения: 415
Момичета,   в темата от миналата година не мога да  видя козунаците на natalyna, може ли да ми дадете друг читав линк?

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 580
Момичета я кажете във какви съдове печете козунаците.
Аз ги слагам в Правоъгълна тава обаче те е сливат.Искам индивидуално.Мислех за тези от фолио които са,но дали ще стане. newsm78
И аз тази година се чудех в какво да пека,защото забърках доста....и се сетих за тавите вече като напълних двете които си имам.Чудих се ,чудих и двата по-малки козунака   сложих в кутии от бонбони-сещате ли се-метални ,кръгли и дълбоки.Стана супер-висок ,добре изпечен. И удобен размер са -пекох две наведнъж във фурната.

# 199
  • Мнения: 3 927
Ще пека в кръглата кексова форма с дупка и в разкопчаващата се форма за торта. Така и аз смятах да пека 2 едновременно  Wink Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, а колко диаметра са формите ви за кекса. Аз тук срещам голям зор с намирането на подходящ съд, та в крайна сметка май ще ползвам форма за торта, но ме притесняват две неща:
- колко да е голяма, за да се събере наведнъж ( тестото ще е замесено с 1 кг брашно) и
- не е ли много тънка тази форма- да не изгори отдолу козунака?

# 201
  • Мнения: 11 747
Аз мисля да пека в тенджера - харесва ми,че става високо,като Панетоне.Ако има добри отзиви и от тези форми от фолио,които са за еднократна употреба,ще ги пробвам!Така,че чакам отзиви от някой пекъл в тях!! Thinking

# 202
  • Мнения: 3 927
lilfi

аз ще процедирам спорд кол-вото тесто...а ако остане ще врътна няколко кифлички  Peace......моите форми са фи 22 и 24 см

# 203
  • Мнения: 7 091
Момичета, а колко диаметра са формите ви за кекса. Аз тук срещам голям зор с намирането на подходящ съд, та в крайна сметка май ще ползвам форма за торта, но ме притесняват две неща:
- колко да е голяма, за да се събере наведнъж ( тестото ще е замесено с 1 кг брашно) и
- не е ли много тънка тази форма- да не изгори отдолу козунака?

ПО моето скромно мнение ако сложиш всичкото тесто наведнъж 1. няма да ти се събере в тортена форма, 2. няма да се изпече добре ( ако го сложиш в по-голяма тава).  Пробвай да го изпечеш на два пъти.  Peace

# 204
  • Мнения: 1 800
Момичета, а колко диаметра са формите ви за кекса. Аз тук срещам голям зор с намирането на подходящ съд, та в крайна сметка май ще ползвам форма за торта, но ме притесняват две неща:
- колко да е голяма, за да се събере наведнъж ( тестото ще е замесено с 1 кг брашно) и
- не е ли много тънка тази форма- да не изгори отдолу козунака?

Някъде четох, че тестото трябва да заема не повече от 2/3 от обема на съда  Wink

# 205
  • София
  • Мнения: 2 162
Т.е. да си купя две форми направо, ама как ще ги събера едновремено във фурната newsm78 Ако ги пека един след друг ще превтаса ли тестото?

# 206
  • у дома
  • Мнения: 1 581
аз пека в правоъгълна тава два козунака по 1/2 килограм, по средата слагам стена от фолио  Peace миналата година пробвах в голяма кръгла тава, пак станаха и се изпекоха ВИЖ Peace

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 17:48 от blueeye®

# 207
  • Мнения: 7 091
Т.е. да си купя две форми направо, ама как ще ги събера едновремено във фурната newsm78 Ако ги пека един след друг ще превтаса ли тестото?

Може да сложиш първия да втаса във фурната ( т.е докато оформяш втория, първия вече ще е втасал малко и тогава го слагаш на най-ниската степен във фурната при отворена врата, като втаса досатъчно пускаш да се пече) или просто да премесиш втория козунак след като сложиш първия да се пече. На мен досега не ми се е случвало да превтаса тестото, аз пека първо 1 голям във форма за кекс и после 2 малки едновременно във форми за кекс.

# 208
  • Мнения: 2 829
аз пека в правоъгълна тава два козунака по 1/2 килограм, по средата слагам стена от фолио  Peace миналата година пробвах в голяма кръгла тава, пак станаха и се изпекоха ВИЖ  Peace




страхотна идея е това,а и изглеждат много апетитно

# 209
  • Мнения: 2 829
а ,аз си купих  силиконова форма и мисля в нея да пробвам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт