Въпрос за еклери - защо не стават кухи?

  • 5 551
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Ами тя рецептата е същата като на Тeopr .

Не е. Различни са.......

Teopr:                         
1ч.ч вода
1каф.ч. олио
1ч.ч. брашно
4 яйца
1/2 ч.л. сол


Звездев:

за пареното тесто:
4 яйца
1 ч. ч. брашно
125 г краве масло
2-3 щипки сол
и 220 мл вода


Два пъти съм правила еклери по различни рецепти. И двата пъти леко спадаха тези, които не бях изпекла добре (първите 1-2 тави.........). Добре зачервените еклери отгоре не ми спадаха. Нямах сурови вътре...........но продължавам да търся най-сполучливата рецепта.. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951

denis_d, не бих отваряла фурната по време на печене - резултатът е плачевен - сплескват се моменталически

казах:

След като се изпекат/порозовеят леко/ ги вадиш - правиш им по една дупка, за да излезе парата и пак печеш.

От години ги правя така и винаги стават.
Тази технология ми е казана от много добър сладкар.

Аз често ги пълня със сладолед  или с крем и ги потапям в шоколад.
Невероятни са!

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами тя рецептата е същата като на Тeopr .

Не е. Различни са.......

Teopr:                         
1ч.ч вода
1каф.ч. олио
1ч.ч. брашно
4 яйца
1/2 ч.л. сол


Звездев:

за пареното тесто:
4 яйца
1 ч. ч. брашно
125 г краве масло
2-3 щипки сол
и 220 мл вода


Два пъти съм правила еклери по различни рецепти. И двата пъти леко спадаха тези, които не бях изпекла добре (първите 1-2 тави.........). Добре зачервените еклери отгоре не ми спадаха. Нямах сурови вътре...........но продължавам да търся най-сполучливата рецепта.. Simple Smile
Не виждам кое е различното - 1ч.ч. вода си е около 220 мл., а 1 каф. ч. олио - 125...айде да не спорим де, но за мен си е едно и също. Важното е да станат сполучливи Peace.

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
записвам се да пробвам.

# 19
  • Мнения: 3 927
mari_eta,

тестото става различно с масло и с олио. Има и рецепта с прясно мляко вместо вода.....

# 20
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
mari_eta,

тестото става различно с масло и с олио. Има и рецепта с прясно мляко вместо вода.....
ОК!Обясних вече, че не искам да споря. И всичко, което приготвям с олио, спокойно заменям с маргарин или краве масло - винаги ми се получава Peace. Ако само това е разликата - приемам, но другото си е еднакво...

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
извинявам се, 4е ще питам в темата на петя, но имам проблем с еклерите -не се надуха и трите пъти и останах твърди като корабии и вътре тестени? рецептата е
4 яйца
 брашно в 250 мл. 4аша(пълна е даже 300мл)-не знам колко е брашното в такава 4аша
1 к.ч олио
2-3 щипки сол
и 250 мл вода -меря с биберон от детето
не разбирам грешката къде, пека на силна загрята и единия път незагрята за да видя разлика, ами все не стават! моля за помощ!

Общи условия

Активация на акаунт