ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 729
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 140
моля който е почнал или вече е минал лечение с хумира да даде малко повече информация,има ли ефект, каква е реакцията. благодаря предварително

# 1 141
  • Мнения: 82
Bunnie аз пия кокстрал, още диклак,афламил,кой ти изписа диклофенак newsm78

# 1 142
  • Мнения: 10
Здравейте аз и преди писах сега ще повторя че ефекта от хумирата е невероятен просто забравих че съм болен Новите ми изследвания са много  добри-СУЕ от 75 сега 3,СРР от 78 сега 8 ,останалите показатели също са в норма.Започнах с хумира края на февруари.Бях с невероятни болки лекувах се със салазопирин,мидокалм,метилпреднизолон и аркоксия.Нищо не помагаше и резултатите от изследванията се влошаваха.По съвет на моята  докторка трябваше да мина на хумира,за което не съжалявам,прежалих всичките си спестени пари и започнах.Спрях всички други лекарства освен аркоксия нея я вземах в първите два месеца през около три дни.Сега не пия нищо друго и се чувствам добре,затова препоръчвам на всички които се колебаят и имат финансова възможност да не чакат и да започват.Пожелавам успех на всички.

# 1 143
  • Мнения: 4
благодаря за изчерпателния отговор но понеже по късно се включвам в форума мога ли да попитам какво заболяване лекуваш

# 1 144
  • Мнения: 10
лекувам се от болест на Бехтерев трети към четвърти стадий.Извинявам се за грешката по горе СРР - става въпрос за С-реактивен протеин

# 1 145
  • Мнения: 4
аз също съм болен от тази болест и това което прочетох ми дава голяма надежда,бях се поотчаял че няма лек за болеста но вече не е така,още веднъж благодаря   

# 1 146
  • Мнения: 403
Нека и аз да се включа отдавна не съмм писала и влизала по темата ми три години и половина съм на метотрексат вдигнаха миго на 6 таблетки седмично заради подутите колена и китки иначе съм подвижна и су чевствам добре нямам болки но килцата след като смених ставите за година тука качих 10 кила и сега съм 63 и ми оказват натиск в колената е едното откача при  свиване амам после пак се намества нзнам кво му има. а да и кокалчетата на единия палец на крака ми е ужасно изкривено и другото почва дас е изкривява. а пия още и 2 таблетки преднизолон и една фамотидин и една фолиева киселина сега с това се лекувам. Поздрави на всички.

# 1 147
  • Мнения: 24
А някой знае ли каква е новата цена на Хумира-та, нали от 1-ви юни има нов лекарствен списък??? newsm78

# 1 148
  • Мнения: 4
ами до колкото знам новата цена 1200лв на месец,поне така четох някаде,това е с сумата която се плаща от пациента

# 1 149
Здравейте, на всички с болни стави и въпреки това усмихнати  Simple Smile
от 5 месеца пия Арава и нямам никакво подобрение, като освен това и Метилпреднизолон и Аулин. Моля някой ако има подобрение от Арава или въобще е ползвал Арава да сподели, вече съм доста отчаяна, че никога няма да спре тази болка и сковаността.
Благодаря много  Wink

# 1 150
 :(nqkoi moje li da kaje kolko stryva ve4e hymira za6toto az ne moga da razbera :(blagodarq predvaritelno za va6ite otgovori

# 1 151
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Май си остана на старата цена Thinking но не съм 100 % сигурна



"Zhivko написа на 07 юни 2009 г. в 01:59
От 1-ви юни се очакваше Здравната каса и фирмата която доставя Хумира-та да сключат договор, при който касата да поеме 50% от цената на лекарството (т.е. при цена 2,400лв, да се поемат 1,200лв.) Все още договора не е сключен, но от фирмата вносител ще поемат тези 50% като при закупуване на Хумира на пълна цена ще дават още една безплатно. Така пак се получаве, че се поема 50%. Това е за сега развитието... Simple Smile
Поздрави....
Ж"

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 18:15 от Чародейка

# 1 152
  • Мнения: 49
Аз доколкото разбирам са сключили договор, но освен тези 50% касата изисква протокол, който се одобрява от комисия (ревматолози).Комисиите са три: Варна, Пловдив и София.След като протоколът е одобрен той се заверява в НЗОК.Протокола го изготвя лекуващия ревматолог.Тази цялата процедура ще отнема сигурно около месец-два.Трябва да се звържете с ревматолозите си (тези които се лекуват с Хюмира или ще се лекуват) за да стартират тази процедура веднага, защото още тази седмица ще се събират трите комисии.През този период, на изготвяне и одобряване на протоколите, разбрах, че фирмата ще работи на този принцип, който Ж е посочил.

# 1 153
# 1 154
ei za6to ve4e nqma komentari za humira Rolling Eyes nqkoi znae li ima li nqkakva promqna v cenata ot 1 uli Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт