За малките деца и очилата

  • 4 966
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами аз не съм много по темата, но...
Нашият малчуган(вече е на 3 г. и 10 м.) мисля, че има проблем с очите. Забелязахме го преди около година - мисля, че има някакво леко кривене на очите при гледане в различните посоки. Понякога не се забелязва, понякога се вижда.
 Аз веднага разпитах за лекари и го заведох(при д-р Облашка) - прегледа беше пълен провал, уж го бяхме подготвили, уж лекарката работи с деца - нищо.
Успя само да види на едното око (и то не беше много сигурно, че много се движеше).
 Изчаках още малко, уж да порастне - заведох го при друг лекар(забравих му името) - същата история - на едното око изкара някакви 5 диоптера късогледство(а той си вижда добре, пробвали сме го, не се спъва, не си свива очите като гледа и т.н.). Лекарят каза, че е малък и ако няма съдействие от страна на детето няма как да стане.
 Записах час при д-р Димитрова в МА, но за мое голямо разочарование, тя просто си беше тръгнала въпреки записаният доста по-рано час.
 Направо не знам как мога да накарам малкият да е изпълнителен при преглед(много му говорим преди това, но...), а вече се притеснявам, че е голям и ако е нещо, което се коригира в по-ранна възраст да не закъснеем .
 

# 46
  • Мнения: 4 590
 етиа,явно не сте попаднали на опитен лекар
когато на моето дете 1г му правиха прегледа изобщо не очаквах съдействие от негова страна , но лекарката беше много опитна Hug ,а сестрата знаеше как да го държи
мъжът ми поиска 2-ро мнение на друг лекар , но прегледа в реномираната клиника ''света петка '' във варна се оказа пълен провал  ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 900
pimi,
много се радвам, че нещата си влизат в русло, без сериозни сътресения  Hug Hug Hug
Малката сладурка ще свикне с очилата, а за затварянето нямаш избор!!!
Идеята е да се активира по-слабото оченце и това е МНОГО ВАЖНО!!!
Обясни и, че това е, за да бъде красавица и с прекрасни очички!!!  Hug Hug Hug
Аз внасях едни страхотни детски опторатори, но за съжаление вече няма производство  Sad
Мога да ти покажа от старите каталози и да си го направиш самичка, даже и тя да участва!

yasmina,
това е най-добрата идея за мен!!!!
Всичките ми близки са именно с този вариант, а не с потъмняващи!!!
Винаги препоръчвам два чифта - едните слънчеви, другите "бели" или най-много с филтърно оцветяване до 12%.
За цвета е въпрос на избор, но аз съм фен на едно сиво-зелено оцветяване
нарича се цвят "горска сянка" - G 15.
Забелязала съм обаче една интересна зависимост.
При плюсова корекция се чувстват превъзходно с кафяво-оранжева гама,
а минусовата - в сиво-зелена. Накарай детенце да пробва различни слънчеви очила
то само ще си избере цвета  Peace

Ети,
много съжалявам за развитието на нещата  Sad
д-р Облашка, ако не се лъжа преглежда в клиника "Вита".
За Галя Димитрова съм сигурна, че ще се справи с детенце - тя просто има подход и винаги успява! Искаш ли мобилния телефон?!
Много съм изненадана от създалата се ситуация?! Тя просто е много фин и деликатен човек!!!
Ако искаш, аз ще се обадя дори - няма проблем!!!  Hug
А иначе не се притеснявай, но трябва да направите преглед!!!
Права си, че и фактора време е важен за някои състояния!

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!
 Hug Hug Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мина, благодаря!
 Ще ми е от полза телефона(ако искаш прати ми го на лични). Само малкият да се оправи от варицелата и ще го водя пак.

# 49
  • Мнения: 1 902
Мина,благодаря ти.Аз купих едни много хубави оптуратори за затваряне на окото-детски шаренички на плодчета,които тя сама си избра.Ще напиша рецептата да си кажеш мнението:

                    Sph         Cyl          Ax
            o.d   +1.0       +1.0        35
            o.s   +0.75
 
Вечерно време след детска градина затваряма лявото око.



А това е моето момиченце вече с очила.Много е сладка и тя сама се харесва.

# 50
  • Мнения: 3 271
pimi, много е сладка наистина! Да ти е жива и здрава и все така усмихната   bouquet

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Прекрасна е с очила, прекрасна Peace

# 52
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми също е с очила, заради астигматизъм и далекогледство.
Сложихме й ги, когато беше на 3 год. и 5 месеца.
Много съм доволна от д-р Кемилев! Успя да предразположи детето и
да извърши всички нужни прегледи без проблеми, и с пълно съдействие от нейна
страна! Peace
Рамките сама си избра, с малко помощ от наша страна Wink, стъклата са олекотени.
Не е имало никакви драми и досега никой не й се е подигравал. Сутрин като се събуди,
първата й работа е да си сложи очилата. Simple Smile

pimi, много й приличат очила на дъщеря ти. Peace

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
пими, много е сладичка дъщеря ти!
много й отиват очилата Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 900
Ма тя красавица беееее  Hug
Мамина сладкишка - много добре и стоят очилцата!
Чак се загледах да не са мои рамките  newsm78
В коя оптика ги правихте?  Wink

Сега вече отдъхни  Hug Hug Hug
Ще го надрасне!!!!
Само за дясното оченце, може би ще се налага корекция,
но е рано да се каже!!!

Не е нищо притеснително!!! Уверявам те!!!
Предполагам, че дясното е мъничко лениво/мързеливо
и с очилата и гимнастиката с опторатора до 2-3 години ще се надрасне!!!

Да ти е жива и здрава!!!  Hug

# 55
  • Мнения: 4 390
И аз сега се загледах в рамките, изглеждат ми същите като на дъщеря ми.
Mickey? Simple Smile


# 56
  • Мнения: 1 902
Благодаря ви момичета.Рамките ги поръчахме в АРТоптика във Варна,а прегледите бяха в Частната клиника св.Николай Чудотворец също във Варна.Взех антирефлексни стъкла,за да не и пречи телевизора и компютъра въпреки че не я влече много и рядко се застоява.Всички и казват колко много и отиват и мисля че срама почти го преодоля.В детската за сега проблеми няма.

# 57
  • Мнения: 9
Етиа, в МА има две д-р Димитрови. Д-р Галя Димитрова е изключителен специалист и мисля, че не трябва да се отказвате от преглед при нея. Тя лекува моя син от вече близо 3 години и съм много доволна. При него проблемът беше лениво око и леко кривене. Минахме през оклузия (последователно закриване на очите), а след това операция, очила.  Сега при нас всичко е наред и все пак продължаваме да ходим на контролни прегледи. На мен също ми е много трудно да я засека на кабинет в МА(там имат някаква странна система на ротация и самите лекари не могат да разполагат със себе си на 100%), затова ходим в свободния прием. Това е мобилния й телефон: 0888851540.   Тя има страхотен подход към децата и много богат опит. С нея ще се чувстваш спокойна и ти , и детето.

# 58
  • София
  • Мнения: 900
pimi,
да поздравиш др. Димитров от мен  Hug
Оптиката е негова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт