Нелицензиран Windows- пролем

  • 8 513
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
Кроасания, точно това е програмата! Не си отваряй работа със преинсталации! Пускай я в ход и на 3 месеца ще си генерираш нов лицензен ключ, така ще си имаш всички update направо от сайта на microsoft, без да имаш лицензиран windows  Peace

Успях аз да се справя с намирането на това, което ми спомена и си го дръпнах. Но въпросът ми е Keyfinder ли винаги да ползвам? И трябва ли да инсталирам нещо от този пакет, който е даден в линка на дата.бг?

Благодаря ти за усилията!

# 31
  • Мнения: 1 802
Нищо няма да инсталираш! Стартираш Keyfinder, и си генерираш нов ключ. Просто е. Има указания. Разгледай ги!  След това със файла genuine advantage, си правиш проверка дали вече windowsa ти е лицензиран! Hug

# 32
  • Мнения: 672
http://www.mydigitallife.info/2006/06/28/official-ways-to-disabl … s-from-microsoft/

Търсете Uninstall WGA Notifications Manually в горния линк и стъпка по стъпка действате!  Wink

# 33
  • Sf
  • Мнения: 808
http://www.mydigitallife.info/2006/06/28/official-ways-to-disabl … s-from-microsoft/

Търсете Uninstall WGA Notifications Manually в горния линк и стъпка по стъпка действате!  Wink

Благодаря, но WGA Notifications нямам в Control Panel - Add/Remove Program. Доскоро ми седеше една синя звездичка долу вдясно и като си стартирах всеки път РС-то ми казваше, че съм жертва на нелицензиран уиндоус, съответно ме препращаше да си напиша product key или да си закупя такъв за около 190 долАра Simple Smile

Това, което Елеонора_76 предложи и аз намерих в дата.бг, решава проблема за 3 месеца.

Явно "Бил Гейтс" се е усетил и ето едно солюшън нa нелегалния софтуер -уж си ъпдейтваш Уиндоуса, а ти натриса едно такова Genuine, което проверява дали Уиндоуса, който ползваш, ти е лицензиран и ако не е, не знам вече какво прави, щото успяхме да закрепим положението... Намерихме Windows Licence и въпреки че ги добавяш към регистрите, на следващото рестартиране на РС-то, Genuine пак цъфва отдолу вдясно... Няма оттърване  Mr. Green

Затова засега ще ползваме Keyfinder.

# 34
  • Мнения: 672
ОК. Тогава направо смени имената на файловете в папката с Уиндоуса:

Rename %Windir%\system32\WgaLogon.dll to %Windir%\system32\WgaLogon.old

Rename %Windir%\system32\WgaTray.exe to %Windir%\system32\WgaTray.old

След това не би трябвало да те тормози WGAL.  Wink

Цитат
Доскоро ми седеше една синя звездичка долу вдясно и като си стартирах всеки път РС-то ми казваше, че съм жертва на нелицензиран уиндоус, съответно ме препращаше да си напиша product key или да си закупя такъв за около 190 долАра

И при мен беше същото.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 16:34 от diemma

# 35
  • Sf
  • Мнения: 808
Прощавай, но съм лаик в това, коя папка с Уиндоуса говориш?

Имам папка Windows - system - и вътре няма нищо, празна е.

# 36
  • Мнения: 672
Папката е system32. Не се притеснявай. Като я отвориш ще има страшно много файлове. Потърси WgaLogon.dll  и WgaTray и ги преименувай.

Общи условия

Активация на акаунт