Проблем с ключовете за метална врата

  • 1 906
  • 8
  •   1
Отговори
Искам да ви попитам имате ли подобен проблем с металните врати. Сложихме външна метална врата- (преди около 2 години), която е уж с италианска брава и ключове, но вече два ключа ми се чупят, и по-точно най-горното ръбче - първо се огъва, а после и се чупи. Много ме е яд Sad и незнам какво може да се направи, дали може да се сложи друга брава с по-стабилни ключове. Защото тези както се чупят, може да си остана някой ден навън и да не мога се прибера, или пък да не мога да изляза... Моля ви, споделете ако имате метални врати и подобен проблем с ключовете.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 15:08 от floriana

# 1
  • Мнения: 36
Здравей, бравата определено може да се смени, но трябва много точно да пасне новата брава на старото място, това може да е проблем. Каква марка е бравата и сигурни ли сте, че е италианска, а не турска която са ви продали за италианска. Иначе можете да си намерите ключар, който да ви направи ключове, но на оригинални и хубави заготовки. Има и още един вариант-фирмата която ви е правила вратата, да не е монтирала правилно бравата и от това да се получава чупенето. Говоря всичко така, защото работа във фирма която продава касови брави и съм запозната с нещата, а и в продължение на вече девет години имам метална врата с касова брава и не съм имала такъв проблем, а бравата наистина е италианска. Дано съм ти помогнала поне малко.

# 2
  • Мнения: 4 514
А дали не е възможна причина и неправилната експлоатация? newsm78 На нас като ни сложиха вратата, ни обясниха, че трябва да внимаваме как отключваме, защото на фирмата понякога се налагало да вади заключени хора. Непременно викни фирмата да си оправи бъкиите и ги помоли да ти обяснят как не трябва да въртиш ключа.

# 3
jeny_bg, мерси за отговора. В договора пише, че бравата е италианска тристранна за 190лв., фирмата е Транспрогрес - 68 ООД. Гаранцията е едногодишна, и вече е изтекла. На пакетчето от ключовете пише CISA, и на италиански пише, че гарантират, че ключовете са оригинални. Като ходих при ключар да правя дубликат, той ми каза, че тези ключове наистина се чупели много лесно, и то особено горното ръбче. Каза ми, че други хора често ходят да си правят нови клюове, поради същия проблем. Каква марка е вашата брава?
mom_an, на нас ни обясниха единствено, че не трябва да оставяме ключовете на вратата, и аз го спазвам. Иначе отключвам внимателно, не използвам сила Simple Smile. Не съм сигурна дали имат все още съществува офиса им, а и предпочитам някой друг да направи ако се налага нова брава, явно тези не са читави.

# 4
  • Мнения: 36
Бравата ми е SAB, това е малко по-добрата и малко по-скъпа брава. Нашата е тристранна и като служител я платих около 200лв. Ние също внасяме Чиза и работим с Транспрогрес 68 ООД, наистина хората се оплакват много повече от Чиза отколкото от САБ. Наистина ги извикай да погледнат какво са направили и да ти обяснят дали не правите нещо не както трябва.

# 5
  • Мнения: 36
Флориана фирмата все още съществува и работи, така че спокойно се обади. А ключът не се оставя на вратата защото много лесно от вън с подходящи инструменти може да се хване и да се отключи.

# 6
Обадих се до фирмата, служителката беше нова и ми каза, че ще предаде на управителя и че той ще се свърже с мен. Има по-голяма вероятност да ми кажат, че е в мен грешката, отколкото в тях... А аз исках точно това да разбера - дали тази марка правят проблеми и има ли по-добра. А какво се оплакват другите клиенти (ако не е фирмена тайна Confused)?

# 7
  • Мнения: 36
Много често блокират и им се чупят пластините, които са вътре в самата брава и задвижват механима й. Общо взето е това, но като цяло са добри, но нали знаеш всяко правило си има изключения.

# 8
Мерси за отговорите. Наистина см притеснена, че някой път може да си остана заключена. Много съм учудена за качеството на ключовете.
Дори обикновените секретни ключове не се чупят, а тези само 2 години издържаха...
А от САБ доволни ли са?

Общи условия

Активация на акаунт