СУРОВОЯДСТВО - хлътнало коремче за два месеца

  • 58 780
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 621
Галатея, вече не практикуват ли йогата родителите Ти, според мен ако имаш началото тръпката от допира с нея остава завинаги, поне така е при мен? А за суровоядството, не винаги се отслабва, не толкова от метаболизма колкото от целта. И тук има доста качествени протейни, карбсове, полезни мазнини, които съчетани по правилният начин водят до определената цел.

Абе тръпката остана аз и за това съм си твърдо вегетарианка вече толкова години, ама филосовската страна вече съм я надградила, ама това е друга доста дълга тема и не за този форум Grinning

# 256
  • Мнения: 3 647
Галатея, вече не практикуват ли йогата родителите Ти, според мен ако имаш началото тръпката от допира с нея остава завинаги, поне така е при мен? А за суровоядството, не винаги се отслабва, не толкова от метаболизма колкото от целта. И тук има доста качествени протейни, карбсове, полезни мазнини, които съчетани по правилният начин водят до определената цел.

Абе тръпката остана аз и за това съм си твърдо вегетарианка вече толкова години, ама филосовската страна вече съм я надградила, ама това е друга доста дълга тема и не за този форум Grinning
ох имало и  друго  вегетарианци  Praynig Hug Hug Hug
  Twisted Evil Twisted Evil

# 257
  • Мнения: 1 817
Момичета, искате ли рецепта за сладолед при суровоядство  newsm78 ?

# 258
  • Мнения: 3 647
Момичета, искате ли рецепта за сладолед при суровоядство  newsm78 ?
е иска ли  питане
да искаме
аз си  замразявам плодове и  ги  пасирам със  студено  кисело  мляко
 Peace

# 259
  • Мнения: 331
Kalida, говореше се за 4 типа суровоядци - 1. Плодове, зеленчуци, сокове от тях, кълнове, сушени плодове, ядки, мед, студено пресовани масла, накиснати във вода семена, туршии. Изключена топлинна преработка; 2-ра група 1 но без масло, накиснати семена и туршии. Тук се отнасят аскетите суровоядци; 3-та група - като първото но са разрешени и прясно и кис. мляко, сметана, извара и сурови яйца; 4-та група - обединява първа и трета група, като разрешава и пълнозърнест хляб приготвен с квас.
Статията беше интересна, имаше и една две рецепти - та се интересувам да си поръчвам ли книгата  newsm78, заслужава ли си  newsm78

# 260
  • Мнения: 1 404
НадяК,мерси за съвета,ще си купя днес сусамов тахан и ще пробвам.Аз доникъде не стигнах с покълването-купих си овес и просо за покълване ама ми мухляса всичко Mr. GreenНякъде прочетох,че се продават специални уреди за покълване,да имате повече инфо?

# 261
  • Мнения: 331
Bili миналата година имаше някакви такива уреди при Емилова - нещо като уред за готвене на пара - три кошнички с дупки една върху друга със съд за събиране на водата отдолу, ама не съм го пробвала (по-скоро не си го купих), ако искаш пробвай уреда за готвене на пара, ако имаш такъв - може и да ти свърши работа.

# 262
  • Мнения: 634
Kalida, благодаря за инфото  bouquet Аз ги хапвам следобяд по една шепичка, така че мисля всичко е ок! Wink

# 263
  • Мнения: 2 959
...че се продават специални уреди за покълване,...
Били, на 12 стр. Хот мама е дала картинки с подобни уреди, а има и доста хубави линкове, може да Ти бъде като идея. Жалко за мухлясалите зрънца, ако искаш хвърли един поглед тук Горещото майче е писала за различните семена и покулването им.
НадяК, интересна класификация за суровоядните режими са направили. Ти да не си ползвала услугите на Емилова?
Ангуа, знаеш със сигурност че не си сама, има доста вегетарианци сред нас.
...искате ли рецепта за сладолед при суровоядство...
ЗиМа, хайде давай я, ще е интересно какви продукти и как ги съвместяват по рецептите.

# 264
  • Мнения: 331
Kalida - преди около три години бях неин пациент, а и сега прилагам разтоварителният и режим. За останалото - РХ ми е трудно, защото половинката не ще и да чуе за месо без картофи или ориз. Затова си търся система с която мога да заобиколя някои хранения и да започна нещо като здравословно хранене.

# 265
  • Мнения: 2 959
...половинката не ще и да чуе за месо без картофи или ориз...
Надя К, това че 1/2 не може да приеме различни от традиционните ястия не означава че Ти трябва да го правиш. Готви за него, а пък Ти яж или само месото или само картофите или ориза. Ти имаш добрата основа и изпитаният полезен опит от Емилова. А пък и с времето постепенно ще успееш да наложиш нова традиция вкъщи. След като си решила и търсиш здравословна с- ма, пътища винаги има, още повече че имаш и малчуган до себе си, за който си пример и стимул за подражание.

# 266
  • Мнения: 3 036
Здравейте Grinning

Кажете ми до колко са полезни гъбите  newsm78

 и за отслабване и за стомаха едноврено.

# 267
  • Мнения: 2 959
...до колко са полезни гъбите...
Деси Минкова, дали са полезни гъбите?! Да, разбира се, полезни са. На тях се гледа като здравословна храна, нискокалорична и източник на качествен протейн,фибри, витамини, минерали, Zn, Fe.
Мечо Пух, нов ник, а?!
Как върви суровоядството през лятото, Момичета? Какви кълнове предпочитате?

# 268
  • София
  • Мнения: 7 839
Kalida , аз си хапвам предимно соеви кълнове, но и тези от люцерна много ми харесват.  Peace

# 269
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ето с какво четиво си лягам след малко:


Само да ви кажа, че повечето рецепти изискват "dehydrator"

Сладоледа е просто замразена бананова паста или смлени банани плюс друг плод. Ето ви сос към сладоледа:
1 ч вода
4 с л тахан
4 с л мед
3/4 ч  суров carob - това още не съм го намерила по магазините, вид боб е
1/2 ч л ванилия
щипка сол

Прилича на шоколадова заливка. carob-а е смлян ситно. Слага се водата в блендър. Добавя се по 1 с л тахан и мед и се разбърква добре след всяко добавяне. След това carob по малко и накрая - ванилия и сол. Стои в хладилник и е годно до 2 седм.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 07:20 от Hot momma

Общи условия

Активация на акаунт