Великденска треска за сръчни немски мами 21

  • 9 416
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 230
хе-хе, звездичка. Вече съм ентусиаст. Мислех, че трябва още дълго да се разписвам, за да ме "повишат в ранг" Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 521
Тах, Муттис   Sunglasses

Милена има Неуродермитис   Sad   Много ми е криво   Sad

Татяна, мажи zдраво и упорито и ще се оправи бубката. Много момиченца на таzи въzраст правят НД. Hug
Стискам палци

# 77
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Татянче , атопичния дерматит  не се унаследява генетично.Характерно е ,че страдат бебета с много финна и бяла кожа, сини очи..Получава се при контакт с алергена, затова се нарича още  контактен дерматит. Не се обвинявай ...знаем колко грижовна майка си. Всичко до което има досег Миленка , го прегледай пак.Завивки , играчки с метални елементи , килимчета да си играе на земята от изкуствена материя...всичко , което ти се стори съмнително го махни за да няма досег с нея. Все пак прогнозата е добра.. повечето деца оздравяват към 5..6 година.  Hug

Приятелке , да ти е жив и здрав малкия юнак!

Чико , нищо не разбрах...каква операция? Фимоза ли има малкия?  newsm78 Аааааааааааа..ингвинална херния? Оперираха ли го...или това предстои?

Първите ми впечатления  от тагесфатера са доста добри! Дано не се разочаровам. Ще ходим с малката  за час..два , 2 седмици за да се адаптира. Тогава всичко ще ми стане ясно!  Запазвам си правото да ви тормозя още 2 седмици на тая тема!  Mr. Green

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 21:58 от Шехи

# 78
  • Мнения: 1 636
6ехи,моите и двамата са със светла кожа,до толкова,че често ми каzват,че на лиzето са се нарисували с химикал,като имат предвид вените,толкова проzира.И двамата са със сини очи и имат контакт с мен  Mr. Green,но нямат (да чукна на дърво и глава zа по_сигурно)НД.Аz мисля,че като си е zаложено се появява.Аz никога не съм се съобраzявала с какво ги къпя,Мартин бе6е всяка вечер до 3 год.във ваната (zа Томи не винаги имах времето)никога не съм гледала марката на кърпички,но и рядко съм ги полzвала.
Дано Миленка да се оправи,аz в хомеопатията вече вярвам.
Предполагам херния е,но каква не zнам.Утре хирургът Ще ми каже.Днес докато отидох при педито и вляzох вътре и то се скрило.Тя ми обясни как да натисна,zа да се прибере.Намира се там,където е апандесита.Като се сетя какъв ужас бе6е с Мартин...че не си бяхме и в къЩи,ами при приятели в Бохум (май към 500км са до там),но тогава zа Щастие успяха да го приберът,та можахме тук да идем на ОП. А тогава лекарят го съблича,преглежда и облича и каzва ниЩо му няма,аz веднага го съблякох пак и попитах,дали е нормално така да е подуто,а той "о,аz не съм видял"  #Cussing out Утре Ще докладвам дали е херния и какво нататък.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 22:23 от Чиколина

# 79
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Чико, ми там няма друго/ ако е под мястото където  се намира апандесита/, което да се подува.Недей тъй...нали води детето на хомеопат! Нека Татяна пробва...по добре ли е да почнат да " блъскат" детето с кортикостероиди?
Чукай ...щото за алергични прояви, никога не е късно!

И аз започнах да пиша като теб... Shocked
ох...аз прочетох че не вярваш в хомеопатията.  #Cussing out

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 22:41 от Шехи

# 80
  • Мнения: 3 423
Чико, ми там няма друго/ ако е под мястото където  се намира апандесита/, което да се подува.Недей тъй...нали води детето на хомеопат! Нека Татяна пробва...по добре ли е да почнат да " блъскат" детето с кортикостероиди?
Чукай ...щото за алергични прояви, никога не е късно!

И аз започнах да пиша като теб... Shocked

В Германия никой не блъска децата
с кортизон! Казват, че това е за гърба
на някой дядо, а не за бебешко лице.
Виж, франсетата експериментират
здраво. Ама нали тая тяхна фармаиндустрия
трябва да живее някак. В Германия
няма да дадат кортикостероиди. Даже
и хидрокортизон дават едва след като
са опитали всичко друго. Ще има цинкови
пасти, хамамелис пасти, има даже някаква,
Bedan се казва, моя колежка ми я препоръча...
Не бой се, Татяна, всичко ще се оправи!!!

# 81
  • Мнения: 649
Мамчета, вече съм в треска- след един ден летя за БГ-то с малкият и направо не знам как и къде да си опаковам багажите  ooooh! Уж не исках да нося подаръци, обаче елате сега да ме видите- бормашина (играчка, де... те иначе ще ме помислят за някой терорист  Laughing), дрехи, обувки, великденски украси... направо няма място за мойте дрехи. Май ще си купувам нови от там  Blush А и временцето в БГ май е доста студено и ще трябва да нося и зимни дрехи за малкият....

# 82
  • Мнения: 1 636
Чико, ми там няма друго/ ако е под мястото където  се намира апандесита/, което да се подува.Недей тъй...нали води детето на хомеопат! Нека Татяна пробва...по добре ли е да почнат да " блъскат" детето с кортикостероиди?
Чукай ...щото за алергични прояви, никога не е късно!

И аз започнах да пиша като теб... Shocked

В Германия никой не блъска децата
с кортизон!

6ехи,как пи6а аz?  Mr. Green Кажи,че не се усеЩам.
Лиске,права си.В БГ Томи получи кортиzон,като ходих тук в киндерzентрума zаради ло6ото ядене(имам предвид беzапетит)и лекарката опули едни очи,zаЩо са му дали кортиzон.Сестра ми  ми каzа,че е нормално при таzи инфекzия,но ...zа БГ само както иzглежда.
6ехи,там около апандесита,но какво има6 предвид,4е там няма друго?Не раzбрах.
А,че никога не е късно zа алергични прояви,ако прочете6 малко нагора Ще види6,че писах,че моят НД е от втората бременност,така,че ми е ясно.

# 83
  • Мнения: 847
Кърмя, zахраних късно и много внимателно, глутена го въведох тоzи месец а мляко и жълтък не съм оЩе, вси4ките дрехи са 100% памук, иzпрани със сенzитивен прах, беz омекотител и иzгладени, двамата с баЩа й нямаме алергии, къпим я само веднъж седми4но, а бе иzобЩо.......правих каквото можах да я опаzя от алергии, но ето на.  Cry  Cry  Cry   И сега си блъскам главата къде ли съм греШила  newsm78 

Не мога да раzбера от какво може да е. И тъй като нямам грам идея, според педи нямало и смисъл да се правят тестове  Thinking  Сега трябва 3 пъти на ден да я мажа с Линола Фетт, а zа баня имаме съЩо един маzен бадецуzатц (zабравих името, нямаха го в нали4ност в аптеката). Според педито имаме добри Шансове да овладяваме положението с упорито маzване. Аz съм упорита  Wink  но дано има ефект. Ина4е доколкото мога да преценя, няма сърбеж, zа което съм много благодарна.  А бе гадост, голяма. Много ми е мъ4но  Sad
Вклю4вам се във вашата теми4ка ,тъй като про4етох написаното от Татяна.
Татяна,не се стряскай-при първа поява на най малка пъп4ица или раздразнение по кожата диагнозата е поставена-атопи4ен дерматит!!!!Искам да те посъветвам да се консултираш със специалист.Ще ти обесня защо:моят син от октомври 2006 има проблем по кожата -в на4алото първата диагноза беше -атопи4ен дерамтит!Без тест ,без нищо.Следващата диагноза-екзема...Отидох и видях добър специалист дерматолог във Фр-я ,изписани естествено кортикозонен крем ,който ни помогна ,но вси4ки знаем 4е е вреден за детската кожа...През ноември си отидохме до БГ и положението си остана същото ,....Консултирах се и с много добър специалист ,лекувахме се за АД, Екезма...и до днес положението е същото...Върнах се във Фр-я и пак на дерматилог.Направихме биопсия на една пъпка и се оказа -Екзема,нетипи4на,и не могат да кажат от какво....Утре пак сме на друг специалист- по детски кожни болести...Писна ми!Писна ми да гледам тия пъпки по детето си ,да го гледам как страда,и да го мажа с кортикозонен крем...Опитахме и хомеопатия ,нищо...Така 4е не се обвинявай ,а се заеми сериозно...Диагнозата АД е най лесно поставената,но ако е друго...искай да ти направят изследвания,за да се знае то4но от какво е...Успех и не се обвинявай...и аз кърмих,и аз давах мляко без глутен и храни ,и стерилизирах и какво ли още не....но се появи...надявам се утре да сме попаднали наистина при добър специалист ,защото наистина ми омръзна ,а най лошото е 4е нищо не мога да направя...
Про4етох и по надолу мненията-само да споделя ,4е нашите пъпки се появиха от носене на една риза ,която на яката си имаше една лента ,материя като на панделките ...и от там се тръгна вси4ко...може и от смяна на прах за пране ,може от вси4ко да е...
Така 4е действай-направи пълни изследвания ,за да си сигурна 4е е това...ако имаш въпроси ,пиши... Hug

# 84
  • Мнения: 847
Чико, ми там няма друго/ ако е под мястото където  се намира апандесита/, което да се подува.Недей тъй...нали води детето на хомеопат! Нека Татяна пробва...по добре ли е да почнат да " блъскат" детето с кортикостероиди?
Чукай ...щото за алергични прояви, никога не е късно!

И аз започнах да пиша като теб... Shocked

В Германия никой не блъска децата
с кортизон! Казват, че това е за гърба
на някой дядо, а не за бебешко лице.
Виж, франсетата експериментират
здраво. Ама нали тая тяхна фармаиндустрия
трябва да живее някак. В Германия
няма да дадат кортикостероиди. Даже
и хидрокортизон дават едва след като
са опитали всичко друго. Ще има цинкови
пасти, хамамелис пасти, има даже някаква,
Bedan се казва, моя колежка ми я препоръча...
Не бой се, Татяна, всичко ще се оправи!!!
Лиске ,много си права за Фр-я !Имаме избор -или кортикозон ,или на хомеопат ,или нищо...И в БГ е така ...знаят 4е е вредно но изписват...

# 85
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Исках да кажа че там може да е само херния.Няма друго , което да се подува.По скоро хернията е разположена в ингвиналната гънка, апандесита е малко по краниално/ към главата/ Но най сигурно е да го види хирург.

Мопси, като прочетох за бормашината се опулих! Верно ли, че има такава играчка?Не му взимай играчките! Предполагам как се му се зарадват баба и дядо..и ще го затрупат с нови.

Кортизона подтиска имунната система и не знам с какъв акъл го изписват на деца за щяло и нещяло.

Кажете сега за Хомеопатията , че ми стана интересно! Имал ли е някой остро заболяване и да е излекуван от хомеопат?

Блак Мамба , това много ми прилича на трицветен лишей!

# 86
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз понякога имам чувството, че дерматита го поставят като диагноза като коликите; като не се знае точно каво е и хоп това, че най-лесно.
Кой беше споменал, че детето му само през зимата има такива "петна" newsm78 и аз съм така, появиха се през пубертета и оттогава всяка зима се сдобивам с отвратително суха кожа, и то само на определено място на едното бедро. В България навремето ми бяха правили някакъв крем за мазане, тук са ми изписвани няколко неща, но просто нищо не помага. Само успокоява раздразнената кожа, но петното стои. При половинката и брат му и сестра му пък положението е направо трагично, там излезе ли суха кожа, държи седмици и само кортизонови пасти помагат.
Забелязала съм обаче, че откакто пера само със сензитив препарати, поне при половинката няма вече ядове с дерматит.

Мопси, то си е направо смелост да мъкнеш толкова багаж, аз играчки не съм носила,хем с кола пътуваме и място имаме бол; защото всеки път се връщахме с купища нови.С дрехите същото положение.

# 87
  • Мнения: 847


Кортизона подтиска имунната система и не знам с какъв акъл го изписват на деца за щяло и нещяло.

Кажете сега за Хомеопатията , че ми стана интересно! Имал ли е някой остро заболяване и да е излекуван от хомеопат?

Блак Мамба , това много ми прилича на трицветен лишей!

Шехи ,ама какъв е тоя трицветен лишей?За първи път 4увам....Може ли да ми обясниш?
Пъпките са под рамото ,около врата ,големи за4ервени,нямат връх4ета ,нямат нищо...и под двете рамена има...има и по дланите на ръцете...но те поиз4езнаха от крема..Изписаха ни първо -Флексоват крем,после Елоком(в БГ),сега сме на Дипрозон...в Бг взимахме и анти алерги4ни капки -Егиризин..
Хайде моля те ,обясни ми за тоя лишей- как се лекува и от какво се появява.. Praynig

# 88
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Може и да бъркам  newsm78  ! Като започна,  имаше ли само една плака, ярко червена и равна с кожата? Обикновенно така започва.. нарича се " майка" и след  дни се появяват и други петна по различни части на тялото, но приличащи на първото петно.
Лишеят не прилича на пъпка, с овални и  кръгли граници. Повече прилича на петно...разлято мастило.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 00:13 от Шехи

# 89
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А всъщност от какво се появяват тези лишеи?

Общи условия

Активация на акаунт