Една сериозна тема - за цигарите и наркотиците...

  • 3 957
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 367
И пак ви казвам - ако имаш нормален контакт с детето си и го познаваш добре - няма как да не забележиш и най-малката промяна. Останалото е някакво съмозалъгване и последици от грешки в общуването.
....за жалост изобщо не е толкова просто..говорим за теенс които са си много трудни за проумяване..това не е 3год дете да ми навиеш ръкавите и да видиш..ужасно креативни са,винаги се изумявам какви схеми измислят..ще ми се да вярвам 1е майките усещат и пр,но от това к съм видяла не съм много сигурна..
*
рали,преяждане лекуваме и с хап и с говорене,както и другите зависимости; генет.предиспозиция идва само да ни каже да сме  по-внимателни,може да се помогне,разбира се,но не може и да се игнорира биологията..
диабетът определено има генети1на компонента!

# 61
  • Мнения: 3 211
много ясно, че майка, която има контакт с детето си, ще разпознае симптомите, но тогава вече е късно, тогава вече е зависим!
тогава става страшно, почват да крадат, най-милите и добри деца започват да бият майките си, разпродават къщата си, и най-тежкото: за жалост няма бивш наркоман
разбира се има изключения от това правило, които могат само да ме радват.
моят познат беше чист 2-3 години, като започна пак да се дрогира, сам влезе в психиатрия, защото искаше да се изчисти, няколко месеца след това почина, от свръх доза метадон и морфин, никой никога няма да разбере защо и как ги е взел, тайната му си отиде с него
много тежка тема, как децата ни да не започват въобще, това е важното, признаците се разпознават, но вече зависим, човекът се променя тотално

# 62
  • Мнения: 2 070
Аз говорех за това, че ако знаеш какво да очакваш и за какви промени да следиш - още от първите няколко взимания може да разбереш, стига детето ти да се прибира вкъщи и ти да го гледаш в очите. За това говоря. От опит с близък, аз разбрах, майка му не. За кво говорим! Peace

# 63
  • Мнения: 58
От тази тема тръпки ме побиват...Изчетох всички мнения, съвети и т.н., но знаете ли...има нещо, което много ме притеснява.
Сега се средоточавате, за да разберете какво...НАЛИ???
ЛЮБОПИТСТВОТО. Именно това се случва с нашите деца. Колкото и да е информирано, колкото и да му е говорено, то е любопитно.
Многото говорене, както и пасивното отношение към този проблем е нож с две остриета.
Болно ми е като гледам по улиците красиви деца и с цигара в устата...пияни , а днес ходейки по "Патриарха" пред очите ми едни тинейджари си раздаваха хапчета- дано да са били витамини... Sick ГРОЗНА И ТРАГИЧНА ГЛЕДКА
Гледам разни предавания, и казват, че наркотици може да си купи всеки, от всякъде.
Дали ДЪРЖАВАТА ни е наред? А ВЛАСТИТЕ?
Чудя се как да завърша това мнение, и да ви кажа... наистина не знам как. Единственно ще кажа "НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОГО"

Общи условия

Активация на акаунт