АПРИЛ идва, време е вече, приготви се да те гушна, мъничко човече!

  • 17 653
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 354
Я, ама много сме бързи 15 станички ги драснахме набързо и такива хуууубави новини!!!!
Честити бебчета на двете мами smooth и pepena Много да са здрави , умни и послушни юначетата  
Aya Много се радваме , че намери време да пишеш и че двамата бебочковци са добре!
Цитат
За болките - момичета болките се засилиха, нямам стагане на корема, както описвате контракциите, само остри болки между менструални, цистит и ръчкане с шило по половите ми органи отвътре ( ама как го описах )   Но от вчера са доста засилени, не минават и 15 мин. без да имам, направо се чудя от какво са...   Много са неприятни.  
Stra4iatelaИ аз имам такива малко по-нарядко от твоите и никакво стягане на корема и никакви болки в кръста, мисля че това не са контракции newsm78
желая на всички само приятни изненади!!!

# 286
  • Мнения: 491
Слънчевки, някой иска ли да пуска новата темичка или да я пускам пак аз?

# 287
  • Мнения: 56
ЗДРАВЕЙТЕ,момичета!
Влизам само да ви поздравя и да честитя на всички новообебели се мами!дА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ,мн.щастливи и кротички дечица да растат!А на мамите -бързо възтановяване

Опитвам се да ви чета но нямам време да пиша!

Нашият Валентин вече 2 вечери си поревава по едно и също време, мн.се изпъва,има явни признаци за колики  Cry..много рано го почнаха горкото,така ми е жал,маи ще трябва да взимам и аз валериан за успокоение Cry
Някоя мама с опит може ли да ми каже средство за облекчаване,купих му капки''саб симплекс'' ,и анасон и копър но няма дозировка,та ако някоя знае да ми каже как да ги дозирам,за 100мл.например!
ПРИЯТНА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ!! Hug

# 288
  • Мнения: 7
  ura  ylinfant smile3525ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА НЕКА БЕБОЦИТЕ ИМ ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ,А НА ТЯХ БЪРЗО ВЪЗТАНОВЯВАНЕ .
О мойто овне е решило да си стой на топло и да ме мъчи от сега нямам никъкъв нишан да раждам .
Каката и тя вече няма търпение а и на всичкото отгоре ми е малко болна .Дано се оправи за да не зарази бебо.  хайде приятна вечер от мен.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Марая, попитай при мартенките. Там като ги чета се борят с коликите, кой успечно, кой не...

# 290
  • Мнения: 228
Преди време Ви бях писала как се тресох от студ след раждането на Васил, но явно не Ви е направило впечатление... Aya, мисля, че не е от упойката, защото аз раждах нормално без никаква упойка, а един час след раждането не можех да спра кастанетите в устата си ... Но когато ме свалиха в стаята от родилно, вече нищо ми нямаше. А катетър при нормално раждане не се слага.
Аз днес бях на преглед при доктора, който ще ме изражда и той ме успокои, че според него до 20-ти Април няма да се ражда. Така че може да си остана последна тук  Sad

# 291
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Марая за каката купувахме семена от копър от аптеката и на пликчето имаше рецепта как се прави. Доколкото помня беше на 500 мл. вода 2-3 лъжички. После прецеждаш и подслаждаш по желание. Това го давахме като чай.
Саб симплекса по съвет на лекаря 15 капки в лъжичка преди ядене. Ако коликите са привечер ги давахме от обедното хранене до последното вечер. Ако са през целия ден ги даваш непрекъснато.
В Майки бъдещи и настоящи има тема Колики и хомеопатия. Там са дали името на едни хомеопатични зрънца за колики.
 
Все пак се консултирай с вашия лекар.

Ние в момента ползваме Лефакс от Германия и пак има колики.


За втрисането и при мен го имаше. Според мен е от загубата на кръв при раждането.

# 292
  • Мнения: 1 419
Треперенето, ама то не е просто да ти трака ченето - яко тресене ви казвам  Crazy. За съжаление не мога да го сравня с вашето  Thinking. Анестезиолога ми каза да очаквам такова след края, но не разбрах дали е от упойката - аз така си реших  Mr. Green.

Колана, имаше мами, които още на третия ден сложиха колани - аз още не нося, но мен си ме боли кожата още и не мисля, че ще изтърпя такова нещо за сега. Ако си след операция, важно е колана да е от дишаща материя - май имаше едни клинове, които са подходящи  newsm78.

Коликите, на нас ни изписаха Еспумизан Л - по 20 капки преди ядене. Имат ефект, но понякога коликите са по-силни от действието  Rolling Eyes. Иначе и някакъв чай предписа лекарката, който се дава по една лъжичка 3-4 пъти на ден, но доста несериозно се отнесохме и спрях да правя  Blush.

Страчи, не вярвам да се регулира моята кърма, а и честно казано нямам сили да се боря толкова - оказаха се мързеливци и сучеха по много малко, та сега се цедя преди всяко ядене и определено има завишаване на количеството за тези 3 дни, които се цедя. Проблемът е, че понякога така се дерат от рев и двамата, че трябва да ги дундуркаме докато направим храната и тогава не успявам да се изцедя. Но поне по 3-4 яденета на ден имат с кърма и двамата, което мисля е добре  Peace. Само за протокола да споделя - имах амбицията да ги кърмя и в болницата ми казаха - на поискване. Е да, ама като ми искат на по час и половина и двамата си представяте какво нон-стоп кърмене се получава  Crazy.

За болницата, аз бях в двоен ВИП - доволна съм от стаята. Женските акушерки до една са страхотни. Към детските акушерки на етажа имам забележки, но ако сте с нормално раждане, за 3 дни няма да обърнете толкова внимание. Аз се дразнех много, щото си отседях с тия 10 дни  Sick. Храната обаче беше доста оскъдна, както се досещате  Simple Smile.

# 293
  • Мнения: 491
Заповядайте в новата темичка  Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178600.new#new

Общи условия

Активация на акаунт