Дразните ли се?

  • 3 128
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не, не се дразня.Повече се дразня на майки, които говорят само за детето си-колко пъти акало, колко пъти повърнало, колко е изяло, какво е яло и т.н. и т.н.Като, че ли само те имат деца.

# 16
  • Мнения: 14 654
по-скоро не сравнението ,възмущения от вида: "ауу, ама ти си вече голям, трябва да тичаш пред майка си, не да се возиш в количка", когато се говори директно на детето
или "това дете нЕма ли си крака, че още се вози" - такива подмятания не са ми били приятни

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се дразнех, не се дразня. И за мен е по-важно децата ми да са здрави и щастливи, отколкото да им меря постиженията. Дори избягвам да ги сравнявам една с друга, а е трудно - сравненията са неизбежни...

# 18
  • Мнения: 2 022
....възмущения от вида: "ауу, ама ти си вече голям, трябва да тичаш пред майка си, не да се возиш в количка", когато се говори директно на детето
или "това дете нЕма ли си крака, че още се вози" - такива подмятания не са ми били приятни


Това и на мен ми е особено неприятно. Малкият ми син се возеше в количка до 3,5 години. Познайте колко пъти съм чула най-разнообразни забележки за количката. Е, като си му дойде времето, той сам я остави. Много важно, че не е било по-рано.

А що се отнася до гордите майки, които не спират да се хвалят колко рано започват децата им да правят определени неща - ами става ми малко смешно и тъжно, едновременно. Смешни са ми тия мами, дето ги тресе амбицията децата има да са "по-по-най". А ми е тъжно, че така се ограбват най-безгрижните години на дечицата. Жалко, но никой не избира сам родителите си....

# 19
  • Мнения: 8 505
Не се дразня.Когато е готова за определено нещо или пък и е интересно-ще го направи/научи.За никъде не бързам.Важното е да е едно щастливо хлапе.

# 20
  • Мнения: 2 957
Така като чета май повечето от вас възприемат подобни хвалби като фукня.Аз например,когато се похваля ппред някоя приятелка,не го правя за да се фукам колко ми е умно детето,а просто,защото се радвам на нещата,които се случват и искам да ги споделя.Така че и за двете страни ще е по-приятно ако споделяме чуждата радост  Hug

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се дразня, ако говорят за собствените си деца. Но ми е неприятно, ако сравняват моето и/или го критикуват - що сте още с памперс, що не говори, ...

# 22
  • Мнения: 2 957
Но ми е неприятно, ако сравняват моето и/или го критикуват - що сте още с памперс, що не говори, ...

Е да...това наистина дразни;)

# 23
  • Мнения: 4 621
Не, не се дразня и никога не съм се дразнела. Ако някой прекали с изказванията (особено за памперсите) просто му обяснявам, че моето дете и развитието му не са негова работа Hug

# 24
  • Мнения: 1 446
Да тъпи са ми , смешни са ми и за това не контактувам с групи майки. Просто нямам нерви да им търпя изказванията не само за децата , а и относно семейния живот , родители и т.н. . Ако случайно се окажа в подобна среда събирам децата около себе си и ги забавлявам.

# 25
  • Мнения: 4 668
Не се дразня , понякога ми е досадно , понякога ми е много смешно ... Скоро една съседка се скъса да ме убеждава , че племенницата и /на 1г.6м. е детето / и казала "Лелче , много те обичам да знаеш  "   hahaha Така се смях , че женицата се почуди накъде да гледа ...

Иначе не понасям майки маниячки и не контактувам с такива . Ако искат да си мъчат децата и на седем месеца да прохождат - все ми е тая  Wink

# 26
  • Мнения: 2 757
Не се дразня изобщо. Даже ако някоя пропусне да си каже я питам как се развива детето и. Просто ми е интересно и то именно защото моето като че ли все след другите върви във всичко. За мен информацията е полезна за да си изграждам мнение за детето си и дали е наред. Всъщност до сега не съм попадала на майка, която да се хвали прекалено много. Нищо чудно и да ме издразни някоя, просто още не ми се е случвало  Peace

# 27
  • Мнения: 8 917
Не се дразня и не бързам с нищо за никъде Stop

# 28
  • Мнения: 10 758
Изобщо не им обръщам внимание.
Само веднъж й теглих една на майка ми, защото каза, че сина ми не може да говори(така както сестра му на неговата възраст), защото съм висяла по цял ден на компютъра и не съм му обръщала внимание Mr. Green
Щерката проговори на година и половина.Сина е на 2 години и 4 месеца и  сега започна да говори.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 020
Не се дразня,защото не ми се е случвало  Laughing Пък и да ми се случи,едва ли ще й обърна внимание,защото всяко дете си е уникално и се развива различо.

Общи условия

Активация на акаунт