Дразните ли се?

  • 3 130
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 657
Не се дразня,ама изобщо.Всяко дете е разли4но  и е нормално едно да проходи по рано,друго по късно и т.н.

# 76
  • Мнения: 2 978
Дразнех се когато исках да покажа кефа си, че малката вече почва да прави нещо, а от другата страна се започва едно изтрелване на думи като на състезание...оо ама моето на тази възраст правеше еди кво си.. Twisted Evil изостанали сте...Ето това ме дразни..Някой да ми казва дали сме или не сме изостанали.

Отдавна съм разбрала на кой какво мога да кажа, че да не се случва тази надпревара

# 77
  • Мнения: 179
Mисля, 4е всеки си хвали детето, но това разбирасе е от радост.Мойте приятелки като се хвалят аз им се радвам, 4е дори и за нещто по късно  да е станало го преживяват или обратното  Peace

# 78
  • Мнения: 511
само понякога ако някоя направи сравнение между моето дете и неиното.ако изка да се хвали нямам нищо против. #Cussing out

# 79
  • Мнения: 5 539
Подобни коментари биха били дразнещи за човек, който без друго си има някакви комплекси и съмнения  Mr. Green .................................................................... Непоносимостта към чуждите постижения, независимо дали са реални или измислени, е една много, много характерна черта, българска и родна  Joy
Крейзи, зависи от начина, по който е направен коментарът.
Едва ли някоя майка би засияла от щастие, ако чуе: "Ма как така още не може да ходите на година и 1 месец?! Моито дете проходи още на 9м. възраст" Дали трябва да възпитавам всяка куха лейка, която си мисли, че нейното дете е еталон и мярка за всички неща? Ами обясниш веднъж, дваж, накрая ти омръзва да обясняваш и се дразниш Simple Smile

А в случая мисля, че не може да се говори за постижения. При такива малки деца не!Голямото постижение - избил ти зъб Laughing
Много характерна черта, не българска, а общочовешка, е да се хвалиш с неща, които не са твоя заслуга, а са ти дадени от Бога. За такива неща не е редно да се хвалиш, трябва да бъдеш благодарен Peace

# 80
  • Мнения: 1 671
Вече съм спряла да се дразня от коментари и съвети на околните. Като ме питат какво прави малкия и аз отговарям "Ходи на училище!" Mr. Green. Какво ли може да прави дете на 5 месеца  Rolling Eyes ?! Не го сравнявам с другите деца. Всяко дете е уникално и се развива по определен начин.  Peace

# 81
ДА И АЗ СЕ МНОГО ДРАЗНЯ ОТ ТОВА ВИНАГИ ИМА ТАКИВА НАДУТИ МАЙКИ EmbarassedКЬДЕТО СИ МИСЛЯТ ЧЕ ТЯХНОТО ДЕТЕ Е НАЙ.ВСЯКО ДЕТЕ Е РАЗЛИЧНО.НАПРАВО МИ ИДВА ДА ГИ НАБИЯ НА ТЯХ НЕ ИМ ЯСНО ЧЕ НЯМА ЕДНАКВИ ХОРА НА ЗЕМЯТА.ЗА МЕН ВСЯКО ДЕТЕ Е ХУБОВО  Laughing НЕ ИМ ОПРЬЩАИ ВНИМАНИЕ Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
По принцип не се дразня, повечето майки, с които контактувам не се хвалят, а просто споделят гордостта от някое постижение на децата си. Но познавам една майчица, която не спира да хвали детето си - как като било бебе най-много ядяло от всички, най-рано ставало (това уж не е хвалба, ама с една майчина гордост и блясък в очите е казано), най-високо било, най-рано проходило, най-рано проговорило, брояло до незнам-си колко и т.н. и т.н. Тя ме дразни определено и избягвам да си контактуваме или пък гледам да извъртя разговора в друга посока. Още повече, че виждам и детето - много е симпатично, но си е съвсем нормално дете - нито рано проходи, нито се скъсва от броене, нито приказва бог знае колко....

# 83
  • Мнения: 11 607
Дразня се много от сравнения... Дразня се и когато въпреки,че знам колко пагубни са сравненията - да сравнявам самата аз децата си... Защото понякога го правя неволно! Има неща, които по някакъв начин сравнявам с книги - до 1 г. - напр. време за ориентиране, за усмихване, за обръщане на звук и т.н., но до тук..... Всяко дете си е индивидуално и за МОЕТО дете - книга няма! Книгата се пише он-лайн всеки ден!

# 84
  • София
  • Мнения: 676
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!
Да не говорим, че за майки, които не четат нищо, това може да бъде сигнална лампа за наличието на някакви проблеми, които тя не е отчела...
Не виждам защо трябва да отричате правото на един родител да се гордее с детето си! Другият родител пък ще се гордее с нещо друго, което притежава неговото дете...

# 85
  • Мнения: 326
става ми неприятно и понякога наистина се дразня

# 86
  • Мнения: 4 473
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!
Да не говорим, че за майки, които не четат нищо, това може да бъде сигнална лампа за наличието на някакви проблеми, които тя не е отчела...
Не виждам защо трябва да отричате правото на един родител да се гордее с детето си! Другият родител пък ще се гордее с нещо друго, което притежава неговото дете...

Защо изобщо е нужно да се ражда конкуренция? Shocked
Никой не отрича ничие право Naughty Въпросът е да не се афишира до степен, че последното става досадно. Имам доста поводи за гордост с моята дъщеря, но никога не бих облъчвала когото и да било с постиженията и. Laughing Не си падам по изтъкването от какъвто и да е вид.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 775
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!...
Аз съм от НЕ дразнещите се. Но не разбирам за каква конкуренция става въпрос? В какво се конкурираме? Когато детето е готово, ще развие някакво умение. Това, че е започнало по- рано нещо е за сметка на друго. И това не прави детето  по- развито, нито майката по- грижовна. Но "връзвайки" се рискуваме да изгубим удоволствието от майчинството, следейки, кога ще седне, кога ще проходи... А и когато майката бърза, това се отразява на амбициите на детето. Става инертно и трябва винаги някой да му казва какво да прави, без самоинициатива. Нали сте виждали хора, които чакат да им кажеш, но да се сетят сами- тц Laughing. Радвайте се на децата и бъдете щастливи и спокойни. Това ще е много по- полезно за тях Hug  love001 Two Hearts

# 88
  • София
  • Мнения: 676
Добре де, защо приемате за постижения прождане или сядане???
Аз си мисля за по-различни постижения - спортни, научни, милосърдни или добросърдечни(не знам как по-точно да се изразя). Не разбирам на кое точно се дразните. Честно да ви кажа, когато една майка ми споделя, че детето и е направило това и това, аз се радвам. Наистина! И изпитвам уважение към тези родители, защото това че детето им е постигнало нещо е и тяхна заслуга. Това е. Няма за какво да се дразня...

# 89
  • София
  • Мнения: 1 775
Добре де, защо приемате за постижения прождане или сядане???
Аз си мисля за по-различни постижения - спортни, научни, милосърдни или добросърдечни(не знам как по-точно да се изразя). Не разбирам на кое точно се дразните. Честно да ви кажа, когато една майка ми споделя, че детето и е направило това и това, аз се радвам. Наистина! И изпитвам уважение към тези родители, защото това че детето им е постигнало нещо е и тяхна заслуга. Това е. Няма за какво да се дразня...
Защото оттам започват амбициите и после се доразвиват. Ако детето само е пожелало да направи нещата, които си изброила О.К.  smile3501. Но ако го е направило под натиска на родителя newsm78. Така то става жертва на нечии неосъществени мечти и надали това дете ще изживее щастливо детството си. Иначе си права, че няма нищо лошо да се гордее някой. Даже ако мога ще помогна да се доразвие детето, ако виждам, че самото то има желание за това Peace.

Общи условия

Активация на акаунт