Сода за хляб на лицето

  • 39 171
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 757
Аз съм последния човек тук, който ще се заяде с някого Simple Smile
Че изпива влагата солта се сетих заради една рецепта за пиле върху едра сол Laughing

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
За търкането на зъбите със сода или сол знам, че не трябва да се прави.Това са "остарели" методи.Те надраскват емайла на зъба!
За избелване си има пасти и процедури. Peace

# 47
  • Мнения: 511
Айде сега пък вие... то човек пък да не се изкаже неподготвен BlushСигурно съм прочела някъде, че овлажнява, което не знам дали е баш така понеже аз съм с много суха кожа и каквито и процедури да правя винаги после слагам крем, но наистина мисля, че е по-полезна от содата и даже зъболекарите препоръчват търкане на зъбите със сол наместо със сода за ефект избелване.

Щом си със суха кожа не е препоръчително да си търкаш лицето със сол, това аз съм го правила, но само на носа и брадичката, кожата изтънява и се изсушава.
Тук си даваме само добронамерени съвети. Hug
 Това за солта съм го чела доста отдавна, като натурален метод за свиване на пори. А за содата ефекта наистина е невероятен, но предполагам, че и с нея не трябва да се прекалява.

# 48
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
за лицето не съм много сигурна дали е подходящо да се ползва сода, още повече ако кожата е суха.
аз си правя пилинг от време на време със сода, но на тялото и си чувствам после кожата гладка като на клеопатра.
получава се 'скърцащ' ефект Laughing

# 49
  • Мнения: 1 391
Аз пък същата тази процедура я извършвам, но със сол и съм много доволна от резултата, а и все си мисля, че солта е по-полезна от содата и действа овлажняващо на кожата. Ще опитам и със содата, за да имам база за сравнение.

Аз защо винаги съм си мислила, че солта изсушава.99% съм сигурна, че не съм в грешка newsm78
Абсолютно си права,че изсушава.Аз съм твърдо против содата.Ако си с по чувствителна кожа, ще и направи големи поражения

# 50
  • Мнения: 1 952
Със сода се търка само Т зоната и то само при хора с разширени пори и черни точки. При мен има голям ефект, майка ми се чудеше все кво прави содата в банята и ме гледаше странно, но сега я гледам, че и тя търка усилено.
Иначе, на който му е силна содата и му възпалява и изсушава, да направи същата процедура, но със захар!

# 51
  • Мнения: 242
Аз знам още един начин за почистване освен със сода -става и с кристална захар.Слага се душ гел или сапун или с каквото си миете лицето в шепите и отгоре захарта,на мокро лице.Същото като със содата.Беше ми го казала една приятелка,която изкара курс за козметичка.

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 240
Защо ли си мисля, че ексфолиращия ефект се получава не толкова от конкретния продукт (сол, захар, сода...), а по-скоро от малките твърди частици, които "стържат" кожата?! Ако съм права същия ефект ще се постигне и с мляно кафе, пясък, смлени черупки от ядки и т.н. А дали съм права? newsm78 Но пък от друга страна всеки продукт освен "стържещите" свойства си има и някакви други качества, полезни за кожата...  newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз пък същата тази процедура я извършвам, но със сол и съм много доволна от резултата, а и все си мисля, че солта е по-полезна от содата и действа овлажняващо на кожата. Ще опитам и със содата, за да имам база за сравнение.

Аз защо винаги съм си мислила, че солта изсушава.99% съм сигурна, че не съм в грешка newsm78
Абсолютно си права,че изсушава.Аз съм твърдо против содата.Ако си с по чувствителна кожа, ще и направи големи поражения
Съгласна съм с казаното. Да добавя, че солта е силно хигроскопична /изтегля влагата там, където я има/, а содата въздейства на PH-то и, както съм чувала, е способна да направи язва на стомаха, когато се пие поради повишена киселинност на стомашната лигавица. Или, както каза веднъж един стар лекар - дерматолог: "Момиче, една кожа имаш само, няма да намериш друга на пътя."

# 54
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
не мисля, че е добра идея за чувствителни кожи... newsm78 за лице говоря.
аз съм си правила пилинг със сол Peace

# 55
  • Мнения: 3 453
Как точно се процедира със содата - просто натърквате лицето ли?  Embarassed


Аз лично слагам малко сапунче на лицето и без да го плакна добавям и содичката като не натискам а с леки масажни движения я раднасям,страхотен ефект има.Също така чудесно се почистват черните точки и със крем за бръснене КАРО/за тези на които не им понася содата/Мажете се с крема и след като засъхне го миете Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 2 271
Защо ли си мисля, че ексфолиращия ефект се получава не толкова от конкретния продукт (сол, захар, сода...), а по-скоро от малките твърди частици, които "стържат" кожата?! Ако съм права същия ефект ще се постигне и с мляно кафе, пясък, смлени черупки от ядки и т.н. А дали съм права? newsm78 Но пък от друга страна всеки продукт освен "стържещите" свойства си има и някакви други качества, полезни за кожата...  newsm78
Да, прави се и с мляно кафе- това, което изхвърляш от цедката на машината. Даже мисля, че е по-добре, защото кафето не дразни кожата и не прави червени петна (естествено, ако не се натиска).

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
А с кафе не се ли страхувате да не задръстите канала? Embarassed

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм си правила с утайка от кафе на лицето, кожата ми е изключително суха и после ми се омазни и ми стана една хубавка на пипане.
само където се страхувам да повторя, защото никъде не съм чела, че може да се прави върху лицето...

# 59
  • София
  • Мнения: 2 271
Хара, кое те притеснява, че да не смееш да повториш? Щом ти действа добре, не се притеснявай - няма странични ефекти  Peace

А с кафе не се ли страхувате да не задръстите канала? Embarassed
За лицето се използва около 1 чаена лъжичка утайка - едва ли с такова количество може да се задръсти канала.

Общи условия

Активация на акаунт