По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 950
  • 168
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 46 520
Апропо, на ден голям човек е най-добре да поема течности окло 2л и половина  Peace

... което не значи вода  Wink
Аз например вода пия много рядко и то като разредител за ракията  Laughing сокове, мляко, плодове и т.н. са ми достатъчни, за да си набавя течностите  Peace

# 166
  • Мнения: 24 467
Ако аз, като възрастен човек, бъда заставена да изпия определено от друг количество вода никак няма да съм съгласна. Повече от литър чиста вода на ден не мога да поема, че и това ми е много. Не съм болна, въобще. Просто пия и кафе, сокове, ям кисело мляко и плодове, салата. Чистата вода не е единственият източник на течности за организма.
На детето, също като на възрастния човек, водата просто следва се предлага редовно, но ако не иска не можеш да го накараш на сила, нито пък има някакъв смисъл в това. Двете ми деца не са кърмени и не са искали да пият изобщо вода през първите месеци. АМ и кърмата все са млека, които съдържат вода. Малкият и до сега не е любител на водата, големият си пие нормално. Различни хора- различна необходимост.

# 167
  • Мнения: 7 418
Селма,ама ние сме във форум "Адаптирано мляко"-колко пъти вече преди това се говори,че ако е на кърма няма нужда,[b]защото кърмата си съдържа вода.На мнение съм също,че и АМ съдържа[/b]-виждам го по дъщеря си,която не иска да пие вода(въпреки,че разлика между кърма и АМ има абсолютно),но моля ти се Никол,това не е никакво доказателство-това са голи приказки.И пак казвам-ама недейте да обобщавате за всички деца-различни деца,различни хора-пие му се-ще пие,не му се пие-няма да пие. ooooh!Единственото което съм съгласна с теб е ,водата да не е подсладена.
Приключих с тази тема-стана супер досадна вече.Който иска да дава,който иска да не дава въобще-както казах и другаде-важното е ако детето се чувства добре.Всеки си знае и си бае.Нито аз ще разбера други доводи,нито други ще разберат моите. Laughing
   много правилно мнение!!! smile3521

# 168
  • Мнения: 7 418
    Темата,като че ли ,е изчерпана...... Thinking
    Никоя майка няма да си промени мнението по въпроса,освен.......някое бъдеще  майче.
    Но такива дали надничат в подобни  форуми?

Общи условия

Активация на акаунт