По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 945
  • 168
  •   1
Отговори
Здравейте,по колко грама вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе.Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 23:11 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 520
По принцип нула грама (изключение правят вече зхранените, но на 3 месеца не би трябвало да е захранено).

# 2
  • Мнения: 254
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.

# 3
  • Мнения: 7 418
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе! Weary

# 4
  • Мнения: 4 629
Не се дава вода на толкова малко бебе

# 5
  • Мнения: 254
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе! Weary
Всеки сам си преценява, ако бебето е само на кърма може и без вода, но ако е на АМ се дава вода, все пак ако не е жадно няма да я пие. А за сокчетата ако му понасят добре  не виждам причина да не се дават. Аз давам вода от новородено, сокчета от 2 месечно.

# 6
  • Мнения: 574
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 897
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

# 8
  • Мнения: 2 677
Не че не трябва да се дава, а не е задължително. Ако му се пие на детето вода - да пие, ако не - здраве да е! От кърмата или АМ-то си набавя необходимите течности.

# 9
  • Мнения: 7 418
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78
    Има майки,дето все още дават вода на малките бебета,защото не знаят,че това е вредно!
    И на нас ни даваха шише с вода в родилния дом,с коментар,че просто така им е наредено.И аз се чудих,кой ли нарежда това и защо?

# 10
  • София
  • Мнения: 897
Селма, не се конфронтирам, но би ли обяснила какво и е вредното на водата, че аз лично не знам и се интересувам защо толкова я отричате тази вода... newsm78

# 11
  • Мнения: 2 274
николко  Peace и никакви сокчета

П.С. водата просто си я набавят от млякото, а сокчетата - само засилват коликите, заради плодовите киселини в тях! Е, ако бебето ми беше на АМ и имаше запек и аз щях да давам, но не сок, а пюре от круша, защото соковете дразнят много повече стомахчето  Peace!

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 19:32 от benighted

# 12
  • Мнения: 59
Аз също не съм давала вода до 6 месец,т.е. правих опити но малката не искаше да пие.Беше само на кърма ако това има значение,защото съм чувала че при кърмените бебета често срещано било да отказват вода.

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631

    Има майки,дето все още дават вода на малките бебета,защото не знаят,че това е вредно!

Моля ви, стига с тези крайни изказвания! Току виж, някоя майка е обезводнила детето си...колкото и голямо да е то..!

Водата е жизненоважна за всеки организъм!
Давайте, ако бебето не иска - само ще си покаже! Ако щете дори по лъжичка вода след хранене, само за изплакване на устичката, но предлагайте на детето!
Изказването, че водата е вредна за бебето, просто не мога да го повярвам!

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз не давам вода (нищо, освен кърма), но педиатърът ме съветваше да го правя още от първия месец, а да давам сокче от ябълка - от началото на втория.

# 15
  • Мнения: 27 524
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

Никой няма да те личнува. Но не си права. Да, нуждае се, но само при определени ситуации - големи горещини, повръщане, диария, потене, т.е. при риск от евентуално обезводняване. Ако всичко е наред и детето е кърмено или хранено с АМ, изобщо няма нужда от вода. Защото поемането на вода, сокчета и т.н. е за сметка на количеството мляко, което първите 6 месеца от живота на бебето е жизнено необходимо и важно.
Бебетата инстинктивно отказват да пият вода, затова все още се шири остарялото вода със захар, за да го излъжат горкото  Sad
Синът ми пропи вода на 10 месеца.
Относно изплакването - с биберон това е невъзможно. Сукането и гълтането не изплаква ни най-малко устичката.  Simple Smile Освен това е и ненужно.

# 16
  • Мнения: 1 032
Не обичам категоричното отричане на каквото и да е. По принцип не е задължително да пие вода- предлагай, ако е жадно ще пие, ако не- няма.

# 17
  • Мнения: 8 505
По колкото иска.Разбира се,ако иска.

# 18
  • Мнения: 390
Не мога да разбера защо сокчето или водата да е за сметка на  количеството мляко? newsm78Аз давам само след ядене да си изплакне устата,тя така или иначе не иска да я пие-давам и я без захар-затова LaughingПък сокчета давам от 2и 1/2 месеца заради запека,иначе нямаше да дам така скоро.Но не разбирам кое му е лошото.Колкото и библиотеки да изчета-пак не разбирам.
А да питам-за млечница не трябва ли да се изплаква поне устата?Не че разбирам за това-само питам.

# 19
  • Мнения: 8 505
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.

# 20
  • София
  • Мнения: 978
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

Абсолютно подкрепям.
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 390
Леле,хора,ама ние се оказахме ужасно много из тези форуми дето сме необразовани :crazyeyes:H2O може да е всичко но не и вредно.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 19:39 от ajva

# 22
  • Мнения: 7 418
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 

# 23
  • Мнения: 1 691
Ако искаш, предлагай без да настояваш - детето ще пие, ако иска и колкото иска. Но с две уточнения:
- никога преди хранене, защото децата не различават глад от жажда и може да се "наяде" с вода и после да не иска млякото;
- не подслаждай - няма да твърдя, че водата е вредна, но захарта със сигурност не се препоръчва за бебетата.

# 24
  • Мнения: 1 483
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 
Да бе Naughty Аз мисля,че майката познава по-добре нейното бебе и знае какво иска то.Моето кат си пие вода дали ще слушам някой дет ми каже,че не трябва да му се давам да пие водица Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 390
Селма,защо да влизам в кърмаческият бе човек,при положение че вече храня с АМ?Ако е на кърма бебето мисля че е нужна вода единствено за изплакване на устата.

# 26
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!

# 27
  • Мнения: 7 418
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 
Да бе Naughty Аз мисля,че майката познава по-добре нейното бебе и знае какво иска то.Моето кат си пие вода дали ще слушам някой дет ми каже,че не трябва да му се давам да пие водица Crossing Arms
    Аз да не би да съм нападнала някой,заради това ,че дава вода на малкото си бебе?Казах си мнението!Даже и да е крайно,не обвързвам никого с виждането си!
    Нали майката иска мнения?Или.....какво иска?
   

# 28
  • Мнения: 390
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
hahahaМного смешно беше.Айде стига верно.Ти да не би да си родила преди този период или да си била жива за да знаеш как е било?

# 29
  • Мнения: 7 418
Селма,защо да влизам в кърмаческият бе човек,при положение че вече храня с АМ?Ако е на кърма бебето мисля че е нужна вода единствено за изплакване на устата.
   Темата е зададена от друга майка,не от теб!
   Предположих,че кърми бебето си(което е най-естествено),след като няма никакъв коментар за АМ-то.

# 30
  • Мнения: 7 418
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
hahahaМного смешно беше.Айде стига верно.Ти да не би да си родила преди този период или да си била жива за да знаеш как е било?
  Въпрос на абстрактното мислене!
  Който го няма......се смее.

# 31
  • Мнения: 390
Добре,значи майката да уточни.Ама ти отправи това пожелание към всички нас дето даваме вода-"Влезте"
Селма,айде да не ти обяснявам пак,защо аз пак най-естествено не кърмя.Ако ти  беше на мое място-щеше да си отрежеш езика.

# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
ajva, много изтъпя тази тема , ама като питаш - не, не съм, тогава деца не са се раждали, или случайно родените скоропостижно са приритвали от жажда. По късно извънземна раса заселила земята наново и дарила на науката биберони.

# 33
  • Мнения: 390
Мила.аз не съм почнала с Ам-ако мислиш така.А темата изтъпя наистина

# 34
  • Мнения: 7 418
Добре,значи майката да уточни.Ама ти отправи това пожелание към всички нас дето даваме вода-"Влезте"
Селма,айде да не ти обяснявам пак,защо аз пак най-естествено не кърмя.Ако ти  беше на мое място-щеше да си отрежеш езика.
    Малко повече информация не пречи.Затова е това: ВЛЕЗТЕ.
    Не искаш не влизай,изобщо не настоявам !
    Много конфликтно си настроена.Съжалявам...

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 20:02 от Селма

# 35
  • Мнения: 390
Значи ,предлагам майката която е попитала да влезе в библиотеката и да изчете всичко там(защото аз съм чела по 100 пъти всичко-и то в кърмаческият) и да си прецени да дава ли или не вода PeaceВсеки преценява сам за себе си.Не смятам че едно решение е супер вярно и друго-супер грешно.
Ами да-ядосвам се че се дават така крайни съвети.

# 36
  • Мнения: 1 264
По колкото иска.Разбира се,ако иска.
  smile3521
Калоян доскоро не искаше вода. В началото пиеше чайчетата против колики, та нямаше и кога да предлагам вода. От третия месец започнах да му давам сокчета и категорично отказа и чайчета, а вода не искаше да близне. Сега пийва по малко, но само ако има малко захар в нея.

# 37
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.И моля без обиди все пак сме зрели хора,като не ви изнася темата не пишете и толкова що трябва да се заяждате една друга и да се държите като малки деца,много ясно съм написала по колко грама са нужни да пие на 3 месеца бебето Crossing Arms Благодаря на мамите които са ми отговорили и не ме критикуват. Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 243
Моята дъщеря много пие вода и в това не виждам нищо лошо ние сме на АМ,а все пак аз нямам нужда да се съобразявам с някого,ако искам ще давам ако искам не ,4i4i давай на детето водичка не го лишаваи Naughty



# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
По колкото иска!
Ще цитирам Блонди:
Ако всичко е наред и детето е кърмено или хранено с АМ, изобщо няма нужда от вода. Защото поемането на вода, сокчета и т.н. е за сметка на количеството мляко, което първите 6 месеца от живота на бебето е жизнено необходимо и важно.
Предлагай вода, но без захар - ако детето иска, ще пие. Ако не, не се притеснявай! Моята дъщеря започна да пие вода чак когато стана на година и няколко месеца.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 855
Давам вода без никакви претснения! няма организъм на земята, който може да живее без вода. А той щом отказва шишето понякога, не го насилвам!

# 41
  • София
  • Мнения: 897
Само ще кажа, че е хубаво че има различни мнения... така момичето, което е задало въпроса си ще може да отсее и да прецени за себе си. Моят съвет е вслушай се в детето си. В никакъв случай не я лишавай от вода ако иска само защото някой ти е казал, че не трябва. Блонди за едно си права със сигурност- че сукането не изплаква достатъчно добре устичката, по-добре е това да се прави с лъжичка с вода.  Симона никога не е пиела вода за сметка на млякото. Първите няколко месеца не пиеше много вода- не съм я насилвала, лятото пиеше огромни количества-не съм я лишавала, само защото още няма шест месеца, което е нормално.

# 42
  • Мнения: 3 478
По него време никаква. Тя между другото от скоро започна да пие вода моята кокона. Предлагала съм и по-рано, но все отказваше.

# 43
  • Мнения: 8 917
Здравейте,по колко грама вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе.Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes
Колкото и когато пожелае.

# 44
  • Мнения: 254
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
Да и на мен ми беше интересно и попитах една стара жена как е било преди 70, 80 години и ми каза че навремето когато не е имало шишета да не говорим за биберони на бебетата е давано да смучат парцалче натопено в вода.
Не искам да споря просто ми е интересно и затова споделям.

# 45
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.

# 46
  • Мнения: 8 917
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.
Интересно Thinking Как и защо се променя осмотичното налягане на водата?

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Ако е кърмено бебче никаква вода. Само в първия месец е хубаво с една лъжичка само да му изплакваш устичката заради бактериите. Иначе поне до 6м. не мисля, че трябва да се дава. Е ако си иска е друг въпрос. Но ако е кърмено бебче не съм чувало да пие вода.

# 48
  • Мнения: 70
моят звяр не пиеше вода до осмият месец,ама и не съм го мъчила

# 49
  • Мнения: 46 520
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете ...


Аз почти не пия вода, въпреки, че ям търда храна, всеки има различни нужди, но все пак говорим за бебе, което е НЕЗАХРАНЕНО, т.е. поема САМО течности. Всяка капка вода, чай, сок или каквото и да е друго, различно от мляко, измества количетвото хранителни вещества, от кото детето има нужда.


Това също се случва, за щастие рядко ...

# 50
  • Мнения: 475
Ния откакто се е родила изпива нечовешки количества вода.Мисля,че всяко човече си има своите нужди.Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.

Щото никой не ни кърми вече... Tired

Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

Защо трябва да се дава нещо друго освен кърма или мляко, ако детето отказва?
Какво значи "има нужда от вода" при положение, че всички тук (надявам се) сме наясно каква част от кърмата/млякото е вода?

# 52
  • Мнения: 559
Ами ние на тази възраст не сме пили вода, бяхме само на кърма до 6-я месец, след това започнах да и предлагам и вода със захранването, но тя категорично отказваше вода до годинката. Съветът ми е ако се кърмите да не предлагаш вода  Peace

# 53
  • Мнения: 166
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.

Щото никой не ни кърми вече... Tired

Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

Защо трябва да се дава нещо друго освен кърма или мляко, ако детето отказва?
Какво значи "има нужда от вода" при положение, че всички тук (надявам се) сме наясно каква част от кърмата/млякото е вода?
Еми по-добре казано няма накъде...  newsm78

# 54
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Моят син, който вече е на почти 5 месеца, не иска и да чуе за вода. Мисля, че децата най-добре си знаят.

# 55
  • Мнения: 5 391
На мен също в родилният дом ми дадоха шише с вода, съответно давах, щото не си бях направила труда да попрочета преди това, че едно изключително кърмено бебе няма нужда от нея.
Некст тайм ще процедирам иначе Simple Smile

# 56
  • Мнения: 8 242
Всеки организъм може да има нужда от вода, но всяко бебе има нужда най-вече от кърма.. и особено на 3м. .. А ако е кърмено - вода не му трябва, ама хич  Mr. Green
На въпроса - николко, ако е на кърма.. Ако е на АМ или е захранено - туй е друга тема - предлагай, ако иска ще пие - ако не иска, няма.
Антон не е пил вода до към 5-6 месец.. Предлагах чат пат, ама ми беше категорично отсвирвана - и много бързо се отказах - и как иначе, като висеше на циците час по час.. В най големите жеги лятото изкара без капка водичка.. И като гледам никога не му е липсвала  Crazy
В родилния дом ми се караха даже що не давам вода.. Ми по същата причина - почти нон-стоп сучеше.. Де място за вода в тоз дребен стомах  Sunglasses

# 57
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.
Интересно Thinking Как и защо се променя осмотичното налягане на водата?
Променя се, защото има разтворени вече и други молекули, а се прави, за да се избегне така нареченото водно отравяне

# 58
  • Мнения: 1 701
Леле 4i4i, в какви "дълбоки води" нагазиии...  Mr. Green Сигурно вече съжаляваш, че попита...  Crazy

# 59
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink
Така е Peace Peace Peace

# 60
  • Мнения: 150
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink
Така е Peace Peace Peace
И аз подкрепям това твърдение. Ако иска - да пие: не преди хранене и по колкото иска. И двамата ми сина пият по много вода и наддават абсолютно нормално, така че не смятам, че водата, която им давам е била за сметка на храната.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По колкото иска бебето, дъщеря ми все още почти не пие вода, но пък това не ме е спряло да и предлагам всеки път когато се сетя.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 773
ние сме само на чайчета, което естествено включва и вода, пие ги от самото начало и то доста, просто си обожава водата.Като си иска и плаче няма да я мъча я , това са глупости че водата е вредна

# 63
  • Мнения: 4 621
Не съм давала вода, Яна не искаше. Според педиатъра не е необходимо, тъй като в АМ/кърмата има достатъчно вода Peace

# 64
  • Мнения: 1 243
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода  като ожаднея няма да пия вода щот е вредна, глупости на търкалета #2gunfire

# 65
  • Мнения: 639
по колкото му се пие baby_neutral

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода  като ожаднея няма да пия вода щот е вредна, глупости на търкалета #2gunfire



Никой не е казал, че е вредна. Но няма смисъл да се дава на сила, ако бебчето не иска. Още повече в кърмата има около 80-90%вода. И те се засищат с течности. Проблем е, ако детенце е на АМ, но и то се дава с водичка до колкото знам. Но повечете бебчета като са на кърма те просто не искат, защото нямат нужда.

# 67
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Моето бебе на кърма и отказва вода :лол: (суажелявам че пиша на латинитца но нещо са развалени шрифтовете :оопс:) аз my предлагам за да мога поне да затворя устата на бабите и да сиспестя нервите :цразъеъес: като им обяснявам че в кармата има всичко необходимо(обяснявала сам поне 15 пъти Sick)






------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 23:26 от Доня Туфиня

# 68
  • Монреал
  • Мнения: 631
Така , нека обобщим и повече да не се спори:

1. Водата не е вредна!

2. Ако кърмите на поискване /през час-два примерно/ логично е бебчо да не иска да пие вода, просто защото го кърмите достатъчно често и съответно не изпитва нужда от такава.

3. Ако е на АМ и се храни през 3 часа /като моето/, на бебето му се предлага водичка и ако иска пие, ако иска не пие. 

4. Задължително водата да се предлага малко след ядене!

5. Лятото, или при претопляне зимата /случва се и това/, или в случай на обезводняване /разтройство и др./, не чакайте детето да ви каже "Мамо, искам вода", /това няма как да се случи при малко бебе/, просто му предлагайте /спазвайки т. 3/, ако има нужда-ще пие, ако няма - няма да пие. Затова аз на моя син му предлагах по всяко време на годината, без да го насилвам да пие, или да се притеснявам от факта, че пие много /или въобще/!

6. Не насилвайте детето да пие вода, нито не заменяйте нощното хранене с такава!

7. Водата не може да замени храненето! Нито предлагането и пиенето на вода, може да доведе до спад в теглото! Ако искате пробвайте да замените половината хранения през деня, най-много да изтощите детето от рев, защото го държите гладно. Затова твърденията от рода "Вода не се дава, за да не измести полезните съставки на кърмата" не ги приемам!

8. Водата се задържа в стомаха най-много за половин час! Затова тя не може да "нахрани" бебето.

9. Всички знаем, че водата изчиства организма от вредни в-ва, регулира функцията на червата, бъбреците и организма като цяло.

До тези изводи стигнах, изчитайки де що има, вярвайки на педиатърката си и "слушайки" собственото си бебе. Няма да променя възгледите си и за второто /живот и здраве/.

АЗ СЪМ най-добрата майка за децата си! И никой не може да ме убеди, че правейки или не правейки нещо според статиите в интернет /без значение кой ги е писал/ съм лоша, безотговорна, и вредяща на децата си майка!

Няма да влизам в спор с никой.
Всяка майка отговаря за собственото си дете, вярвайки, че прави най-необходимото за него.

 Peace

# 69
  • Мнения: 7 418
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода

   Ами,аз пия вода,разбира се(и не само Grinning),обаче аз не съм кърмаче!
   Различно е!Не можем по нас възрастните да съдим кое е добре,а кое не за малкото бебе!

     
     
     

# 70
  • София
  • Мнения: 107
Моето мнение е, че всяко живо същество се нуждае от вода. Аз съм кърмила бебто си до към 7 месец, давам й вода от първия ден и не съм имала проблеми. Всеки прави това за детето си, което смята, че е най-добре, така че крайните изказвания са ненужни според мен.  Hug

# 71
  • Мнения: 7 418
  Интересното е,че към крайните изказвания отнасяте най-вече тези,които са за НЕдаването на вода...
  А тези за даването,не са ли крайни?
  Стига с тази дума "КРАЙНО" мнение,просто е различно от мнозинството!
  Затова е форума,да има различни мнения.

# 72
  • Мнения: 390
Селма,казах че няма да се меся,ама ти прекали-не смяташ ли че даде достатъчно мнения до сега-хората се изказват-момичето да прецени-ми престани вече.Аз вече не казвам нищо,защото тя трябва да си прецени-не могат всички да мислят като теб пък.В края на краищата има вече 4 страници да преценява-има мнения ЗА има и против-нормално е.
Точно по въпроса,че от спорове не отговорих-ми,мила,чичи,аз наливам по 50-60мл вода на ден в шишето и го давам само след ядене да пие по малко,защото тя така или иначе не иска повече,така че не знам колко точно трябва да пие.И тя за ден изпива най-много 40мл.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:14 от ajva

# 73
  • Мнения: 5 362
Моля ви, стига с тези крайни изказвания! Току виж, някоя майка е обезводнила детето си...колкото и голямо да е то..!

Водата е жизненоважна за всеки организъм!
Давайте, ако бебето не иска - само ще си покаже! Ако щете дори по лъжичка вода след хранене, само за изплакване на устичката, но предлагайте на детето!
Изказването, че водата е вредна за бебето, просто не мога да го повярвам!
Peace
Абсолютно подкрепям!
От тук чувам за вреда от пиенето на вода Shocked

# 74
  • Мнения: 7 418
Селма,казах че няма да се меся,ама ти прекали-не смяташ ли че даде достатъчно мнения до сега-хората се изказват-момичето да прецени-ми престани вече.Аз вече не казвам нищо,защото тя трябва да си прецени-не могат всички да мислят като теб пък.В края на краищата има вече 4 страници да преценява-има мнения ЗА има и против-нормално е.

    това не е мнение по темата,а лично заяждане.....
    не съм нарушавала правилата на форума. Naughty

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:28 от Селма

# 75
  • София
  • Мнения: 622
само объркахме момичето  ooooh!

# 76
  • Мнения: 390
Не сме я объркали-тя си каза че дава вода.Момичета тя не пита ЗА или против-тя пита КОЛКО

# 77
  • Мнения: 463
Колкото иска. Моята беба понякога хич не ще да пие.

# 78
  • Мнения: 3 405
Няма две еднакви деца, всяко е индивидуално, има такива, които пият много, други - никак. Всеки спор е излишен.
Аз давам на Любо той я плюе, когато е жаден пийва малко. Жеги все още няма.
Всеки организъм сам си регулира количеството течности и няма еднозначен отговор.
Майката да предлага водичка, а бебето ако иска - да пие.

# 79
  • Мнения: 471
Синът ми пие вода / за ужас на някои/ и то доста на фона на това което се пише тука. Изпива около 100 мл на ден понякога и повече. Пие и кърма............маи и от нея доста си хапва. Първия месец беше наддал 1,2кг а втория 1 кг. Това от водата ли е или от кърмата? Simple Smile А дали не съм му навредила нещо?.......Simple Smile

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827

7. Водата не може да замени храненето! Нито предлагането и пиенето на вода, може да доведе до спад в теглото! Ако искате пробвайте да замените половината хранения през деня, най-много да изтощите детето от рев, защото го държите гладно. Затова твърденията от рода "Вода не се дава, за да не измести полезните съставки на кърмата" не ги приемам!

За Дима и всички други, които уверено казват 'аз давам и детето наддава добре, нищо му няма' и 'аз не вярвам...'- радвайте се, че е така.
Защото аз със собственото си дете съм преживяла обратното - даване на вода по педиатърско предписание - спад (не лошо наддаване - спад!) в теглото с всичките му екстри, произтичащи от това. Затова знам от първа ръка, че да - водата може да замени количество мляко в стомаха и бебето ви може да е прекалено малко и слабо, за да ви покаже, че нещо не е наред.
Няма да спорим между нас си коя какъв опит има. Това очевидно е излишно.
Аз предпочитам да вярвам на многобройни и пространни медицински проучвания, които са категорични, че при кърмени бебета вода преди захранването няма нужда да се предлага, а при бебета на АМ се предлага чиста вода по малко и след хранене и не е драма, ако не иска (както често се случва).

# 81
  • софия
  • Мнения: 25 477
До 6 месеца само сме се кърмили и сме пили по 0 грама вода на ден. Наддаваме си нормално, здрави и весели сме.
Дори и в момента, когато ядем и пюрета, и се кърмим не пием вода. Просто не иска и аз не я насилвам. Набавя си водата чрез кърмата (80% от нея е вода, все пак).
Мисля, че не е нужно да бъдем "буквалистки" по отношение на това какво казват педитата и пише по книгите - ако бебето е на еди-колко-си месеца трябва да пие еди-колко-си вода, сок, яде еди-колко-си пюре и т.н. Децата ни сами си показват от какво и по колко имат нужда.

# 82
  • Мнения: 133
Не съм давала вода и на първото, а сега и на второто дете...

# 83
  • Мнения: X
Не си мъчете невръстните бебенца и не им изплаквайте невръстните и неузрели стомахчета с вода и сокове.
Кърма_четата за това са кърма_чета, защото пият само мляко. Иначе щяха да са "вода_чета"
Дори бебета на АМ нямат нужда от вода. АМ не се прави със компот все пак.

# 84
  • Мнения: 1 353
 На Али до шест месеца не съм й давала вода, а и тя не искаше. Кърмата й стигаше за всичко

# 85
  • Мнения: 1 290
до навършването на 6 месеца Ив бе само на кърма на поискване. Започнах плахо да му давам по лъжичка и то не всеки ден забъркано от мен изкушение. Помислих си - време е май да предложа вода. Предложих. Ив се намуси. Предложих пак - пак се намуси.. и така още 2-3 пъти. Вече не предлагам Кърмим се и мнооооого бавно се захранваме.

Когато беше на 3 месеца и през ум не ми мина да му давам вода.

Да си виждала някъде в природата кърмаче (например коте) да пие вода? Правят го едва тогава когато започнат да ядат и нещо различно от кърма....

# 86
  • Мнения: 390
А ти да си виждала кърмаче в природата(коте)на АМ?Това с природата го доказах в една тема друга вече.
хаха,сега видях че преместиха темата тук-отърваха се и я прехвърлиха тук Laughing

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 22:24 от ajva

# 87
  • Мнения: 7 418
  Авторката на темата кърми бебето си.Уточнила го е .
  За бебетата на АМ,може би  е по-добре да се пусне отделна тема?Да не стават повече недоразумения.Те явно си имат своя специфика на хранене.И майките им се нуждаят от малко по-различна информация,отколкото тази,дето се дава за майки,чиито бебета са изцяло на кърма.

# 88
  • София
  • Мнения: 15 222
Много моля, който смята да се изказва по тази тема, да го прави без да се зъби.

Кой е краен, кой е екстремист, много-много не ме интересува. Стига да не се смята за велик и да не е решил, че само неговата дума трябва да се чува из всичките форуми и подфоруми във виртуалното пространство.

Мнения могат да се изказват и без да се правят опити да се набият в главите на останалите като единствено правилни.

Не ми се яха метлата, пък и днес няма да имам много време да разчиствам. Та, ако обичате, въздържайте се малко, плиййз.  Peace

# 89
  • Мнения: 153
аз давах на вашата възраст около 100-120 мл. вода . За мен водата не е вредна . Незнам за вас ,но аз правя АМ с вода  Thinking . Ако за някои хора тя е вредна не давайте АМ както и кърма  newsm09 newsm78

# 90
  • Мнения: 117
Дариян също пие доста вода,над 150 мл.за денонощие,засега не му пречи но ние хапваме АМ,плодови пюрета и каша #Crazy

# 91
  • Мнения: 3 042
Колкото изпие толкова.

Злати пък на тази възраст изобщо не пиеше вода.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 775
Според моята педиатърка водата не трябва да превишава 50 мл. на денонощие. Аз изобщо не съм давала, освен 2-3 к.л. след хранене за изплакване на устичката. Това ставаше с лъжичка, а не с биберон ( с него не можеш да изплакнеш устата). 1к.л. е 3 гр. Хранихме се по 5пъти в денонощие. Т.е. 3.3.5= 45 гр.

# 93
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

   Храним се с АМ,всеки път когато предложа вода(без захар)захапва жадно бутилката,чак
   трябва  да  я дръпна,за да не я изпие цялата.Понякога,когато не е жаден отказва
   да пие.Наддава добре,дори е дебеличък

# 94
  • Мнения: 2 908
Защо да не може с биберон да се измие устата?Аз виждам като и дам малко след ядене че бялото се отмива.

# 95
  • Мнения: 385
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!

Аз си мислех същото Peace
Според мен малко повече трябва да се замисляме за тези неща. Освен това за водата, сетих се и още нещо - ако трябваше да започваме да ядем твърда храна от толкова малки, защо не се раждаме със зъби. Природата си знае работата, но ние сме забравили да се вслушваме в нея.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 967
Колкото иска, но минимум 50 гр.

# 97
  • Мнения: 1 294
Ще пие ако иска, а ако не пие това не трябва да те притеснява.Най-вероятно няма да пожелае докато е само на мляко(то също е течност)
Във водата НЕ трябва да е добавена захар.Ако си сложила захар и предложиш на детето, когато е гладно, няма да ти откаже, но това няма да означава, че има нужда от водата.Просто ще го излъжеш със сладкото.
Дъщеря ми започна да пие вода когато въведох сухарите(на 7 месеца)Сега просто има нужда от допълнително течности. Peace

сетих се и още нещо - ако трябваше да започваме да ядем твърда храна от толкова малки, защо не се раждаме със зъби. Природата си знае работата, но ние сме забравили да се вслушваме в нея.

Да ве, това и аз съм си го мислила......бабите ни са нямали пасатори.К'во ли са правили горките? Mr. Green

# 98
  • Мнения: 5 103
Колкото иска , когато дъщеря ми беше на 3 месеца беше лято  и пиеше много около 200мл на ден Peace

# 99
Предварително да се извиня, че ще "кривна" малко от темата. Беше ми казано от нашия педиатър, че няма нужда е лятото тук бяха големи жеги, не и давах вода до 6-тата седмица, сега много ме гризе съвеста, уффф....милото дете, ама се надявам да не съм и навредила, надявам се че ако имаше проблем още тогава щеше да стане ясно. Вие какво мислите???
Иначе вода предлагам, но всеки ден пие различно, понякога не иска друг път пие по 20-30 мл. на ден, понякога 100, но рядко и още по рядко над 100. А когато имаше скок в растежа 1-2 пъти изпи наведнъж по 70 мл.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 23:51 от Thea

# 100
  • София
  • Мнения: 15 222
Не си навредила, спокойно. Ако беше жадно, бебето щеше да ти даде да разбереш.

# 101
Vivi , благодаря за отговора! Ох, какво да кажа...имаше моменти когато плачеше, но беше малка, новородена......знам ли защо е плачела, причини много, сега си мисля, че може и вода да е искала, ама аз.... Както и да е, важното е че сега е добре  Simple Smile
 
 

# 102
  • Мнения: 24 467
Доколкото съм чела и разпитвала съм се убедила, че няма такава норма. На тази възраст бебето поема само мляко и често изобщо не пие вода. В къщи поне беше така. До навършване на 5 месеца просто такова нещо не искаше да пие. Няма да го насилвам, я! Предлагала съм вода редовно, но просто не се котираше.

# 103
  • Мнения: 576
Рая е на 5м. и половина и все още не иска да пие вода изобщо. Пие само АМ Grinning

# 104
  • Мнения: 4 447
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.
Лелее ама кой ви лъже да давате?????  ooooh!

А вода му предлагай - ако иска,колкото поиска, ако не не е повод за притеснение.  Peace

# 105
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Колкото и ако иска

# 106
  • София
  • Мнения: 1 248
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78
Дрън-дрън та пляс. Естествено че се дава вода на бебе.Особено сега в жегите.Рискувате да обезводните бебетата си. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 8 283
"По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе "
- Колкото поеме..

# 108
Ако се обезводни какви са признаците?

# 109
  • Мнения: 24 467
Последният въпрос е много сериозен. Знам, че трябва да се следи редовното изхождане по малка нужда. Когато бяхме в болницата с разстройство всеки ден лекарите теглеха памперсите от предходния ден и след това теглеха детето. Това се правеше именно с цел установяване на обезводняване. При намаляване на теглото за ден напр. повече от 300 гр. поставяха система. Това обаче се прави, както вече казах, при "извънредна ситуация"- разстройство, повръщане. Когато детето си пие редовно млякото и няма подобни пролеми няма да се обезводни, понеже не пиело вода. Тя често просто не му е необходима, макар, че лично аз предпочитам винаги да предлагам, а ако не иска просто не настоявам.

# 110
  • Мнения: 388
Давам и вода от самото раждане. Изцяло сме на АМ
Връчиха ми шишенце с вода. Смятам че е важно вода да пие.
Някъде тук четох че е чая за колики Хип е вреден.
Аз ги редувам. един ден чай, друг ден вода + захар, друг ден само вода.
Пие си до 100 мл. вода.
И не се запича.

# 111
  • Мнения: 1 483
Незнам по колко трябва да се дава,но малкия пие много.

# 112
  • Мнения: 669
оххххххххх а моето мишле вода тц или  избутва шишето или ако пиине след това я повръща newsm78

# 113
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Peace

# 114
  • Мнения: 254
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.
Лелее ама кой ви лъже да давате?????  ooooh!

  Peace
A защо някой трябва да ме лъже имам глава на раменете си и мога да преценя какво да яде и какво не. Писнало ми е някой да се бърка в това как и с какво храня детето си, важното е че наддава перфекто, весела е, щастлива и здрава. А за компетентни мнения има педиатри- те затова са учили.

# 115
  • Мнения: 4 447
А ако педиатъра ти каже да дадеш шоколадче, мед и кокал да си гризка? И детето (недай Боже) получи алергичен шок? М?  Shocked

Ранното даване на сокове и храни, които не са за възрастта на детето, в 90% от случаите благоприятства за по-нататъшни чревно-стомашни проблеми и алергии, които се отключват след време.

# 116
  • Мнения: 254
А ако педиатъра ти каже да дадеш шоколадче, мед и кокал да си гризка? И детето (недай Боже) получи алергичен шок? М?  Shocked

Ранното даване на сокове и храни, които не са за възрастта на детето, в 90% от случаите благоприятства за по-нататъшни чревно-стомашни проблеми и алергии, които се отключват след време.
Хайде да не пишем глупости, алергии, шокове, проценти - жената пита за ВОДА.

И ако четеш внимателно съм писала че аз преценявам какво да и дам. Шоколад съм давала, мед също, а темата е за ВОДА.

# 117
  • Мнения: 292
Моята беба започна да пие вода преди месец преди това самата тя не искаше.
Макар,че свекърва ми твърдеше,че трябвало новородено да изпива по 300мл на ден /тя е била мед.сестра в недоносено и детско/ newsm78. .Когато дойдеше и започваше да я тъпче а тя веднага я повръщаше.

# 118
  • Мнения: 7 418
  Моето бебе още не е пропило вода.

# 119
  • Монреал
  • Мнения: 631
Голямото ми дете не искаше да пие нито водя, нито чай. Сега второто изпива по 200 мл.  на денонощие, като половината количество и повече е чай от копър. Може би затова малкия няма колики, за разлика от баткото. При това нито е повръщал, нито е недохранен. Май си замиси от детето. Затова моят съвет е да предлагате вода /още повече сега в жегите/, но да не се притеснявате, ако отказва или пие много малко.

П.п. Предлагайте вода минимум половин час след като е пило мляко бебето. За да не повръща.

# 120
Има майки,дето все още дават вода на малките бебета,защото не знаят,че това е вредно!
 #Crazy smile3555Нямам думи.За първи път чувам такова нещо.

# 121
  • Мнения: 4 447
"По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе "
- Колкото поеме..


и добавете яйцата, разбъркайте, сложете и брашно, колкото поеме   Joy

Водата не е вредна, но няма никакъв смисъл да се дава на кърмено бебе.

Има предна и задна кърма - в предната е въпросната вода - бебето утолява жаждата си, а в задната идват по-хранителните и засищащи в-ва. В библиотеката е доста добре обяснено това.

На моя Калоян вода докато го кърмех не му давах.

# 122
  • Мнения: 887
Предлагала съм на сина си вода винаги, но той си преценяваше кога и по колко да пие. След като навтъши 1г и 2 месеца направо я обожава. А относно  това, че е вредна сега го разбирам от форума и направо се  Shocked

# 123
  • Мнения: 2 908
Първо кой говори за кърмено бебе?Второ темата е от март,поне авторката отдавна е спряла да влиза тук Laughing...Но дори и хранено с АМ,всяка майка би трябвало да си реши сама дали ще предложи вода на бебето си.,дали то ще пие и как  му се отразява това даване.Защо се обобщава-олеле,тя е вредна и т.н.Моето дете и до сега не пие вода,аз съм и предлагала от малка,на приятелки децата им пият по 150 мл на ден-особено сега в жегите,а са кърмени и си наддават супер.А това че водата била вредна-този който го твърди да се прегледа при психолог.Виж ,това че може да няма смисъл от нея-е друг въпрос за обсъждане.

# 124
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ако се обезводни какви са признаците?

Кошмарът на всяка майка е, че няма достатъчно мляко и бебето й ще се дехидратира. Изобилстват страховити истории, и за нещастие това (рядко) се случва. Няма никаква причина да се случи, ако следвате горните напътствия. Истинската дехидратация е изключително необикновен медицински случай, и има предупредителни знаци, които показват дали бебето има спешна нужда от повече течности. Ако забележите някои от следните признаци (особено ако се случат едновременно с други “червени флагчета” като намалено количество ако и урина), незабавно се свържете с доктора си.
-- летаргия
-- апатия
-- слаб плач
-- суха уста или очи
-- фонтанелата (меката част) на главата на бебето е хлътнала или потисната
-- кожата губи тургора си (когато я щипнете, остава защипана на вид)
-- треска


горното е оттук и да не се бърка с агитация - просто това са признаците на обезводняване.

# 125
  • София
  • Мнения: 928
Ако кърмиш няма смисъл да даваш вода, ако си на АМ е добре да даваш. Аз лично изплаквах устата след всяко хранене, както и давах към 5-6 глътки между храненията.

# 126
  • Мнения: 1 008
Общо за деня се смятат приблизително около 120 мл.течности/не само вода/ на килограм -т.е.ако детето тежи 6 кг.умножаваме по 6.

# 127
  • София
  • Мнения: 593
Veronika44 го е написала много добре немога да се сьглася че бебетата не разбират кое е мляко и кое вода че да се засищат с нея .Газтроерентолозите твьрдят че не ги различават само до 28ден.Вода се предлага винаги ако детето желае ще пие хубаво е да не е 30мин. преди и след хранене за тази вьзраст.Дьщеря ми пие вода откакто стана на 1мес. преди това пиеше глюкоза заради по - тежка жьлтеница.Никога не сьм успявала да я зальжа с вода когато е гладна дори една нощ от глупост реших да я отказвам от нощното хранене изобщо не се зальга с вода дадох й млако и никога не повторих. И накрая човешкия организам е 90% вода.За информация отдавна вьв всички списания за мами се казва предлагайте детето ще прецени  bouquet

# 128
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
И накрая човешкия организам е 90% вода.
Всъщност - около 55% при мъжете и 51% при жените е общото количество вода в организма Peace

# 129
  • Мнения: 2 039
Според мен не се дава вода на 3 месечно бебе,аз лично дадох вода за първи път в 6 месец,но в тези огромни нечовешки жеги може да се дава малко нощем,ако майката прецени,че е необходимо  Peace

# 130
  • Монреал
  • Мнения: 631
Всъщност - около 55% при мъжете и 51% при жените е общото количество вода в организма Peace
От физическа гледна точка хората са вода. Човешкото тяло средно е 70 процента вода: главният мозък – 83% , кръвта – 90%, белите дробове - почти 90%, секретираните течности /стомашен сок , слюнка, жлъчен сок и др./- 96-99% , мускулите – 75-80% , костите 22-28% , а зъбният емайл само 0.2 %.  Като ембрион в майчината утроба започваме живота си с 99 процента вода. При раждането си ние сме 90 процента вода, а когато стигнем средна възраст, слизаме надолу до 70 процента.

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 19:41 от dima

# 131
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много интересно - защото в учебника ми по биология например пише, че течната съставка на кръвта е около 55% Peace

# 132
  • Мнения: 7 418
  А колко процента вода е кърмата? Thinking

# 133
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.

# 134
  • Монреал
  • Мнения: 631
Много интересно - защото в учебника ми по биология например пише, че течната съставка на кръвта е около 55% Peace
Това, което имаш предвид е кръвна плазма. Ние говорим за вода, а процента в нея е 90%.  Peace
 Peace
А по темата: днес в Тази сутрин пак повториха за необходимостта от вода при бебетата и децата. Дори споменаха, че обезводняването при децата до 1 г. много често не се забелязва от майката. Затова лекарят призова за по-често да се предлага.

# 135
  • Мнения: 7 418
 
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?

# 136
  • София
  • Мнения: 1 775
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?
Имам приятелка, която кърми сина си до две годишна възраст. До този момент детето не е пило вода, сок и не е захранвано абсолютно с НИЩО. Не само, че е оцеляло, а и сега е голямо, едро и здраво момче. Това ми показва, че наистина кърмата задоволява нуждите на детето от вода.
От друга страна аз се опитвам да дам на синът ми вода от бебе и абсолютно я отказва. Успявам да пробутам една- две лъжички и после край. Върти глава, а ако някой ( защото другите са на мнение, че е задължително да се дава) успее да налее водата в устата му я плюе. Аз лично отдавна се отказах да го мъча. Другите, обаче не са се отказали  Crazy.

# 137
  • Монреал
  • Мнения: 631
Извинявам се, не е по-темата.
Вярвам, че едно дете може да оцелее само на кърма, НО само ако е изолирано от останалите деца и възрастни, тъй като никой не може да ме убеди, че дете на 2 г. гледайки другите как се хранят, не иска да опита и то. Точто в тази възраст децата започват да подражават и имитират възрастните. Не познавам майка, която по този начин възпитава детето си. Като се замисля, бих се чувствала неудобно, ако моето дете, играейки си с нейното, пие сок или яде, а тя забранява на собственото си дете.  Rolling Eyes

 Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 1 775
Извинявам се, не е по-темата.
Вярвам, че едно дете може да оцелее само на кърма, НО само ако е изолирано от останалите деца и възрастни, тъй като никой не може да ме убеди, че дете на 2 г. гледайки другите как се хранят, не иска да опита и то. Точто в тази възраст децата започват да подражават и имитират възрастните. Не познавам майка, която по този начин възпитава детето си. Като се замисля, бих се чувствала неудобно, ако моето дете, играейки си с нейното, пие сок или яде, а тя забранява на собственото си дете.  Rolling Eyes

 Peace

При първа възможност, ще я попитам. Доколкото я познавам не би забранявала на детето си да яде. Но, като познавам детето по- скоро то не е искало. За моето дете мога да кажа, че когато види друго дете да пие сок иска да опита. В момента, в който усети вкуса плюе и върти главата. Така е и с водата.

# 139
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?
Абсолютно може и е доказано дори с различни изследвания, направени в тропически страни (да не каже някой, че е на по-ниски от тукашните температури Laughing).
На който му се чете:
http://www.linkagesproject.org/media/publications/frequently%20a … ons_Water_eng.PDF
http://www.who.int/child-adolescent-health/New_Publications/NUTR … ON/Water_Teas.pdf

# 140
  • Мнения: 7 418
  Hedra,Lovi,благодаря ви!Днес за първи път дадох  на бебока ми(7 месеца) да опита вода,изплюл я е цялата! LaughingМай ,така ще си продължаваме ,само на кърма.Между другото,за захранването......определено не го приема с възторг  Sad,явно и от него все още няма голяма нужда.

# 141
  • Мнения: 498
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.
Аз давам вода и мога да кажа също че това е изключително важно за всеки организъм.За пюретата мога да се съглася,но за водата не! Naughty Горкото ми дете тровя го от както се е родило с вода... Shocked

# 142
  • Мнения: 7 418
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.
Аз давам вода и мога да кажа също че това е изключително важно за всеки организъм.За пюретата мога да се съглася,но за водата не! Naughty Горкото ми дете тровя го от както се е родило с вода... Shocked
   ммммммдамммммм   ThinkingУжасно съм крайна! Mr. GreenТакава си и оставам  Twisted Evil
   Ако ти е интересно,прочети любопитните линкове,които е дала Хедра на предишната страница! Peace

# 143
  • Мнения: 139
Аз давам на сина си вода от момента, в който се прибрахме от родилния дом. Той пие по много малко. Отскоро се опитвам да не я подслаждам, но май нещо не му допада. Знам, че в този форум има много привърженички на това, на детето да не се дава вода, а само кърма. Аз си давах дори като бяхме само на кърма, а сега сме на смесено хранене. При него май водата, макар и в малки количества, е задължителна. Ама всъщност то детето само си преценява колко да пие. Важното е да не му даваш преди самото хранене, защото ще яде по-малко и няма да се засити.

# 144
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Важното е да не му даваш преди самото хранене, защото ще яде по-малко и няма да се засити.
А според мен - ако майката избере да дава вода, по-важно е действително да не е подсладена, за да е сигурна, че я пие не, защото вкусът на сладко го мами, а защото иска да пие чиста вода. И след хранене, права си Simple Smile

# 145
  • Мнения: 1 155
аз давам вода още от болницата там ни караха да им даваме за да се изчисти по-бързо жълтеницата. После продължих да й давам ,разбира се не когато й наближава времето за хранене, а и немога да се съглася че в тия жеги трябва да не  се дава вода, а тя доста пречиства.

# 146
  • Мнения: 393
  Давам вода откакто се прибрахме от болницата.По колко да даваш зависи от детето,моят син пие по много и търси вода м/у храненията.

# 147
  • Мнения: 46 520
аз давам вода още от болницата там ни караха да им даваме за да се изчисти по-бързо жълтеницата. После продължих да й давам ,разбира се не когато й наближава времето за хранене, а и немога да се съглася че в тия жеги трябва да не  се дава вода, а тя доста пречиства.

Водата пречи на "изчистването" на жълтеницата.

# 148
  • Мнения: 198
не съм привърженик на никакви крайности Peace
Мина , пропи вода към края на 3-я месец, преди това давах след хранене, за изплакване на устичката , но цокваше по малко и не искаше. После обаче сама си я търсеше и сега е така,като иска вода - не иска нищо друго Wink

# 149
  • Мнения: 204
Никаква вода. Бебето няма нужда, най-много да му дразни стомахчето.

# 150
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз давам вода от както сме се прибрали от родилния- когато се сетя между храненията. Огнян пие колкото му се пие- обикновено доста малко (10-20 мл.). Лятото пиеше повечко. Но никога не съм слагала захар и го намирам за неестествено.
Честно казано не съм я мерила никога като количество, просто защото той сам си спира да пие и почва да се лигави като не иска повече  Crazy

# 151
педиатърката ми препоръча по 100-150мл.на денонощие.Понякога пие повече по някога по малко,но дайте да ви лишат вас от вода да видим как ще се чувствате.Бебето е като всички има едни и същи нужди като всяко живо същество.Не трябва да му се дава това не трябва да му се дава онова.Аз съм на мнение ,че колкото повече го гледаш като писано яйце,толкова повече ще боледува(безспорен факт).Но в крайна сметка хората са казали "Никой не знае по-добре от една майка от какво се нуждае детето и" .

# 152
аз давам вода от както се прибрахме от родилния дом. Даже много я харесва, но винаги след хранене или между храненията никога преди самото хранене. Тя се роди в най голямата жега и си търсеше вода. Вие при 40 градуса само на мляко не може да изкарате. Давай вода ако му се пие ще я пие, ако не не. Моето дете в големите горещини пиеше по 200 мл на ден, сега като е по студено не пие. Наблюдавай си детето то само ще си покаже по колко и дали изобщо да му даваш вода, но не го насилвай или лишавай само защото някой е казал, че е вредно или полезно.

# 153
  • Мнения: 4 447
аз давам вода от както се прибрахме от родилния дом. Даже много я харесва, но винаги след хранене или между храненията никога преди самото хранене. Тя се роди в най голямата жега и си търсеше вода. Вие при 40 градуса само на мляко не може да изкарате. Давай вода ако му се пие ще я пие, ако не не. Моето дете в големите горещини пиеше по 200 мл на ден, сега като е по студено не пие. Наблюдавай си детето то само ще си покаже по колко и дали изобщо да му даваш вода, но не го насилвай или лишавай само защото някой е казал, че е вредно или полезно.

Това са абЦелютни глупости!

# 154
  • Мнения: 3 405
по колкото иска

# 155
  • Мнения: 2 908
Защо да са глупости,анче_мамче?Момичето е казало много точно-детето само ще си покаже,както и за всичко между другото е така.

# 156
  • Мнения: 46 520
Защо да са глупости,анче_мамче?Момичето е казало много точно-детето само ще си покаже,както и за всичко между другото е така.

Тя е маркирала кое точно са глупостите  Sunglasses при изцяло течна храна, няма как човек да изпитва жажда (освен при нямаме повръщане, висока Т и диария).
30-40 градуса, няма значение, София е родена в средата на август, изкара 2 лета без вода, сокове или чайове, само мляко, пиеше по литър  Grinning

# 157
  • Мнения: 2 908
А,добре,съжалявам, не съм забелязала маркираното и реших, че е целият текст.
Габриела не пиеше вода дори и при 40 градусовите жеги-пропи наскоро по малко,но оставам зад думите си,защото никой няма право да обобщава така за всички деца-всяко дете си показва само и по-добре да му даваш и да ти отказва,отколкото да не му даваш въобще,а на него да му се пие.Това разбира се не включва автоматично теорията,че ако на него му се пие бира,трябва да му дадеш-ако някой се сети да ме хапне за това например-става дума,че водата не е бира Wink
И Никол,още нещо ако може-А доказателство,че не му се пие въобще?Ако ми дадеш това доказателство,ще престана докато съм жива да пиша в тези теми.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 19:48 от афродита

# 158
  • Мнения: 46 520
... А доказателство,че не му се пие въобще?Ако ми дадеш това доказателство,ще престана докато съм жива да пиша в тези теми.

Доказателството е, че дете, след хранене не приема вода.

Говоря за предлагане директно след хранене! не след 1-2 часа, когато то вече е обработило храната и е готово за следваща доза (храна).

Другото условие да е яло, колкото то иска, а не колкото майка му е решила, че трябва. Защото, ако тя е преценила, че трябва да приеме 100 мл., а то има нужда от 150 мл. - да, ще пие вода ... защото е гладно.

Последна уговорка - водата да не е подсладена.

И доуточнявам - бебе, което НЕ Е захранено! т.е. изцяло на течна храна и да е здраво (без Т, повръщане, диария).

# 159
  • Мнения: 7 418
   Аз самата почти не пия вода,просто не я искам,защото поемам много течности във всякакъв друг вид.
   Не разбирам,как едно бебе-кърмаче ,което е изцяло на течности ,ще иска вода?Освен ,ако не го научим на това нарочно...... newsm78

# 160
  • София
  • Мнения: 4 588
Давам вода без никакви претснения!

И аз.
Моят син пие доста вода или чай, без аз да го насилвам. Храни си се много добре, наддава доста добре, така че не виждам проблем в това. Peace

# 161
  • Мнения: 2 908
Селма,ама ние сме във форум "Адаптирано мляко"-колко пъти вече преди това се говори,че ако е на кърма няма нужда,защото кърмата си съдържа вода.На мнение съм също,че и АМ съдържа-виждам го по дъщеря си,която не иска да пие вода(въпреки,че разлика между кърма и АМ има абсолютно),но моля ти се Никол,това не е никакво доказателство-това са голи приказки.И пак казвам-ама недейте да обобщавате за всички деца-различни деца,различни хора-пие му се-ще пие,не му се пие-няма да пие. ooooh!Единственото което съм съгласна с теб е ,водата да не е подсладена.
Приключих с тази тема-стана супер досадна вече.Който иска да дава,който иска да не дава въобще-както казах и другаде-важното е ако детето се чувства добре.Всеки си знае и си бае.Нито аз ще разбера други доводи,нито други ще разберат моите. Laughing

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 09:55 от афродита

# 162
  • Мнения: 3 405
правилно!  Grinning

# 163
  • Мнения: 46 520
... Никол,това не е никакво доказателство-това са голи приказки ...

Доказателството идва, когато изпълниш горните условия - тогава детето отказва да приеме вода.

И какво като е на АМ, това не променя факта, че за един ден е поела 1000 мл. ВОДА (в която е разтворено млякото, сухото вещество не влиза в тези сметки), аз не мога да изпия толкова за деня, а за бебе 8-10 кг. е повече от достатъчно.

# 164
  • Мнения: 4 447
Апропо, на ден голям човек е най-добре да поема течности окло 2л и половина  Peace

# 165
  • Мнения: 46 520
Апропо, на ден голям човек е най-добре да поема течности окло 2л и половина  Peace

... което не значи вода  Wink
Аз например вода пия много рядко и то като разредител за ракията  Laughing сокове, мляко, плодове и т.н. са ми достатъчни, за да си набавя течностите  Peace

# 166
  • Мнения: 24 467
Ако аз, като възрастен човек, бъда заставена да изпия определено от друг количество вода никак няма да съм съгласна. Повече от литър чиста вода на ден не мога да поема, че и това ми е много. Не съм болна, въобще. Просто пия и кафе, сокове, ям кисело мляко и плодове, салата. Чистата вода не е единственият източник на течности за организма.
На детето, също като на възрастния човек, водата просто следва се предлага редовно, но ако не иска не можеш да го накараш на сила, нито пък има някакъв смисъл в това. Двете ми деца не са кърмени и не са искали да пият изобщо вода през първите месеци. АМ и кърмата все са млека, които съдържат вода. Малкият и до сега не е любител на водата, големият си пие нормално. Различни хора- различна необходимост.

# 167
  • Мнения: 7 418
Селма,ама ние сме във форум "Адаптирано мляко"-колко пъти вече преди това се говори,че ако е на кърма няма нужда,[b]защото кърмата си съдържа вода.На мнение съм също,че и АМ съдържа[/b]-виждам го по дъщеря си,която не иска да пие вода(въпреки,че разлика между кърма и АМ има абсолютно),но моля ти се Никол,това не е никакво доказателство-това са голи приказки.И пак казвам-ама недейте да обобщавате за всички деца-различни деца,различни хора-пие му се-ще пие,не му се пие-няма да пие. ooooh!Единственото което съм съгласна с теб е ,водата да не е подсладена.
Приключих с тази тема-стана супер досадна вече.Който иска да дава,който иска да не дава въобще-както казах и другаде-важното е ако детето се чувства добре.Всеки си знае и си бае.Нито аз ще разбера други доводи,нито други ще разберат моите. Laughing
   много правилно мнение!!! smile3521

# 168
  • Мнения: 7 418
    Темата,като че ли ,е изчерпана...... Thinking
    Никоя майка няма да си промени мнението по въпроса,освен.......някое бъдеще  майче.
    Но такива дали надничат в подобни  форуми?

Общи условия

Активация на акаунт