По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 943
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

Никой няма да те личнува. Но не си права. Да, нуждае се, но само при определени ситуации - големи горещини, повръщане, диария, потене, т.е. при риск от евентуално обезводняване. Ако всичко е наред и детето е кърмено или хранено с АМ, изобщо няма нужда от вода. Защото поемането на вода, сокчета и т.н. е за сметка на количеството мляко, което първите 6 месеца от живота на бебето е жизнено необходимо и важно.
Бебетата инстинктивно отказват да пият вода, затова все още се шири остарялото вода със захар, за да го излъжат горкото  Sad
Синът ми пропи вода на 10 месеца.
Относно изплакването - с биберон това е невъзможно. Сукането и гълтането не изплаква ни най-малко устичката.  Simple Smile Освен това е и ненужно.

# 16
  • Мнения: 1 032
Не обичам категоричното отричане на каквото и да е. По принцип не е задължително да пие вода- предлагай, ако е жадно ще пие, ако не- няма.

# 17
  • Мнения: 8 505
По колкото иска.Разбира се,ако иска.

# 18
  • Мнения: 390
Не мога да разбера защо сокчето или водата да е за сметка на  количеството мляко? newsm78Аз давам само след ядене да си изплакне устата,тя така или иначе не иска да я пие-давам и я без захар-затова LaughingПък сокчета давам от 2и 1/2 месеца заради запека,иначе нямаше да дам така скоро.Но не разбирам кое му е лошото.Колкото и библиотеки да изчета-пак не разбирам.
А да питам-за млечница не трябва ли да се изплаква поне устата?Не че разбирам за това-само питам.

# 19
  • Мнения: 8 505
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.

# 20
  • София
  • Мнения: 978
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

Абсолютно подкрепям.
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 390
Леле,хора,ама ние се оказахме ужасно много из тези форуми дето сме необразовани :crazyeyes:H2O може да е всичко но не и вредно.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 19:39 от ajva

# 22
  • Мнения: 7 418
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 

# 23
  • Мнения: 1 691
Ако искаш, предлагай без да настояваш - детето ще пие, ако иска и колкото иска. Но с две уточнения:
- никога преди хранене, защото децата не различават глад от жажда и може да се "наяде" с вода и после да не иска млякото;
- не подслаждай - няма да твърдя, че водата е вредна, но захарта със сигурност не се препоръчва за бебетата.

# 24
  • Мнения: 1 483
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 
Да бе Naughty Аз мисля,че майката познава по-добре нейното бебе и знае какво иска то.Моето кат си пие вода дали ще слушам някой дет ми каже,че не трябва да му се давам да пие водица Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 390
Селма,защо да влизам в кърмаческият бе човек,при положение че вече храня с АМ?Ако е на кърма бебето мисля че е нужна вода единствено за изплакване на устата.

# 26
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!

# 27
  • Мнения: 7 418
  Влезте в кърмаческия форум с този въпрос,там професионалисти ще ви обяснят за даването на вода и ранното захранване,то ес кое им е вредното!
 
Да бе Naughty Аз мисля,че майката познава по-добре нейното бебе и знае какво иска то.Моето кат си пие вода дали ще слушам някой дет ми каже,че не трябва да му се давам да пие водица Crossing Arms
    Аз да не би да съм нападнала някой,заради това ,че дава вода на малкото си бебе?Казах си мнението!Даже и да е крайно,не обвързвам никого с виждането си!
    Нали майката иска мнения?Или.....какво иска?
   

# 28
  • Мнения: 390
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
hahahaМного смешно беше.Айде стига верно.Ти да не би да си родила преди този период или да си била жива за да знаеш как е било?

# 29
  • Мнения: 7 418
Селма,защо да влизам в кърмаческият бе човек,при положение че вече храня с АМ?Ако е на кърма бебето мисля че е нужна вода единствено за изплакване на устата.
   Темата е зададена от друга майка,не от теб!
   Предположих,че кърми бебето си(което е най-естествено),след като няма никакъв коментар за АМ-то.

Общи условия

Активация на акаунт