По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 951
  • 168
  •   1
Отговори
# 45
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.

# 46
  • Мнения: 8 917
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.
Интересно Thinking Как и защо се променя осмотичното налягане на водата?

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Ако е кърмено бебче никаква вода. Само в първия месец е хубаво с една лъжичка само да му изплакваш устичката заради бактериите. Иначе поне до 6м. не мисля, че трябва да се дава. Е ако си иска е друг въпрос. Но ако е кърмено бебче не съм чувало да пие вода.

# 48
  • Мнения: 70
моят звяр не пиеше вода до осмият месец,ама и не съм го мъчила

# 49
  • Мнения: 46 520
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете ...


Аз почти не пия вода, въпреки, че ям търда храна, всеки има различни нужди, но все пак говорим за бебе, което е НЕЗАХРАНЕНО, т.е. поема САМО течности. Всяка капка вода, чай, сок или каквото и да е друго, различно от мляко, измества количетвото хранителни вещества, от кото детето има нужда.


Това също се случва, за щастие рядко ...

# 50
  • Мнения: 475
Ния откакто се е родила изпива нечовешки количества вода.Мисля,че всяко човече си има своите нужди.Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.

Щото никой не ни кърми вече... Tired

Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

Защо трябва да се дава нещо друго освен кърма или мляко, ако детето отказва?
Какво значи "има нужда от вода" при положение, че всички тук (надявам се) сме наясно каква част от кърмата/млякото е вода?

# 52
  • Мнения: 559
Ами ние на тази възраст не сме пили вода, бяхме само на кърма до 6-я месец, след това започнах да и предлагам и вода със захранването, но тя категорично отказваше вода до годинката. Съветът ми е ако се кърмите да не предлагаш вода  Peace

# 53
  • Мнения: 166
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.

Щото никой не ни кърми вече... Tired

Ако не иска вода давай чай.Същото е Wink

Защо трябва да се дава нещо друго освен кърма или мляко, ако детето отказва?
Какво значи "има нужда от вода" при положение, че всички тук (надявам се) сме наясно каква част от кърмата/млякото е вода?
Еми по-добре казано няма накъде...  newsm78

# 54
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Моят син, който вече е на почти 5 месеца, не иска и да чуе за вода. Мисля, че децата най-добре си знаят.

# 55
  • Мнения: 5 391
На мен също в родилният дом ми дадоха шише с вода, съответно давах, щото не си бях направила труда да попрочета преди това, че едно изключително кърмено бебе няма нужда от нея.
Некст тайм ще процедирам иначе Simple Smile

# 56
  • Мнения: 8 242
Всеки организъм може да има нужда от вода, но всяко бебе има нужда най-вече от кърма.. и особено на 3м. .. А ако е кърмено - вода не му трябва, ама хич  Mr. Green
На въпроса - николко, ако е на кърма.. Ако е на АМ или е захранено - туй е друга тема - предлагай, ако иска ще пие - ако не иска, няма.
Антон не е пил вода до към 5-6 месец.. Предлагах чат пат, ама ми беше категорично отсвирвана - и много бързо се отказах - и как иначе, като висеше на циците час по час.. В най големите жеги лятото изкара без капка водичка.. И като гледам никога не му е липсвала  Crazy
В родилния дом ми се караха даже що не давам вода.. Ми по същата причина - почти нон-стоп сучеше.. Де място за вода в тоз дребен стомах  Sunglasses

# 57
Подсладена вода се дава, не за да се излъже бебето, горкото, а за да се промени осмотичното й налягане.
Интересно Thinking Как и защо се променя осмотичното налягане на водата?
Променя се, защото има разтворени вече и други молекули, а се прави, за да се избегне така нареченото водно отравяне

# 58
  • Мнения: 1 701
Леле 4i4i, в какви "дълбоки води" нагазиии...  Mr. Green Сигурно вече съжаляваш, че попита...  Crazy

# 59
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink
Така е Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт