По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 948
  • 168
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 418
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
hahahaМного смешно беше.Айде стига верно.Ти да не би да си родила преди този период или да си била жива за да знаеш как е било?
  Въпрос на абстрактното мислене!
  Който го няма......се смее.

# 31
  • Мнения: 390
Добре,значи майката да уточни.Ама ти отправи това пожелание към всички нас дето даваме вода-"Влезте"
Селма,айде да не ти обяснявам пак,защо аз пак най-естествено не кърмя.Ако ти  беше на мое място-щеше да си отрежеш езика.

# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
ajva, много изтъпя тази тема , ама като питаш - не, не съм, тогава деца не са се раждали, или случайно родените скоропостижно са приритвали от жажда. По късно извънземна раса заселила земята наново и дарила на науката биберони.

# 33
  • Мнения: 390
Мила.аз не съм почнала с Ам-ако мислиш така.А темата изтъпя наистина

# 34
  • Мнения: 7 418
Добре,значи майката да уточни.Ама ти отправи това пожелание към всички нас дето даваме вода-"Влезте"
Селма,айде да не ти обяснявам пак,защо аз пак най-естествено не кърмя.Ако ти  беше на мое място-щеше да си отрежеш езика.
    Малко повече информация не пречи.Затова е това: ВЛЕЗТЕ.
    Не искаш не влизай,изобщо не настоявам !
    Много конфликтно си настроена.Съжалявам...

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 20:02 от Селма

# 35
  • Мнения: 390
Значи ,предлагам майката която е попитала да влезе в библиотеката и да изчете всичко там(защото аз съм чела по 100 пъти всичко-и то в кърмаческият) и да си прецени да дава ли или не вода PeaceВсеки преценява сам за себе си.Не смятам че едно решение е супер вярно и друго-супер грешно.
Ами да-ядосвам се че се дават така крайни съвети.

# 36
  • Мнения: 1 264
По колкото иска.Разбира се,ако иска.
  smile3521
Калоян доскоро не искаше вода. В началото пиеше чайчетата против колики, та нямаше и кога да предлагам вода. От третия месец започнах да му давам сокчета и категорично отказа и чайчета, а вода не искаше да близне. Сега пийва по малко, но само ако има малко захар в нея.

# 37
само не мога да разбера защо ме критикувате Naughty,вие що не седите без вода ами пиете.И моля без обиди все пак сме зрели хора,като не ви изнася темата не пишете и толкова що трябва да се заяждате една друга и да се държите като малки деца,много ясно съм написала по колко грама са нужни да пие на 3 месеца бебето Crossing Arms Благодаря на мамите които са ми отговорили и не ме критикуват. Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 243
Моята дъщеря много пие вода и в това не виждам нищо лошо ние сме на АМ,а все пак аз нямам нужда да се съобразявам с някого,ако искам ще давам ако искам не ,4i4i давай на детето водичка не го лишаваи Naughty



# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
По колкото иска!
Ще цитирам Блонди:
Ако всичко е наред и детето е кърмено или хранено с АМ, изобщо няма нужда от вода. Защото поемането на вода, сокчета и т.н. е за сметка на количеството мляко, което първите 6 месеца от живота на бебето е жизнено необходимо и важно.
Предлагай вода, но без захар - ако детето иска, ще пие. Ако не, не се притеснявай! Моята дъщеря започна да пие вода чак когато стана на година и няколко месеца.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 855
Давам вода без никакви претснения! няма организъм на земята, който може да живее без вода. А той щом отказва шишето понякога, не го насилвам!

# 41
  • София
  • Мнения: 897
Само ще кажа, че е хубаво че има различни мнения... така момичето, което е задало въпроса си ще може да отсее и да прецени за себе си. Моят съвет е вслушай се в детето си. В никакъв случай не я лишавай от вода ако иска само защото някой ти е казал, че не трябва. Блонди за едно си права със сигурност- че сукането не изплаква достатъчно добре устичката, по-добре е това да се прави с лъжичка с вода.  Симона никога не е пиела вода за сметка на млякото. Първите няколко месеца не пиеше много вода- не съм я насилвала, лятото пиеше огромни количества-не съм я лишавала, само защото още няма шест месеца, което е нормално.

# 42
  • Мнения: 3 478
По него време никаква. Тя между другото от скоро започна да пие вода моята кокона. Предлагала съм и по-рано, но все отказваше.

# 43
  • Мнения: 8 917
Здравейте,по колко грама вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе.Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes
Колкото и когато пожелае.

# 44
  • Мнения: 254
А ако случайно бебето ти беше родено преди измислянето на шишетата с биберон и лъжиците, най-вероятно щеше да си умре от жажда...без вода...Жестока е майката природа!
Да и на мен ми беше интересно и попитах една стара жена как е било преди 70, 80 години и ми каза че навремето когато не е имало шишета да не говорим за биберони на бебетата е давано да смучат парцалче натопено в вода.
Не искам да споря просто ми е интересно и затова споделям.

Общи условия

Активация на акаунт