По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 996
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 150
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink
Така е Peace Peace Peace
И аз подкрепям това твърдение. Ако иска - да пие: не преди хранене и по колкото иска. И двамата ми сина пият по много вода и наддават абсолютно нормално, така че не смятам, че водата, която им давам е била за сметка на храната.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По колкото иска бебето, дъщеря ми все още почти не пие вода, но пък това не ме е спряло да и предлагам всеки път когато се сетя.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 773
ние сме само на чайчета, което естествено включва и вода, пие ги от самото начало и то доста, просто си обожава водата.Като си иска и плаче няма да я мъча я , това са глупости че водата е вредна

# 63
  • Мнения: 4 621
Не съм давала вода, Яна не искаше. Според педиатъра не е необходимо, тъй като в АМ/кърмата има достатъчно вода Peace

# 64
  • Мнения: 1 243
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода  като ожаднея няма да пия вода щот е вредна, глупости на търкалета #2gunfire

# 65
  • Мнения: 639
по колкото му се пие baby_neutral

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода  като ожаднея няма да пия вода щот е вредна, глупости на търкалета #2gunfire



Никой не е казал, че е вредна. Но няма смисъл да се дава на сила, ако бебчето не иска. Още повече в кърмата има около 80-90%вода. И те се засищат с течности. Проблем е, ако детенце е на АМ, но и то се дава с водичка до колкото знам. Но повечете бебчета като са на кърма те просто не искат, защото нямат нужда.

# 67
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Моето бебе на кърма и отказва вода :лол: (суажелявам че пиша на латинитца но нещо са развалени шрифтовете :оопс:) аз my предлагам за да мога поне да затворя устата на бабите и да сиспестя нервите :цразъеъес: като им обяснявам че в кармата има всичко необходимо(обяснявала сам поне 15 пъти Sick)






------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 23:26 от Доня Туфиня

# 68
  • Монреал
  • Мнения: 631
Така , нека обобщим и повече да не се спори:

1. Водата не е вредна!

2. Ако кърмите на поискване /през час-два примерно/ логично е бебчо да не иска да пие вода, просто защото го кърмите достатъчно често и съответно не изпитва нужда от такава.

3. Ако е на АМ и се храни през 3 часа /като моето/, на бебето му се предлага водичка и ако иска пие, ако иска не пие. 

4. Задължително водата да се предлага малко след ядене!

5. Лятото, или при претопляне зимата /случва се и това/, или в случай на обезводняване /разтройство и др./, не чакайте детето да ви каже "Мамо, искам вода", /това няма как да се случи при малко бебе/, просто му предлагайте /спазвайки т. 3/, ако има нужда-ще пие, ако няма - няма да пие. Затова аз на моя син му предлагах по всяко време на годината, без да го насилвам да пие, или да се притеснявам от факта, че пие много /или въобще/!

6. Не насилвайте детето да пие вода, нито не заменяйте нощното хранене с такава!

7. Водата не може да замени храненето! Нито предлагането и пиенето на вода, може да доведе до спад в теглото! Ако искате пробвайте да замените половината хранения през деня, най-много да изтощите детето от рев, защото го държите гладно. Затова твърденията от рода "Вода не се дава, за да не измести полезните съставки на кърмата" не ги приемам!

8. Водата се задържа в стомаха най-много за половин час! Затова тя не може да "нахрани" бебето.

9. Всички знаем, че водата изчиства организма от вредни в-ва, регулира функцията на червата, бъбреците и организма като цяло.

До тези изводи стигнах, изчитайки де що има, вярвайки на педиатърката си и "слушайки" собственото си бебе. Няма да променя възгледите си и за второто /живот и здраве/.

АЗ СЪМ най-добрата майка за децата си! И никой не може да ме убеди, че правейки или не правейки нещо според статиите в интернет /без значение кой ги е писал/ съм лоша, безотговорна, и вредяща на децата си майка!

Няма да влизам в спор с никой.
Всяка майка отговаря за собственото си дете, вярвайки, че прави най-необходимото за него.

 Peace

# 69
  • Мнения: 7 420
И аз не вярвам че водата е вредна Crossing Arms ,като е вредна виe що пиете вода

   Ами,аз пия вода,разбира се(и не само Grinning),обаче аз не съм кърмаче!
   Различно е!Не можем по нас възрастните да съдим кое е добре,а кое не за малкото бебе!

     
     
     

# 70
  • София
  • Мнения: 107
Моето мнение е, че всяко живо същество се нуждае от вода. Аз съм кърмила бебто си до към 7 месец, давам й вода от първия ден и не съм имала проблеми. Всеки прави това за детето си, което смята, че е най-добре, така че крайните изказвания са ненужни според мен.  Hug

# 71
  • Мнения: 7 420
  Интересното е,че към крайните изказвания отнасяте най-вече тези,които са за НЕдаването на вода...
  А тези за даването,не са ли крайни?
  Стига с тази дума "КРАЙНО" мнение,просто е различно от мнозинството!
  Затова е форума,да има различни мнения.

# 72
  • Мнения: 390
Селма,казах че няма да се меся,ама ти прекали-не смяташ ли че даде достатъчно мнения до сега-хората се изказват-момичето да прецени-ми престани вече.Аз вече не казвам нищо,защото тя трябва да си прецени-не могат всички да мислят като теб пък.В края на краищата има вече 4 страници да преценява-има мнения ЗА има и против-нормално е.
Точно по въпроса,че от спорове не отговорих-ми,мила,чичи,аз наливам по 50-60мл вода на ден в шишето и го давам само след ядене да пие по малко,защото тя така или иначе не иска повече,така че не знам колко точно трябва да пие.И тя за ден изпива най-много 40мл.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:14 от ajva

# 73
  • Мнения: 5 362
Моля ви, стига с тези крайни изказвания! Току виж, някоя майка е обезводнила детето си...колкото и голямо да е то..!

Водата е жизненоважна за всеки организъм!
Давайте, ако бебето не иска - само ще си покаже! Ако щете дори по лъжичка вода след хранене, само за изплакване на устичката, но предлагайте на детето!
Изказването, че водата е вредна за бебето, просто не мога да го повярвам!
Peace
Абсолютно подкрепям!
От тук чувам за вреда от пиенето на вода Shocked

# 74
  • Мнения: 7 420
Селма,казах че няма да се меся,ама ти прекали-не смяташ ли че даде достатъчно мнения до сега-хората се изказват-момичето да прецени-ми престани вече.Аз вече не казвам нищо,защото тя трябва да си прецени-не могат всички да мислят като теб пък.В края на краищата има вече 4 страници да преценява-има мнения ЗА има и против-нормално е.

    това не е мнение по темата,а лично заяждане.....
    не съм нарушавала правилата на форума. Naughty

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:28 от Селма

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт