По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 20 105
  • 168
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 622
само объркахме момичето  ooooh!

# 76
  • Мнения: 390
Не сме я объркали-тя си каза че дава вода.Момичета тя не пита ЗА или против-тя пита КОЛКО

# 77
  • Мнения: 463
Колкото иска. Моята беба понякога хич не ще да пие.

# 78
  • Мнения: 3 405
Няма две еднакви деца, всяко е индивидуално, има такива, които пият много, други - никак. Всеки спор е излишен.
Аз давам на Любо той я плюе, когато е жаден пийва малко. Жеги все още няма.
Всеки организъм сам си регулира количеството течности и няма еднозначен отговор.
Майката да предлага водичка, а бебето ако иска - да пие.

# 79
  • Мнения: 471
Синът ми пие вода / за ужас на някои/ и то доста на фона на това което се пише тука. Изпива около 100 мл на ден понякога и повече. Пие и кърма............маи и от нея доста си хапва. Първия месец беше наддал 1,2кг а втория 1 кг. Това от водата ли е или от кърмата? Simple Smile А дали не съм му навредила нещо?.......Simple Smile

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860

7. Водата не може да замени храненето! Нито предлагането и пиенето на вода, може да доведе до спад в теглото! Ако искате пробвайте да замените половината хранения през деня, най-много да изтощите детето от рев, защото го държите гладно. Затова твърденията от рода "Вода не се дава, за да не измести полезните съставки на кърмата" не ги приемам!

За Дима и всички други, които уверено казват 'аз давам и детето наддава добре, нищо му няма' и 'аз не вярвам...'- радвайте се, че е така.
Защото аз със собственото си дете съм преживяла обратното - даване на вода по педиатърско предписание - спад (не лошо наддаване - спад!) в теглото с всичките му екстри, произтичащи от това. Затова знам от първа ръка, че да - водата може да замени количество мляко в стомаха и бебето ви може да е прекалено малко и слабо, за да ви покаже, че нещо не е наред.
Няма да спорим между нас си коя какъв опит има. Това очевидно е излишно.
Аз предпочитам да вярвам на многобройни и пространни медицински проучвания, които са категорични, че при кърмени бебета вода преди захранването няма нужда да се предлага, а при бебета на АМ се предлага чиста вода по малко и след хранене и не е драма, ако не иска (както често се случва).

# 81
  • софия
  • Мнения: 25 919
До 6 месеца само сме се кърмили и сме пили по 0 грама вода на ден. Наддаваме си нормално, здрави и весели сме.
Дори и в момента, когато ядем и пюрета, и се кърмим не пием вода. Просто не иска и аз не я насилвам. Набавя си водата чрез кърмата (80% от нея е вода, все пак).
Мисля, че не е нужно да бъдем "буквалистки" по отношение на това какво казват педитата и пише по книгите - ако бебето е на еди-колко-си месеца трябва да пие еди-колко-си вода, сок, яде еди-колко-си пюре и т.н. Децата ни сами си показват от какво и по колко имат нужда.

# 82
  • Мнения: 133
Не съм давала вода и на първото, а сега и на второто дете...

# 83
  • Мнения: X
Не си мъчете невръстните бебенца и не им изплаквайте невръстните и неузрели стомахчета с вода и сокове.
Кърма_четата за това са кърма_чета, защото пият само мляко. Иначе щяха да са "вода_чета"
Дори бебета на АМ нямат нужда от вода. АМ не се прави със компот все пак.

# 84
  • Мнения: 1 353
 На Али до шест месеца не съм й давала вода, а и тя не искаше. Кърмата й стигаше за всичко

# 85
  • Мнения: 1 290
до навършването на 6 месеца Ив бе само на кърма на поискване. Започнах плахо да му давам по лъжичка и то не всеки ден забъркано от мен изкушение. Помислих си - време е май да предложа вода. Предложих. Ив се намуси. Предложих пак - пак се намуси.. и така още 2-3 пъти. Вече не предлагам Кърмим се и мнооооого бавно се захранваме.

Когато беше на 3 месеца и през ум не ми мина да му давам вода.

Да си виждала някъде в природата кърмаче (например коте) да пие вода? Правят го едва тогава когато започнат да ядат и нещо различно от кърма....

# 86
  • Мнения: 390
А ти да си виждала кърмаче в природата(коте)на АМ?Това с природата го доказах в една тема друга вече.
хаха,сега видях че преместиха темата тук-отърваха се и я прехвърлиха тук Laughing

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 22:24 от ajva

# 87
  • Мнения: 7 424
  Авторката на темата кърми бебето си.Уточнила го е .
  За бебетата на АМ,може би  е по-добре да се пусне отделна тема?Да не стават повече недоразумения.Те явно си имат своя специфика на хранене.И майките им се нуждаят от малко по-различна информация,отколкото тази,дето се дава за майки,чиито бебета са изцяло на кърма.

# 88
  • София
  • Мнения: 15 281
Много моля, който смята да се изказва по тази тема, да го прави без да се зъби.

Кой е краен, кой е екстремист, много-много не ме интересува. Стига да не се смята за велик и да не е решил, че само неговата дума трябва да се чува из всичките форуми и подфоруми във виртуалното пространство.

Мнения могат да се изказват и без да се правят опити да се набият в главите на останалите като единствено правилни.

Не ми се яха метлата, пък и днес няма да имам много време да разчиствам. Та, ако обичате, въздържайте се малко, плиййз.  Peace

# 89
  • Мнения: 153
аз давах на вашата възраст около 100-120 мл. вода . За мен водата не е вредна . Незнам за вас ,но аз правя АМ с вода  Thinking . Ако за някои хора тя е вредна не давайте АМ както и кърма  newsm09 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт