По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 999
  • 168
  •   1
Отговори
# 105
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Колкото и ако иска

# 106
  • София
  • Мнения: 1 249
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78
Дрън-дрън та пляс. Естествено че се дава вода на бебе.Особено сега в жегите.Рискувате да обезводните бебетата си. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 8 286
"По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе "
- Колкото поеме..

# 108
Ако се обезводни какви са признаците?

# 109
  • Мнения: 24 467
Последният въпрос е много сериозен. Знам, че трябва да се следи редовното изхождане по малка нужда. Когато бяхме в болницата с разстройство всеки ден лекарите теглеха памперсите от предходния ден и след това теглеха детето. Това се правеше именно с цел установяване на обезводняване. При намаляване на теглото за ден напр. повече от 300 гр. поставяха система. Това обаче се прави, както вече казах, при "извънредна ситуация"- разстройство, повръщане. Когато детето си пие редовно млякото и няма подобни пролеми няма да се обезводни, понеже не пиело вода. Тя често просто не му е необходима, макар, че лично аз предпочитам винаги да предлагам, а ако не иска просто не настоявам.

# 110
  • Мнения: 388
Давам и вода от самото раждане. Изцяло сме на АМ
Връчиха ми шишенце с вода. Смятам че е важно вода да пие.
Някъде тук четох че е чая за колики Хип е вреден.
Аз ги редувам. един ден чай, друг ден вода + захар, друг ден само вода.
Пие си до 100 мл. вода.
И не се запича.

# 111
  • Мнения: 1 483
Незнам по колко трябва да се дава,но малкия пие много.

# 112
  • Мнения: 669
оххххххххх а моето мишле вода тц или  избутва шишето или ако пиине след това я повръща newsm78

# 113
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Peace

# 114
  • Мнения: 254
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.
Лелее ама кой ви лъже да давате?????  ooooh!

  Peace
A защо някой трябва да ме лъже имам глава на раменете си и мога да преценя какво да яде и какво не. Писнало ми е някой да се бърка в това как и с какво храня детето си, важното е че наддава перфекто, весела е, щастлива и здрава. А за компетентни мнения има педиатри- те затова са учили.

# 115
  • Мнения: 4 447
А ако педиатъра ти каже да дадеш шоколадче, мед и кокал да си гризка? И детето (недай Боже) получи алергичен шок? М?  Shocked

Ранното даване на сокове и храни, които не са за възрастта на детето, в 90% от случаите благоприятства за по-нататъшни чревно-стомашни проблеми и алергии, които се отключват след време.

# 116
  • Мнения: 254
А ако педиатъра ти каже да дадеш шоколадче, мед и кокал да си гризка? И детето (недай Боже) получи алергичен шок? М?  Shocked

Ранното даване на сокове и храни, които не са за възрастта на детето, в 90% от случаите благоприятства за по-нататъшни чревно-стомашни проблеми и алергии, които се отключват след време.
Хайде да не пишем глупости, алергии, шокове, проценти - жената пита за ВОДА.

И ако четеш внимателно съм писала че аз преценявам какво да и дам. Шоколад съм давала, мед също, а темата е за ВОДА.

# 117
  • Мнения: 292
Моята беба започна да пие вода преди месец преди това самата тя не искаше.
Макар,че свекърва ми твърдеше,че трябвало новородено да изпива по 300мл на ден /тя е била мед.сестра в недоносено и детско/ newsm78. .Когато дойдеше и започваше да я тъпче а тя веднага я повръщаше.

# 118
  • Мнения: 7 420
  Моето бебе още не е пропило вода.

# 119
  • Монреал
  • Мнения: 631
Голямото ми дете не искаше да пие нито водя, нито чай. Сега второто изпива по 200 мл.  на денонощие, като половината количество и повече е чай от копър. Може би затова малкия няма колики, за разлика от баткото. При това нито е повръщал, нито е недохранен. Май си замиси от детето. Затова моят съвет е да предлагате вода /още повече сега в жегите/, но да не се притеснявате, ако отказва или пие много малко.

П.п. Предлагайте вода минимум половин час след като е пило мляко бебето. За да не повръща.

Общи условия

Активация на акаунт