По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 998
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 420
 
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?

# 136
  • София
  • Мнения: 1 775
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?
Имам приятелка, която кърми сина си до две годишна възраст. До този момент детето не е пило вода, сок и не е захранвано абсолютно с НИЩО. Не само, че е оцеляло, а и сега е голямо, едро и здраво момче. Това ми показва, че наистина кърмата задоволява нуждите на детето от вода.
От друга страна аз се опитвам да дам на синът ми вода от бебе и абсолютно я отказва. Успявам да пробутам една- две лъжички и после край. Върти глава, а ако някой ( защото другите са на мнение, че е задължително да се дава) успее да налее водата в устата му я плюе. Аз лично отдавна се отказах да го мъча. Другите, обаче не са се отказали  Crazy.

# 137
  • Монреал
  • Мнения: 631
Извинявам се, не е по-темата.
Вярвам, че едно дете може да оцелее само на кърма, НО само ако е изолирано от останалите деца и възрастни, тъй като никой не може да ме убеди, че дете на 2 г. гледайки другите как се хранят, не иска да опита и то. Точто в тази възраст децата започват да подражават и имитират възрастните. Не познавам майка, която по този начин възпитава детето си. Като се замисля, бих се чувствала неудобно, ако моето дете, играейки си с нейното, пие сок или яде, а тя забранява на собственото си дете.  Rolling Eyes

 Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 1 775
Извинявам се, не е по-темата.
Вярвам, че едно дете може да оцелее само на кърма, НО само ако е изолирано от останалите деца и възрастни, тъй като никой не може да ме убеди, че дете на 2 г. гледайки другите как се хранят, не иска да опита и то. Точто в тази възраст децата започват да подражават и имитират възрастните. Не познавам майка, която по този начин възпитава детето си. Като се замисля, бих се чувствала неудобно, ако моето дете, играейки си с нейното, пие сок или яде, а тя забранява на собственото си дете.  Rolling Eyes

 Peace

При първа възможност, ще я попитам. Доколкото я познавам не би забранявала на детето си да яде. Но, като познавам детето по- скоро то не е искало. За моето дете мога да кажа, че когато види друго дете да пие сок иска да опита. В момента, в който усети вкуса плюе и върти главата. Така е и с водата.

# 139
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
88-90% - съдържанието леко се изменя в рамките на храненето, като в началото има по-високо съдържание на вода, а в края - по-високо съдържание на мазнини.
Тогава излиза,че кърмата напълно може да задоволи нуждите на бебето и без вода?Даже и в горещините?
Абсолютно може и е доказано дори с различни изследвания, направени в тропически страни (да не каже някой, че е на по-ниски от тукашните температури Laughing).
На който му се чете:
http://www.linkagesproject.org/media/publications/frequently%20a … ons_Water_eng.PDF
http://www.who.int/child-adolescent-health/New_Publications/NUTR … ON/Water_Teas.pdf

# 140
  • Мнения: 7 420
  Hedra,Lovi,благодаря ви!Днес за първи път дадох  на бебока ми(7 месеца) да опита вода,изплюл я е цялата! LaughingМай ,така ще си продължаваме ,само на кърма.Между другото,за захранването......определено не го приема с възторг  Sad,явно и от него все още няма голяма нужда.

# 141
  • Мнения: 498
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.
Аз давам вода и мога да кажа също че това е изключително важно за всеки организъм.За пюретата мога да се съглася,но за водата не! Naughty Горкото ми дете тровя го от както се е родило с вода... Shocked

# 142
  • Мнения: 7 420
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе!

Много крайно изказване.
Аз давам вода и мога да кажа също че това е изключително важно за всеки организъм.За пюретата мога да се съглася,но за водата не! Naughty Горкото ми дете тровя го от както се е родило с вода... Shocked
   ммммммдамммммм   ThinkingУжасно съм крайна! Mr. GreenТакава си и оставам  Twisted Evil
   Ако ти е интересно,прочети любопитните линкове,които е дала Хедра на предишната страница! Peace

# 143
  • Мнения: 139
Аз давам на сина си вода от момента, в който се прибрахме от родилния дом. Той пие по много малко. Отскоро се опитвам да не я подслаждам, но май нещо не му допада. Знам, че в този форум има много привърженички на това, на детето да не се дава вода, а само кърма. Аз си давах дори като бяхме само на кърма, а сега сме на смесено хранене. При него май водата, макар и в малки количества, е задължителна. Ама всъщност то детето само си преценява колко да пие. Важното е да не му даваш преди самото хранене, защото ще яде по-малко и няма да се засити.

# 144
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Важното е да не му даваш преди самото хранене, защото ще яде по-малко и няма да се засити.
А според мен - ако майката избере да дава вода, по-важно е действително да не е подсладена, за да е сигурна, че я пие не, защото вкусът на сладко го мами, а защото иска да пие чиста вода. И след хранене, права си Simple Smile

# 145
  • Мнения: 1 155
аз давам вода още от болницата там ни караха да им даваме за да се изчисти по-бързо жълтеницата. После продължих да й давам ,разбира се не когато й наближава времето за хранене, а и немога да се съглася че в тия жеги трябва да не  се дава вода, а тя доста пречиства.

# 146
  • Мнения: 393
  Давам вода откакто се прибрахме от болницата.По колко да даваш зависи от детето,моят син пие по много и търси вода м/у храненията.

# 147
  • Мнения: 46 565
аз давам вода още от болницата там ни караха да им даваме за да се изчисти по-бързо жълтеницата. После продължих да й давам ,разбира се не когато й наближава времето за хранене, а и немога да се съглася че в тия жеги трябва да не  се дава вода, а тя доста пречиства.

Водата пречи на "изчистването" на жълтеницата.

# 148
  • Мнения: 198
не съм привърженик на никакви крайности Peace
Мина , пропи вода към края на 3-я месец, преди това давах след хранене, за изплакване на устичката , но цокваше по малко и не искаше. После обаче сама си я търсеше и сега е така,като иска вода - не иска нищо друго Wink

# 149
  • Мнения: 204
Никаква вода. Бебето няма нужда, най-много да му дразни стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт