ПЕДИКЮР

  • 37 007
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 299
Аз си правя сама от около 10 год. От месец се занимавам и професионално Grinning
 
Искам да попитам как се справяш сама с кюретата? Аз много бях обнадеждена, че мога да се справя и сама, след като видях какво прави маникюристката, купих си даже една кюрета, но не можах да махна и милиметър кожа Sadooooh! Не знам как става тоя номер!  Thinking Тя и самата кюрета не е добра, не беше скъпа, но не знам дали и с добра бих се справила, а не ми се вижда толкова трудно. Явно има някаква тънкост!? newsm78 Можеш ли да дадеш някакви напътствия как се работи с кюрета ? Praynig Simple Smile
Ами малко е сложно. Всичко е до тренинг. Аз преди като си го правех сама, без дори да знам как точно се прави се справях доста по-добре. А след като изкарах курса, на 2 пъти си бях престъргала петите с кюретата, защото не си виждам добре краката и карам на сляпо. Ужасно много боли Cry Като цяло сам човек е трудно да се справи сам точно с това, защото няма как да си видиш външната част на петата от долу. Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 7 723
Миленка, имам една забележка Blush
Така на снимката, като си направила френския с по-тъмен лак и за секунда ми се видя като кал под ноктите...Може и от снимката да е, но ако не е , ще е по-добре да е с бял лак Peace

 Joy Ох, разсмя ме  rotfImbo rotfImbo
Наистина така изглежда  ooooh!
А това е сребърен брокатен лак   Flutter Flutter Flutter

Още утре се разлакирвам  Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 198
Малииииии докато видя темичката вие сте я изписали #Crazy
Да се разпиша и аз тука. Аз рядко си лакирвам ноктите не краката никак не си ги харесвам и все гледам да ги крия  Confused мнооооого малки ноктета имам и лакирането е доста трудничко  Confused

# 63
  • Мнения: 5 299
Ей, Бейб, откога те чакаме с твоите професионални мнения   Hug
И преди ти го казах- страхотно е      bouquet
м, ти пък Joy След 1 год(поне), може да кажеш че съм професионалистка Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 039
Миленка, имам една забележка Blush
Така на снимката, като си направила френския с по-тъмен лак и за секунда ми се видя като кал под ноктите...Може и от снимката да е, но ако не е , ще е по-добре да е с бял лак Peace

 Joy Ох, разсмя ме  rotfImbo rotfImbo
Наистина така изглежда  ooooh!
А това е сребърен брокатен лак   Flutter Flutter Flutter

Още утре се разлакирвам  Crossing Arms
Аз пък мисля,че си се справила страхотно и много ми допада цветовата комбинация-стилно е  Peace Hug

# 65
  • Мнения: 226
Записче  Mr. Green
От това на което ме учат в момента, разбрах че наитина педикюра включва много процедури. Изчетох ви мненията и имам една забележка (ако позволите) - мажете си крачетат с крем чак след лакирането, за да се задържи лака  Wink
А относно кожичките на краката - защо пък да не се махат? При краката нещата стоят по различен начин от ръцете. Можете да ги махате, даже според мен е по-добре, за да изглеждат ноктите по-добре, а и без това са малки - така че ги разкрийте, като махнете малко излишна кожа  Peace
Всеки сам решава какво да прави, аз просто изказвам мнение  Crazy дано да съм била полезна   bouquet
Поздравления за темата!   bouquet

# 66
  • Мнения: 5 299
Аз пък обикновено чакам доста докато ми изсъхне лака на краката, затова като се намажа с крем, преди да се лакирам,. си почиствам плочката на нокъта с тампонче напоено със спирт Wink

# 67
  • Мнения: 7 723
...
 Аз пък мисля,че си се справила страхотно и много ми допада цветовата комбинация-стилно е  Peace Hug

О, благодаря    Embarassed

..Изчетох ви мненията и имам една забележка (ако позволите) - мажете си крачетат с крем чак след лакирането, за да се задържи лака  Wink
....

Не си мажа краката нито преди, нито след лакиране  ooooh!
А трябва, наистина  Thinking

# 68
  • Мнения: 5 299
Цитат на: mylenka link=topic=177388.msg3576831#msg3576831

[quote author=Лори link=topic=177388.msg3576777#msg3576777 date=1175195703
..Изчетох ви мненията и имам една забележка (ако позволите) - мажете си крачетат с крем чак след лакирането, за да се задържи лака  Wink
....

Не си мажа краката нито преди, нито след лакиране  ooooh!
А трябва, наистина  Thinking
[/quote]Абсолютно задължително е Wink И винаги след баня.

# 69
  • Мнения: 455
Ще пусна една снимка от лятото,сега не съм се снимала,понеже зимата си правя само френски.Пускала съм я,но в друга тема:
http://i112.photobucket.com/albums/n165/rodito/pedikur.jpg

# 70
  • Мнения: 5 299
Ще пусна една снимка от лятото,сега не съм се снимала,понеже зимата си правя само френски.Пускала съм я,но в друга тема:
http://i112.photobucket.com/albums/n165/rodito/pedikur.jpg
Това не съм го виждала - много е готино Grinning

# 71
  • Мнения: 2 152
Миленка, не съм искала да те засегна  Hug
Ама аз казвам това,което мисля, без да обидя, надявам се Blush.Просто така ми изглежда,може би от снимката, а на светлина да е друго

Харесвам и такива хора - не празни ласкатели, а да казват истината, та затова... Blush

# 72
  • Мнения: 7 723
Миленка, не съм искала да те засегна  Hug
Ама аз казвам това,което мисля, без да обидя, надявам се Blush.Просто така ми изглежда,може би от снимката, а на светлина да е друго

Харесвам и такива хора - не празни ласкатели, а да казват истината, та затова... Blush

Евала ти правя, за което  Peace
Уважавам такива хора, но наистина не си ме засегнала, ама грам  Naughty
Като се загледах, наистина на снимката така изглежда, а на "лайф" не е така.  Laughing

# 73
  • Мнения: 393
Аз си правя сама от около 10 год. От месец се занимавам и професионално Grinning
 
Искам да попитам как се справяш сама с кюретата? Аз много бях обнадеждена, че мога да се справя и сама, след като видях какво прави маникюристката, купих си даже една кюрета, но не можах да махна и милиметър кожа Sadooooh! Не знам как става тоя номер!  Thinking Тя и самата кюрета не е добра, не беше скъпа, но не знам дали и с добра бих се справила, а не ми се вижда толкова трудно. Явно има някаква тънкост!? newsm78 Можеш ли да дадеш някакви напътствия как се работи с кюрета ? Praynig Simple Smile
Ами малко е сложно. Всичко е до тренинг. Аз преди като си го правех сама, без дори да знам как точно се прави се справях доста по-добре. А след като изкарах курса, на 2 пъти си бях престъргала петите с кюретата, защото не си виждам добре краката и карам на сляпо. Ужасно много боли Cry Като цяло сам човек е трудно да се справи сам точно с това, защото няма как да си видиш външната част на петата от долу. Rolling Eyes

Последните  три години ходех  на педикюр всеки 20 дена , защото имам проблем с петите .
И ми беше писнало да плащам като поп - то не са кола маски , то не са ноктопластики поддръжка , то не е почистване на лицето ... и да не изреждам .
Взех се в ръце и реших , че и сама мога всичко това - е сега има неща , които е по - добре в салон да ти ги направят , но има и такива с които може и сам да се справиш .
Купих си кюре и право в къщи да си правя педикюр .
Спазих си цялата процедура - първо във ваничка със соли киснах краката около 30 мин .
С кюрето махнах мъртвата кожа , след това с  пилата  загладих петите .
Станаха като на бебе .
Кожичките ги избутвам и после ги махам с един инструмент , който не знам как се казва .
Слагам база за нокти , отгоре лакирам и накрая топ лак - това нещо държи един месец , даже и зимата със затворени обувки .
После следва любимото ми - масаж с мазно кремче , само него не си го правя сама , а карам гаджето .  Blush
Толкова ми е приятно , че даже веднъж заспах ! hahaha

# 74
  • Мнения: 690
И аз не си харесвам пръстите на краката...Но накрая се престраших да си ги нарисувам и да ви ги покажа. Снимките ги пуснах преди няколко дена в темата за Nail Art

Това направих на краката на майка ми
http://images14.snimka.bg/002516233.jpg
http://images14.snimka.bg/002516234.jpg

А това си направих на моите
http://images14.snimka.bg/002516239.jpg

И аз много мразя космите по палците и по другите пръсти де. Също и аз си ги махам с епилатора и дооооста боли...

Общи условия

Активация на акаунт