Тайната на дългата и гъста коса-9

  • 48 995
  • 487
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 286
И аз имам въпрос относно хининовата вода -  в маската ли да се слага или след маска и измиване да се намазват корените на косата?  Rolling Eyes

# 406
  • Мнения: X
И аз имам въпрос относно хининовата вода -  в маската ли да се слага или след маска и измиване да се намазват корените на косата?  Rolling Eyes
След измиване се втрива в корените. Възможно е леко да щипе или загрява. Не се изплаква. Peace

# 407
  • Мнения: 505
Мацваш си малко пръстите, разнасяш и започваш да "опипваш" косата - става леко мазничка и стои накъдето я сложиш. Подходяща е за по къса коса, а след "моделирането" можеш да фиксираш с лак за коса Peace

БЛАГОДАРСКО...   bouquet само дето моята вакса много е твърда като консистенция, та се чудя   newsm78 как ще си МАЦНА... ама ще пробвам 

# 408
  • Мнения: X
БЛАГОДАРСКО...   bouquet само дето моята вакса много е твърда като консистенция, та се чудя   newsm78 как ще си МАЦНА... ама ще пробвам 
Лекичко, само си намазваш пръстите колкото да станат мазнички, ако вземеш повечко косата ще стане много лепкава и ще трябва да тичаш до банята  Wink

# 409
От топлината на пръстите ваксата малко ще се поразтопи, затова е добра идеята да се вземе мъничко - все пак е по-добре да добавиш отколкота да си миеш косата.

# 410
Много искам да сложа в маската си и хапчета хинин, чувала съм за страхотни резултати, но след като вече не се произвежда...
Веднъж пробвах да сложа в маската хининова вода, но трябваше да компенсирам със сухо вещество или да спестя от мазнината (а аз не искам) иначе много се разтича. От един път, както знаем, ефект не може да се очаква.

# 411
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 963
Колкото до гаранционния срок в аптеката ми казаха, че няма да има никакви проблеми, ако шишенцето е стояло на тъмно и не е било излагано на слънце.

# 412
  • София
  • Мнения: 4 793
Много искам да сложа в маската си и хапчета хинин, чувала съм за страхотни резултати, но след като вече не се произвежда...
Веднъж пробвах да сложа в маската хининова вода, но трябваше да компенсирам със сухо вещество или да спестя от мазнината (а аз не искам) иначе много се разтича. От един път, както знаем, ефект не може да се очаква.
Можеш да си купиш насипен от аптека, продава се на грамове. Един грам не помня колко беше, но са си стотинки.

# 413
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе момичета ползвате ли балсам без отмиване и след него слагате ли кристали???

# 414
  • Мнения: X
Абе момичета ползвате ли балсам без отмиване и след него слагате ли кристали???
Понякога слагам един за изправяне на косата и както обикновено - кристали само в краищата. Peace

# 415
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе момичета ползвате ли балсам без отмиване и след него слагате ли кристали???
Понякога слагам един за изправяне на косата и както обикновено - кристали само в краищата. Peace

Да но балсама без отмиване се слага по цялата дължина. Не знам какво ще стане ако се смесят кристалите и балсама, да не са взаимно отблъскващи се, или единия да губи свойства заради другия или кристалите да не могат да си свършат работата заради слоя балсам или нещо подобно?

# 416
  • Мнения: X
Да но балсама без отмиване се слага по цялата дължина. Не знам какво ще стане ако се смесят кристалите и балсама, да не са взаимно отблъскващи се, или единия да губи свойства заради другия или кристалите да не могат да си свършат работата заради слоя балсам или нещо подобно?
Балсама за изправяне си се нанася по цялата коса.
НЕ - не са взаимно отблъскващи се - кристалите всъщност са силиконов продукт - не взаимодействат кой знае колко с какъвто и да било балсам - нямат активни вещества, които да се "отблъскват" с други компоненти. А и във фризьорските салони слагат независимо дали балсамът се отмива или не.  Peace

# 417
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да но балсама без отмиване се слага по цялата дължина. Не знам какво ще стане ако се смесят кристалите и балсама, да не са взаимно отблъскващи се, или единия да губи свойства заради другия или кристалите да не могат да си свършат работата заради слоя балсам или нещо подобно?
Балсама за изправяне си се нанася по цялата коса.
НЕ - не са взаимно отблъскващи се - кристалите всъщност са силиконов продукт - не взаимодействат кой знае колко с какъвто и да било балсам - нямат активни вещества, които да се "отблъскват" с други компоненти. А и във фризьорските салони слагат независимо дали балсамът се отмива или не.  Peace


Да, но дали кристалите дали могат да проникнат до косъма, заради балсама? Трябва да питам фризьорката си. Ама заради малкия не мога да отида на фризьор, че няма кой да го гледа, че и на козметик не мога да отида, ходя космата  Twisted Evil е поне ръцете ми...  ooooh!

# 418
  • Мнения: X
Те не проникват, те "обвиват" косъма, такава си им е функцията.
А козметичката е заета на МАХ Grinning

# 419
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Те не проникват, те "обвиват" косъма, такава си им е функцията.
А козметичката е заета на МАХ Grinning

Е, че как ще овлажнят и подхранят косъма и ще предотвратят накъсване и цъфтене на косъма, ако не проникнат в него или нямат достъп до него от куп друга козметика?

Общи условия

Активация на акаунт