За маргарина "Калиакра" и преместването му в Румъния

  • 2 962
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
кой го е дерт за народа, да се съхрани като нация и като пазар...
Joy Joy Joy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 740
кой го е дерт за народа, да се съхрани като нация и като пазар...
Joy Joy Joy



Винаги се започва отнякъде. Grinning

# 17
  • Мнения: 4 916
Цитат
Бихте ли бойкотирали дадена стока, за да подкрепите българското производство?

Слагам ръка на сърцето и не смея да излъжа - не, не бих си купила телевизор "Велико Търново" вместо "Сони".

За маргарина - бойкотирам го като цяло. Разбирам, че темата за съкращенията в завода е болна за Добрич, но с бойкот производството няма да се върне. По-добре да се наблегне на вредата от маргарина като цяло.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
В случая подкрепям бойкота, да.

# 19
  • Мнения: 480
Интересува ме мнението на ССФ Simple Smile
Не знам какво значи ССФ, но ще се впиша. Пък ако ме нахокате - изчезвам   tiptoe


Специално за маргарина "Калиакра" не бих подкрепила бойкота. Защото не ми харесва.
Виж, ако е стока дето я харесвам, бих отговорила с "да" на въпроса.
Важно е качеството, по-точно - има ли го или не?!
Дали ще го произвеждат  в България, Румъния или където и да е, рецептата, качествените показатели, са едни и същи.
И също: "Продължаваме да се отнасяме с уважение към нашите хора и ще се постараем да им помогнем в процеса на намиране на нова работа" - добави още В. Пауна. "Уважението" ще се изрази в парично обезщетение, което ще се стопи ужасяващо бързо. А "процесът на намиране на нова работа" няма да доведе до нищо и хората ще оплакват от съдбата си, безпаричието и гадните румънци

# 20
  • Мнения: 1 520
Категорично не.

Замислих се изобщо какво е произведено в България от това, което ползваме. Много малко са нещата, нищо, че всичко е купувано от тук, а не от чужбина.

Но май, май, всичко е докарано от някъде.

Съответно - не, няма да бойкотирам, че не е произведено в България. Ако качеството ме удовлетворява, нищо не ме спира да купя.

# 21
  • Мнения: 2 013
Маргаринът трябва да бъде бойкотиран като цяло, незвисимо къде е произведен. Прочетете как се прави и какво съдържа.
Яжте масло и зехтин - много по-полезни са, дори и за тези на диета.

И като цяло, добре е да се бойкотират храни, дошли от майната си, а да се ядат местни, които не са пропътували хиляди километри...




# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Бихте ли бойкотирали дадена стока, за да подкрепите българското производство?"

Точно този продукт - не, тъй като не го потреблявам. За някой друг - по-полезен, бих се замислила... newsm78

# 23
  • Мнения: 5 370
Маргаринът трябва да бъде бойкотиран като цяло, незвисимо къде е произведен. Прочетете как се прави и какво съдържа.
Яжте масло и зехтин - много по-полезни са, дори и за тези на диета
.

Съгласна съм с това. Не консумирам маргарин от години....може би от времето на студентството ми.
Само ми е жал за хората, които ще останат без работа......живяла съм в малък град, където щом едно голямо предприятие почнеше да изрива хората навън при поредното съкращение-се усещаше на всякакви нива - от гаражчето в кооперацията до нашите учителски заплати...... Tired ooooh!

# 24
  • Мнения: 4 915
Не.

Избирам стоката според качествата й, не произхода й.

Национализмът в случая би изиграл лоша услуга на родния производител: ако се купува заради национализма, а не заради качествата на стоката му, как би бил конкурентно способен на Европейския пазар? Особено сега, когато сме в ЕС...


П.П. Иначе маргарин не консумирам от години.  Wink

# 25
  • Мнения: 4 916
Не.

Избирам стоката според качествата й, не произхода й.

Национализмът в случая би изиграл лоша услуга на родния производител: ако се купува заради национализма, а не заради качествата на стоката му, как би бил конкурентно способен на Европейския пазар? Особено сега, когато сме в ЕС...


П.П. Иначе маргарин не консумирам от години.  Wink


Изцяло подкрепям!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
Единственото, за което ми пука е ,че хората ще останат без работа.И  това,което ми е чудно е ,че някъде ,може би по Тв съм чувала,че в Румъния заплатите са по-високи от тук,как тогава им е по-изгодно там не мога да разбера.

И още нещо , от къде сте сигурни ,че маслото е масло ? Аз не вярвам,сигурно и то е маргарин. Rolling Eyes

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И още нещо , от къде сте сигурни ,че маслото е масло ? Аз не вярвам,сигурно и то е маргарин. Rolling Eyes
Надали Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 546
зависи от ситуацията. в случая - да, бих бойкотирала. точно калиакра купувам, олио също.
Национализмът в случая би изиграл лоша услуга на родния производител: ако се купува заради национализма, а не заради качествата на стоката му, как би бил конкурентно способен на Европейския пазар? Особено сега, когато сме в ЕС...
защо? ЕС, ЕС, ама в БГ ще се закрият работни места, ще се намали и стокооборота - на суровини например, също много вероятно да намалее оборота и на транспортните фирми, зареждащи производството и т.н. по веригата . мен лично, продуктите на калиакра ме удволетворяват от към качество. НО има и други такива, които също са правени в БГ. така че, ако се измести производството, няма да купувам повече калиакра. а за избирането на стоките по произход - ами произходът също може да е част от търговската марка - смолянски картофи, смилянски боб, доста хора не си купуват техника, поризведена в китай...

# 29
  • София
  • Мнения: 38 539
Аз така или иначе маргарин не употребявам, но да се изкажа. Кофти е баровци като Юниливър да оставят 100 човека без работа, а и всички останали, свързани с предприятието. В началото ме беше яд и исках да бойкотирам всичко това - http://www.unilever.com/ourbrands/ ама просто няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт