За маргарина "Калиакра" и преместването му в Румъния

  • 2 960
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 211
  С ръка на сърцето си признавам, че повечето стоки ги консумирам с вкусовите си рецептори и национализма на едно консуматорско ниво ми е труден, бойкотирам стоки, които не ми допадат вкусово, без да наблягам на националност.
 По конкретната тема с маргарина "Калиакра"-маргарин не купувам, така че не съм им в таргет групата, където и по света да се запратят
и аз така.
за мен няма значение къде се произвежда
държавата е тази, която трябва да субсидира, стимулира и т.н.родното производство, а не аз/ние

# 31
  • Мнения: 7 114
Както вече казах и в другата тема - започвам бойкот на продуктите, на които видя надпис "Юниливър".

# 32
  • Мнения: 4 546
Както вече казах и в другата тема - започвам бойкот на продуктите, на които видя надпис "Юниливър".

коя е другата тема?
Аз така или иначе маргарин не употребявам, но да се изкажа. Кофти е баровци като Юниливър да оставят 100 човека без работа, а и всички останали, свързани с предприятието. В началото ме беше яд и исках да бойкотирам всичко това - http://www.unilever.com/ourbrands/ ама просто няма да стане.
нещо не можах да схвана за какво иде реч тук, просто страницата на юнилевер  newsm78

# 33
  • Мнения: 7 114
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175333.80
На страницата на фирмата има една лента с продуктите. Козметика, битова химия...

# 34
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Щом е по изгодно производството в Румъния бойкота няма да спаси работните места, просто държвата трябва да създаде условия за привличане на инвестиции  newsm78, а не да гони, както се вижда, собствените си производства!ууу па сАм умна!!

# 35
  • Мнения: 4 546
Щом е по изгодно производството в Румъния бойкота няма да спаси работните места, просто държвата трябва да създаде условия за привличане на инвестиции  newsm78, а не да гони, както се вижда, собствените си производства!ууу па сАм умна!!
права си - няма. навремето бургазлии се опитаха да бойкотират бургаско, защото производството се премести от бургас в...забравих къде точно, ама в друг град. е , като гледам бургаско още си се произвежда и сега отново е да не кажа най- ама една от най-консумираните бири в бургас.

# 36
  • Мнения: 2 070
Аз бойкотирам по други причини - ако знам, че компанията експлоатира работниците, ако знам, че вреди на околната среда и съсипва региона, в който произвежда и ако не се съобразява с местните хора. Също и ако са монополисти и прекаляват с рекламата на обществени места като градинки, училища, градски транспорт. Също, ако не са особено здравословни или ако заради тяхх малките производители не могат да прокопсат. Ей такива. Бойкотирам Шел, Макдоналдс, Нестле, Кока-Кола, Данон. Неуспешно, но се старая -веригите като Билла и други. За съжаление в момента работя по една програма на P&G, но бойкотирам и техните неща, не си ги купувам. Ако знам, че нещо е родно производство, че даже и локално по град бих го подкрепила.   Peace

Почваме и тук да усещаме неприятните страни на глобализацийката май май.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
Хахахха, че какво се възмущавате! Нали сме едно голямо Европейско семейство,а? К'во значение има къде се прави? Голямо драпане, голямо чудо за тоз ЕС, пък сега ще бойкотираме членовете на семейството си... Thinking

По темата за маргарина.. Нищо и никой няма да бойкотирам, не употребявам маргарин от години... Такова нещо не влиза в хладилника ми... Да, но влиза в състава на разби банички и пр. храни. Така, че дали ще бойкотирате или не пак ще ядете маргарин калиакра и ще си го купувате даже! Twisted Evil

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Да, но влиза в състава на разби банички и пр. храни. Така, че дали ще бойкотирате или не пак ще ядете маргарин калиакра и ще си го купувате даже! Twisted Evil
Не ям банички Crossing Arms Пък! Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, но влиза в състава на разби банички и пр. храни. Така, че дали ще бойкотирате или не пак ще ядете маргарин калиакра и ще си го купувате даже! Twisted Evil
Не ям банички Crossing Arms Пък! Grinning

Ами то няма са мо в баничките..  Wink Отиде бойкота на кино... Crazy

# 40
  • Мнения: 150
Простете! Малко съм неориентиран. Къде по света се лекува главоболие с гилотина? Режем главата, а? А защо в Румъния, а не в България? Какъв е отговорът на този въпрос? Дали не е в по-благоприятните условия за бизнес в Румъния? Едва ли, ние тук сме земен рай, за какво му е на човек да си мести фирмата там... Протест срещу румънския "Калиакра" Simple Smile Пак простете, смешно е... А протест срещу българския бюрократ, чиновник, администратор, министър, премиер? Или това е маловажно. Маргаринът е важен, по-важен... Все пак е храна, нали? Simple Smile

# 41
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
... държавата е тази, която трябва да субсидира, стимулира и т.н.родното производство, а не аз/ние
Сори, ама не мога да се съглася с теб. Държавното планиране и субсидиране е приоритет на социалистическата мисъл, която малко или много ни доведе до този абсурд в който живеем.
Точно ние като клиенти стимулираме дадено производство със своето потребление.
Ако това пък потребление носи полза на скапаната ни държавица във вид на данъци и по-добър социален статус на тези, които произвежда стоката - още по-добре.
Именно заради това малко шовинизъм няма да ни дойде зле.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 539
Както вече казах и в другата тема - започвам бойкот на продуктите, на които видя надпис "Юниливър".

коя е другата тема?
Аз така или иначе маргарин не употребявам, но да се изкажа. Кофти е баровци като Юниливър да оставят 100 човека без работа, а и всички останали, свързани с предприятието. В началото ме беше яд и исках да бойкотирам всичко това - http://www.unilever.com/ourbrands/ ама просто няма да стане.
нещо не можах да схвана за какво иде реч тук, просто страницата на юнилевер  newsm78
Исках да кажа да бойкотирам всички продукти на Юнилевер.

# 43
  • Мнения: 4 915
зависи от ситуацията. в случая - да, бих бойкотирала. точно калиакра купувам, олио също.
Национализмът в случая би изиграл лоша услуга на родния производител: ако се купува заради национализма, а не заради качествата на стоката му, как би бил конкурентно способен на Европейския пазар? Особено сега, когато сме в ЕС...
защо? ЕС, ЕС, ама в БГ ще се закрият работни места, ще се намали и стокооборота - на суровини например, също много вероятно да намалее оборота и на транспортните фирми, зареждащи производството и т.н. по веригата . мен лично, продуктите на калиакра ме удволетворяват от към качество. НО има и други такива, които също са правени в БГ. така че, ако се измести производството, няма да купувам повече калиакра. а за избирането на стоките по произход - ами произходът също може да е част от търговската марка - смолянски картофи, смилянски боб, доста хора не си купуват техника, поризведена в китай...

В случая, пред свършен факт, дали ще се бойкотира или не маргаринът, закритите работни места са си закрити. С бойкот няма да се отворят отново.
Принципно, родният производител има интерес да се купува продукта му заради качеството, а не заради фалшиво създадени предпочитания. Дали ще изнася или ще се конкурира на нашия пазар с чужди производители/вносители, няма значение. Пазарната икономика е тази, която диктува правилата. Потребителят трябва да бъде спечелен с качествена стока.

За дадения пример - стоките според произхода им се избират съвсем естествено, ако това е свързано с регионалния им произход. Нормално да предпочетеш смолянски картофи, смилянски боб, асеновградски мавруд, силистренски кайсии, лудогорско пиле и т.н... Wink Защото географските характеристики и особеностите на суровината предопределят до голяма стерен качествата на крайния продукт.

А за китайската стока - не всичко е евтино и нетрайно. Но това е друга тема.  Wink

# 44
  • Мнения: 4 306
Няма да го купуваме повече.

Общи условия

Активация на акаунт