Има ли майки, които отказват ваксините???

  • 6 518
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 621
Никога не съм си и помисляла да ги отказвам. Виж ако има въриант да се заменят с по-добри- да, но да ги откажа- не бих рискувала.
Аз също Peace

# 31
  • Мнения: 819
Ние си купувахме и ДТКто,и Полиото,а тази за рубеола и т.н. я отказахме,по-късно ще я сложим

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не съм купувала никакви ваксини, слагаме по ЗК. За отказ от ваксини още не съм достатъчно узряла... 

# 33
  • Мнения: 2 746
Лекар - хомеопат??? Я стига ! Хомеопатията не е никакво лечение, това е по-скоро терапия на основата на внушението,че уж приемаш някакво лекарство!Или още се нарича плацебо ефект.Повечето от нас го знаят, естествено.Не подлагай детето си на експериментите на някаква учила-недоучила "хомеопатка"!Направо се чудя как така с лека ръка отрича ваксините?Естествено, като всеки препарат вкарван отвън в човешкото тяло може да имат страничните си ефекти, но все пак има съотношение полза - риск, при което ползата от ваксините превишава многократно вредата!А пък да не говорим, като дойде време за детска градина или училище какви проблеми ще имаш, просто ти е бедна фантазията!
Това, което съм написала не е упрек към теб, а е израз на огромното ми възмущение, от такива самозвани хомеопати!

# 34
  • Мнения: 1 371
... не дадох да и бият българската против полиомиелит, а си купих Пентаксим.

И аз така направих.
и аз!  Peace

# 35
  • Мнения: 1 216
Не съм чувала за такива! Поне не за задължителните

# 36
  • София
  • Мнения: 44 103
след като детето няма сериозни показания да не му се бият ваксини, никога не бих ги отказала. Знам, че и без ваксини се оцелява - на мен са ми били абсолютно забранени и нямам ваксини, освен БЦЖ от родилното...но не бих се отказала доброволно - не случайно са задължителни...

# 37
  • Мнения: 667
не случайно са задължителни...
...в страните от третия свят. (нали все пак някъде трябва да се тестват за странични реакции).
В американския календар се използва думичката RECOMMENDED.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 103
не случайно са задължителни...
...в страните от третия свят. (нали все пак някъде трябва да се тестват за странични реакции).
В американския календар се използва думичката RECOMMENDED.

не само в страните от третия свят, но и в доста западноевропейски също има задължителни ваксини.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Преди да вземеш такова драстично решение - да оставиш без ваксина детенцето си - разгледай снимки на заболели деца. Дори и на преживелите. И добре би било да обсъдиш въпроса за качеството и рисковете от различните ваксини - вкл. различните ваксини за едно и също заболяване - с истински доктор. Не хомеопат. Все пак, не става върос за настинка или безпокойство.

# 40
  • Мнения: 667
разгледай снимки на заболели деца.
Ако това може да послужи като аргумент, следва и Вие да разгледате снимки на увредени от ваксини деца.

# 41
  • Мнения: 3 161
На въпроса: да, има.

# 42
  • Мнения: 3 506
Не мога да ти кажа кое е по-малкото зло, това ти трябва да решиш за твоето дете като обмислиш всяка ваксина, респ. заболяване. Коклюшът във всички случаи ми се струва безсмислен, същото важи за тримовакса, туберколазата така или иначе вече са я сложили в родилното, освен ако не си я отказала изрично. Но дори да решиш да ваксинираш определено не мисля, че е голяма беда да се отложат ваксините поне с година - две, поне няма да е същото като да нападнеш имунната система на 2-месечно бебе...
И не само че има майки, които отказват ваксините, но има и такива, които под дърво и камък търсят джи пи като твоето, което да приветства отказа им Wink

# 43
  • Мнения: 667
не само в страните от третия свят, но и в доста западноевропейски също има задължителни ваксини.
Няма такова нещо. Няма НОРМА (както е в България) в нито една държава от ЕС, с която да се въвеждат задължителни имунизации.
Ако твърдите обратното очаквам примери!

# 44
  • Мнения: 57
По закон си задължен да слагаш ваксини. Нямаш избор - нищо че не сме в третия свят.  Ако не ваксинираш - глоба 50 лв. При повторно нарушение глоба по-голяма. Имам приятелка, която отказа да слага ваксини и получи точно това - глобичка, която си плати и пак не ваксинира.

Общи условия

Активация на акаунт