Ще откача - гризе си ноктите до кръв.

  • 9 895
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
от вън може да ти изглежда спокойна,но вътрешно да се притеснява за нещо,незнам консултирахте ли се със специалист newsm78

# 46
  • Мнения: 1 102
И моя син си гризе ноктите, но само като е на градина, в тяхната група почти всички имат този навик и моя кусур да не остане същия. Мнго ми е неприятно...

# 47
  • Мнения: 588
Най-вероятно става въпрос за вътрешно безпокойство, което детето ти прикрива с гризането на нокти. Предполагам, че иначе е в добро настроение през повечето време?
В нета има доста изписано за "Есенциите на Бах" и по точно за Agrimony (или Камшик - така се казва цветето).
Понеже дъщеря ти е още мъничка, мисля, че за около месец с тази терапия ще се отърве от този навик.
     Горещо ти препоръчвам терапията с есенциите на Бах. При нас имаше ефект, така че ако нищо друго не помага поне опитайте. Hug

# 48
  • Мнения: 1 102
Би ли споделила за есенциите на Бах?

# 49
  • София
  • Мнения: 448
И моя син си гризе ноктите, но само като е на градина, в тяхната група почти всички имат този навик и моя кусур да не остане същия. Мнго ми е неприятно...
И ние бяхме така,но спря да ги гризе.Доста зор видяхме ooooh!
Сега пък все от нещо го е страх и пищи.

# 50
  • Мнения: 2 229
И аз като малка си гризях ноктите. Още помня как мама ме заплашваше, че ще ми ги намаже с люта чушка, или ще ми ги пъхне в тоалетната. Joy Веднъж май мнооооооого се ядоса и ми ги намаза с люти чушки, наистина, но взе че още повече ми хареса да ги гризкам. Laughing

Тогава бях на 6-7, на 8-9 години спрях просто така. Изведнъж спряха да са ми вкусни и ми стана гнусно. Rolling Eyes Може да е имало нещо общо с това, че исках дълги нокти, но по-скоро не. newsm78 И не съм ги гризяла, защото съм била нервна или нещо такова. Просто навик, който в един момент ми писна.

Баба ми обаче на 60 и кусур години, все още ги гризе. Confused

Не знам какво е решението, като най-вероятно ми се струва да спре от суета...а ако като стане по-голяма, не спира все още, ноктопластиката може да е решение - пластмасата трудно се гризе май. Laughing При момче, обаче - по-трудно. Confused

# 51
  • Мнения: 3 219
Брат ми е на 42 и още ги гризе яката Tired
Аз спрях към 6-7 клас, когато реших, че ще имам маникюр Crazy Crazy Crazy

# 52
  • Мнения: 5 183
не е безпричинно това гризане на ноктите.
Опитайте се да намерите проблема
Аз съм започнала да си гриза ноктите, когато се е родила сестра ми и са ме дали на баба да ме гледа.
На наши приятели дъщеричката започна да си гризе ноктите, като тръгна на ясла.
Моят син е много емоционален, той не си гризе ноктите, но пък скърца със зъби вечер.

# 53
  • Мнения: 588
Би ли споделила за есенциите на Бах?
     Има тема в Здравния форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165501.0
    Най-добре прочети книгата на Барбара Мацарела "Здрави и щастливи деца чрез терапията на д-р Бах".
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-250/id-1799/zdravi-i-shtastlivi … =2&lattocyr=0 Peace

# 54
  • Мнения: 3 886
И ние имаме проблем с ноктите дали не е късно вече лака помогна за малко .

Общи условия

Активация на акаунт