Кога родихте второто си дете и как....

  • 5 100
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
За същината-мен ме вълнува как се възприема второто дете.По-малко ли треперите над него,как го обичате и изобщо каква е разликата(предполагам че има такава...)
При първото дете - на всеки 2 сек. ходех да видя дали диша. При второто - по-рядко. Общо взето опита си казва своето и мога да кажа,че ако първото е опитно зайче, то второто се гледа с повече спокойствие и по-добре. От това печели и първото дете. Второто се възприема като първото, и като третото, като всяко дете.... Майчиното сърце е голямо и се събират спокойно всички деца. И всяко дете се обича индивидуално, защото всяко дете е отделна Вселена и обичта ми към децата ми не може да се сравнява. Те са уникални и любовта ми към тях е уникална. Но знам,че и трите си деца ги обичам еднакво силно и горещо.

 Това, на което в момента се уча е точно въпроса ти - да не сравнявам децата си. Това унищожава най-много и децата, и родителите. И пречи за нормалното им развитие. Старая се с все сърце да не си сравнявам децата и дано успявам!

# 16
  • Мнения: 8 769
За същината-мен ме вълнува как се възприема второто дете.По-малко ли треперите над него,как го обичате и изобщо каква е разликата(предполагам че има такава...)
Не треперя по-малко над него, но и не се втелясвам толкова, колкото с първото.
Виждам, че не е проблем да лапа това и онова, не ми прави такова впечатление, не се притеснявам, че се ударило/паднало/оцапало; не се притеснявам, че не било яло точно в толкова часа и че не си било изяло млякото....и прочие
Както казва мама Цоцоланка, рутината си казва думата. По-спокоен си, знаеш какво те очаква и от това печелят и двете деца.

# 17
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Обичам второто си дете еднакво силно, колкото и първото, макар и не по същия начин - различни деца са все пак. Но абсолютно по същия начин я гушкам, целувам и и се радвам. По-малко треперя над нея, да, вече знам, че и да си налапа мръстното пръстче, това няма да я убие на място.
Малко офф, Герганче е страхотна хубавица! Много ме кефи, аз си падам по червенокоси и къдрави, а тя и двете. Да ти е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт