Вълшебната аспиринова маска за лице

  • 56 831
  • 130
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 771
Правих я и съм доволна. ще продължа и занапред.
Кожата ми е смесен тип и чувствителна.

# 76
  • Мнения: 2 631
Аз си я направих и втори път, но поради липса на кисело мляко и въображение в 12 вечерта  Rolling Eyes, смесих аспирина с Garnier за черни точки  Mr. Green
Много бързо ми изсъхна на лицето и не ме изкефи особено как ме ексфолира като първия път... натюрлих кат' беше  Twisted Evil

# 77
  • Мнения: 478
И аз я направих ! Първо си направих парна баня на лицето над разтвор от лайка, после с 3 аспирина и малко кисело мляко. Аз основно я търках, след това я измих с вода и си сложих нощен крем. Кожата ме и суха, а маската  страхотна! Hug

# 78
  • Мнения: 4 451
Е, момичета, заинтригувахте ме! И аз ще го правя това чудо на чудесата. Grinning

# 79
  • Мнения: 1 640
А за лунички и петна от бременност/преди 2-3години бях /дали ще помогне???Има ли като мен и как се борят с тези петна?

# 80
  • Мнения: 2 631
Усещам покачване в продажбите на аспирин в аптеките  Laughing Mr. Green

# 81
  • Мнения: 7 420
А за лунички и петна от бременност/преди 2-3години бях /дали ще помогне???Има ли като мен и как се борят с тези петна?
    Искам и аз да пробвам тази маска,специално за  цел избелване!
    Обаче,когато ексфолираме лицето,трябва да го пазим от слънцето Naughty Naughty Naughty,защото  още повече предразполагаме кожата  към образуването на пигментации.
    Заедно с аспирина си купувайте и слънце-защитни кремове! Grinning Mr. Green

# 82
  • Мнения: 478
И аз съм с лунички и по това време на годината - пролетта - ми избиват по-силно ooooh!

# 83
  • Мнения: 565
Kafe,благогаря ти за маската. И аз мисля да я пробвам. Simple Smile

Това ме подсети, че съм си правила със стрити таблетки витамин Ц (може и ампула) разредени с няколко капки минерална вода. Има леко избелващо действие, а също и противовъзпалително и подхранващо.

# 84
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз често слагам хапчалъци по лицето. Blush Стрит аспирин или хапченца витамин С, капсулки витамин А или Е... Квото намеря из аптечката!  Mr. Green  Laughing
Е, кой знае колко по-убава не съм станала, но определено се получават интересни и полезни лицеви маски!  Peace Grinning

# 85
  • Мнения: 2 631
Kafe,благогаря ти за маската. И аз мисля да я пробвам. Simple Smile

Това ме подсети, че съм си правила със стрити таблетки витамин Ц (може и ампула) разредени с няколко капки минерална вода. Има леко избелващо действие, а също и противовъзпалително и подхранващо.

Моля, моля   bouquet
А тва за витамин C не го знаех  Thinking Може да пробвам  Laughing

# 86
  • Мнения: 1 065
Да ви се оплача.Днес пак си правих маска ,но този път си купих салицилова киселина.Разтворих 1 кафена лъжичка от най-малките с малко водичка и си намазах лицето и шията заедно със устните ,но тъй като много ме щипеше се измих след5-6 минути,но устните така силно ми изгоряха ,все едно съм се опарила с гореща храна или напитка.На лицето ми не виждам поражения,но го нямаше ефекта на пилинга на счукания аспирин,тъй като салициловата киселина представлява фин бял прах.Сега си мажа устата с мед и не смея дори кафе да пийна да не ме боли.Категорично се отказвам от тази разнивидност на маската ,ще правя само с аспирин.

# 87
  • Мнения: 1 241
Да ви се оплача.Днес пак си правих маска ,но този път си купих салицилова киселина.Разтворих 1 кафена лъжичка от най-малките с малко водичка и си намазах лицето и шията заедно със устните ,но тъй като много ме щипеше се измих след5-6 минути,но устните така силно ми изгоряха ,все едно съм се опарила с гореща храна или напитка.На лицето ми не виждам поражения,но го нямаше ефекта на пилинга на счукания аспирин,тъй като салициловата киселина представлява фин бял прах.Сега си мажа устата с мед и не смея дори кафе да пийна да не ме боли.Категорично се отказвам от тази разнивидност на маската ,ще правя само с аспирин.
ти май много си сложила, пък и на устните.... newsm78
тя салициловата к-на прекристализира в едни продълговати кристали и става пак доста хубав пилинг.

# 88
  • Мнения: 4 916
... устните така силно ми изгоряха ,все едно съм се опарила с гореща храна или напитка ... Сега си мажа устата с мед и не смея дори кафе да пийна да не ме боли....

По-добре намери дефламол от аптеката и ако е изгорено се мажи с него (без да се облизваш много).

# 89
  • Мнения: 7 420
  Всъщност,аспирин не е ли ацетил-салицилова киселина? Thinking
  А за устните.....Даже и с не толкова агресивни маски,както с аспириновата, трябва да се избягват зоните около очите и устните!Това е правило!

Общи условия

Активация на акаунт